Własny dom zamiast mieszkania? To prostsze niż myślisz…

Marzenie o domu idealnym często bywa weryfikowane przez prozę życia. Droga do realizacji tego snu wydaje się bowiem długa i wyboista, przez co mrzonka o małym, białym domku z płotkiem zastąpiona zostaje pragnieniem posiadania ciasnego mieszkania w bloku.
/ 09.08.2010 07:52

Marzenie o domu idealnym często bywa weryfikowane przez prozę życia. Droga do realizacji tego snu wydaje się bowiem długa i wyboista, przez co mrzonka o małym, białym domku z płotkiem zastąpiona zostaje pragnieniem posiadania ciasnego mieszkania w bloku.

Tak jednak być nie musi – oddając swoje marzenie w ręce specjalistów nie tylko przeniesiesz na nich ciężar realizacji inwestycji, ale także w błyskawicznym tempie doczekasz efektów w postaci wyśnionego domu.

Własny dom to coś więcej niż oaza spokoju i prywatności – to gwarancja bliskości, intymności oraz poczucia bezpieczeństwa. To królestwo swobody, które, w odróżnieniu od mieszkania w bloku, jest synonimem niczym nieograniczonej przestrzeni życiowej. Niemniej jednak, mając w perspektywie liczne formalności kredytowo-prawne, wysokie koszty przedsięwzięcia oraz prawdopodobne problemy z wykonawcami często porzucamy marzenie o domu idealnym, decydując się na rozwiązanie łatwiejsze – zakup własnego M. Tymczasem na rynku działa coraz więcej firm, zajmujących się kompleksową realizacją inwestycji budowlanych.

Bezstrsowe budowanie, czyli oddaj marzenie w ręce specjalistów

Przede wszystkim, budowanie domu od podstaw nie musi wcale oznaczać stresującej walki z urzędnikami i wykonawcami. Warto tylko zaufać innym, którzy zajmą się wszystkim za nas. – Obecnie przy realizacji inwestycji budowlanych stawia się przede wszystkim na kompleksowość całego procesu – mówi Sylwester Jankowski, Prezes Zarządu firmy Tektum, która buduje domy prefabrykowane, wg skandynawskiej technologii – To jeden z głównych elementów, na który zwraca się uwagę przy podejmowaniu decyzji o budowie. Od samego początku wspieramy klientów, doradzając im przy wyborze projektu architektonicznego. Przez cały okres realizacji pomagamy też bezproblemowo przejść przez skomplikowane procedury urzędowe, jak chociażby uzyskanie pozwolenia na budowę.

Najwyższa jakość w najkrótszym czasie
Decydując się na powierzenie profesjonalistom budowy domu idealnego warto poszukać takich, którzy dysponują wieloletnim doświadczeniem oraz długą listą udanych realizacji, a tym samym zadowolonych klientów. Trzeba przy tym zaznaczyć, że coraz popularniejsze stają się domy budowane w technologii skandynawskiej. Co to oznacza? Ano to, że na dom nie trzeba czekać latami
– Technologia modułowa, czyli produkowanie z fabryce gotowych części domu a potem zwożenie ich na miejsce budowy - już dawno zawojowała nie tylko rynek Skandynawii, ale również całej Europy Zachodniej – tłumaczy Jankowski - Obecnie daje się zauważyć coraz większy popyt na domy budowane tą metodą także w Polsce.

A powodów do takiej popularności jest wiele. Po pierwsze, technologia ta pozwala na znaczące zredukowanie kosztów inwestycji (o około 30% w porównaniu z domami konwencjonalnymi), jak i późniejszej eksploatacji domu (średnia wysokość opłat za ogrzewanie jest o 70% niższa niż w analogicznych budynkach murowanych). Po drugie, technologia skandynawska zapewnia wykorzystanie materiałów najwyższej jakości, co znacząco wydłuża szacowaną żywotność obiektu do ponad 300 lat (dla porównania, dla budynków konwencjonalnych wynosi ona mniej niż 200 lat). Po trzecie, zapewnia ona niezwykle szybki czas realizacji inwestycji – średni czas budowy obiektu o dowolnych kształtach i rozmiarach to około 3 miesiące, bowiem montaż prefabrykowanych modułów trwa zaledwie kilka dni. Słowem dom rośnie na naszych oczach.

A gdy sen się ziści…
Chyba każdy nosi w sobie wyobrażenie przyszłego domu. Warto zatem je pielęgnować, pamiętając przy tym, że nie jest to marzenie niemożliwe do spełnienia i wystarczy naprawdę odrobina wysiłku, aby stało się ono rzeczywistością. A już po 3 miesiącach nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się z wyśnionego domu, który nie tylko będzie spełnieniem jednego z największych marzeń, ale także oazą prywatności i spokoju, w której wreszcie można być naprawdę sobą.

Redakcja poleca

REKLAMA