Wiosenne impresje

Wraz z przyjściem wiosny zazwyczaj wybieramy się na zakupy – trzeba w końcu zmienić coś w swojej garderobie. Nie zapominajmy jednak o wnętrzach – im także przyda się kilka wiosennych akcentów.
/ 26.02.2010 06:31
Wraz z przyjściem wiosny zazwyczaj wybieramy się na zakupy – trzeba w końcu zmienić coś w swojej garderobie. Nie zapominajmy jednak o wnętrzach – im także przyda się kilka wiosennych akcentów.

Jak odmienić mieszkanie w kilka chwil – bez remontu i dużych wydatków? Najlepiej postawić na dodatki – niewielkie, ale wyraziste. Wiosenny klimat najłatwiej wprowadzić za pomocą żywych, jasnych kolorów. Można jednak pójść krok dalej i wybrać oryginalne wzory, najlepiej florystyczne, przywodzące wspomnienia kwiecistej łąki.

W przypadku kolorów wybór wydaje się być wręcz banalnie prosty. Wiosną bowiem prym wiodą soczyste zielenie, słoneczne żółcie czy energetyczne pomarańcze i czerwienie. Odważniejsi amatorzy dekorowania mogą zdecydować się na bardzo modne, intensywne fiolety we wrzosowym czy śliwkowym odcieniu. Pastelowe wersje barw przypadną do gustu osobom, które nie lubią eksperymentować.

Wiosenne impresje

Tkaniny królują na salonach

Jak wprowadzić kolorową rewolucję w mieszkaniu? – Chcąc odmienić trochę wnętrze wystarczy postawić na jeden mocny akcent i kilka drobnych dodatków, dopasowane charakterem czy kolorem – doradza Agnieszka Rybka z Dekoria.pl – Rzucające się w oczy zasłony, do tego poduszki z takiej samej tkaniny i kilka drobiazgów w podobnym klimacie – taka niewielka ingerencja w aranżację potrafi zmienić salon nie do poznania.

Wiosenne impresje

Mało kto wie, że za pomocą tkaniny można odmienić też wysłużone już meble. Wytarta sofa czy krzesło nie pierwszej młodości? Wystarczy odpowiednio dobrany pokrowiec, sukienki na krzesła i każdy gość będzie pytał, kiedy zmieniliśmy umeblowanie. Na szafki też znajdzie się sposób – potrzebny jest tylko dobry pomysł i farba w innym odcieniu.

Kwiaty we włosach

Wyrazistym akcentem są także różnego rodzaju wzory. Wiosną najlepiej postawić na kwiaty – delikatne, małe stokrotki, fantazyjne ornamenty czy mocne, rustykalne klimaty. – Kiedyś florystyczne motywy spotkać można było głównie w kuchni, na szczęście coraz chętniej wykorzystywane są także w aranżacjach pokoju dziennego czy sypialni – przekonuje Agnieszka Rybka – Aktualnie oferta tekstyliów jest tak szeroka, że z łatwością znaleźć można odpowiednie kwiaty, zarówno do kuchennego królestwa, salonu, jak i pokoju szalonej nastolatki.

Wiosenne impresje

Nowa garderoba, fryzura, inne menu czy odmienione mieszkanie. Zmiany są dobre, dlatego warto raz na jakiś czas odświeżyć coś w swoim otoczeniu. To gwarancja lepszego samopoczucia i dodatkowych pokładów pozytywnej energii.

źródło: Materiały prasowe