wnętrza 2016 trendy, trendy w urządzaniu wnętrz fot. Fotolia

Urządzanie wnętrz - trendy 2016

Co warto kupić do mieszkania, żeby nabrało charakteru? Jakich trików użyć, żeby wyglądało nowocześnie? Które trendy w urządzaniu wnętrz będą rządzić w 2016 roku?
/ 19.02.2016 15:19
wnętrza 2016 trendy, trendy w urządzaniu wnętrz fot. Fotolia

Kamień i drewno, czyli eko mieszkanie

Coraz częściej domy są budowane z myślą o środowisku naturalnym – począwszy od technologii ogrzewania, a skończywszy na wyborze okien. Wszystko po to, by chronić planetę Ziemię. Ten trend jest widoczny także w wystroju wnętrz. Naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno, często pochodzące z recyklingu, wykorzystuje się coraz chętniej – nie inaczej będzie w nadchodzącym roku.

Urządzanie wnętrz w stylu vintage

Popularny będzie również styl vintage – co ma związek z wykorzystywaniem naturalnych, często postarzanych materiałów.

Ręcznie robione i oryginalne, czyli DIY

Na znaczeniu zyskują także meble czy ozdoby, które wykonujemy sami. Ręcznie robione, niepowtarzalne i oryginalne (pomimo że czasem dalekie od ideału) – nadadzą wnętrzu przytulności i spersonalizowanego charakteru.

Oryginalne dodatki do domu

Przywiązanie do ręcznie robionych przedmiotów  to znak, że oryginalność cenimy sobie coraz bardziej. Stronimy od popularnych jeszcze kilkanaście lat temu meblościanek, które jednoznacznie unifikowały wnętrza. W nadchodzącym roku ta tendencja nie zniknie, a wprost przeciwnie – stanie się jeszcze popularniejsza. Dlatego na topie będą wszelkie wymyślne, niecodzienne dodatki.

Oryginalność to również silne poczucie indywidualizmu. Można je zamanifestować poprzez jedyne w swoim rodzaju gadżety lub sprzęty. Na przykład własną pościel z wyróżniającymi się nadrukami digital, która nie tylko wprowadzi zaskakujący element do sypialni, ale i pokaże charakter tego, kto pod nią śpi!

Wszystkie odcienie niebieskiego

W 2016 roku z pewnością nie zabraknie w naszych wnętrzach koloru niebieskiego. Wszystkie odcienie błękitu mile widziane – zarówno na ścianach, jak i pod postacią dodatków. Warto przyjrzeć się tkaninom w tej barwie – koniecznie z domieszką bawełny lub innego naturalnego materiału. Można nimi obić poduszki, uszyć z nich bieżnik lub też narzutę na tapczan. 

Wnętrze ze złotymi dodatkami

Złote lub miedziane, połyskliwe dodatki będą królować w nadchodzącym roku. Złotawe lustrzane ramy czy nawet całe ściany – to będzie hit sezonu!

 

Fot. Fotolia

Urządzanie wnętrza a podłoga

Podłoga coraz częściej przestaje być jedynie tłem dla mebli. W jej zagospodarowaniu mogą pomóc dywany wykorzystujące naturę jako motyw przewodni.

Dom i ogród się przenikają

Ciekawym trendem będzie przenikanie się dwóch przestrzeni – tej domowej i przydomowej. Ogrody w postaci zieleni wkroczą na salony, a meble z pomieszczeń wyjdą do ogrodów.

Ręcznie robione meble

Wszelkie meble lub dodatki, które wyszły spod ręki rzemieślnika, będą szczególnie cenione w nadchodzącym sezonie. Oryginalność i wysoka jakość wykonania wprowadzi do wnętrza ciekawy akcent.

Urządzanie wnętrza a kontrasty

Wciąż obowiązującą zasadą okaże się łączenie ze sobą różnych stylów, kolorów, tekstur. Zdekompletowane, pojedyncze meble, zestawienie drewna z kamieniem lub też betonu z miękkim dywanem – na to wszystko będziemy mogli sobie pozwolić w 2016 roku.