Umywalka i brodzik na metry

Wymarzyliśmy sobie umywalkę z długim blatem i wygodną kabinę prysznicową. Niestety realia są takie, że żadna z umywalek nie ma tak długiego blatu jakbyśmy chcieli, a w standardowej kabinie jest nam po prostu za ciasno. Co zrobić w takiej sytuacji? W pierwszym rzędzie warto sprawdzić, czy nie można zamówić tych produktów na wymiar.
/ 11.09.2007 06:53
Wymarzyliśmy sobie umywalkę z długim blatem i wygodną kabinę prysznicową. Niestety realia są takie, że żadna z umywalek nie ma tak długiego blatu jakbyśmy chcieli, a w standardowej kabinie jest nam po prostu za ciasno. Co zrobić w takiej sytuacji? W pierwszym rzędzie warto sprawdzić, czy nie można zamówić tych produktów na wymiar.

Okazuje się, że nie tylko meble i lustra wykonywane są na indywidualne zamówienie klientów. Niektórzy producenci ceramiki i kabin prysznicowych także oferują produkty wykonywane na miarę.
Jedna z umywalek włoskiej firmy Disegno Ceramica nieprzypadkowo nosi nazwę GENIUS. Genialnym rozwiązaniem jest to, że można ją zamówić o określonej długości. W praktyce wygląda to tak, że umywalkę o maksymalnej długości 145 cm, producent jest w stanie przyciąć na każdy wymiar. Może ją przygotować z blatem o długości równej po obu stronach misy oraz z blatem asymetrycznym według projektu klienta.
Czas oczekiwania na zamówiony produkt wynosi ok. 8 tygodni, natomiast koszt przygotowania umywalki na indywidualne zamówienie to ok. 19 zł za każdy pełny centymetr produktu. Oczywiście możliwość przygotowania umywalki na indywidualne zamówienie to w Disegno Ceramica usługa dodatkowa. Seryjnie umywalka GENIUS oferowana jest o długościach: 85, 105 lub 120 cm.
- W przypadku zabudowy narożnej umywalkę GENIUS można idealnie dopasować do narożnika i długości ściany (w zakresie do 145 cm), zaś w przypadku wnęki przygotować tak, aby całkowicie ją wypełniła – mówi Tomasz Darewski, dyrektor handlowy firmy Coram Poland, przedstawiciela firmy Disegno Ceramica na polskim rynku. – Dlatego warto przyglądać się ofertom producentów i pytać sprzedawców w salonach o możliwość indywidualnych rozwiązań do aranżacji łazienki, ponieważ tego typu produkty z reguły nie występują na ekspozycjach w salonach.

Kabina na metry
Firma Provex to prawdziwy specjalista od kabin prysznicowych o nietypowych wymiarach. Wiele modeli kabin dostępnych w ofercie włoskiego producenta można zamówić ze szkłem o szerokości innej niż standardowa.
Seria MODULA oferuje jeszcze więcej możliwości - w liniach o symbolu MX1 i MX2 wszystkie ścianki (stałe, frontowe i boczne) mogą mieć dowolną szerokość. Dzięki temu można stworzyć praktycznie każdą kabinę: prostokątną, trójścienną, czterościenną, pod skośny dach lub do wnęki. Stabilność konstrukcji gwarantuje 6 mm szkło hartowane i aluminiowe profile.
Maksymalna wysokość szklanej tafli, jaką może nam przygotować Provex to 220 cm, szerokość uzależniona jest od możliwości technicznych firmy.
Cena kabiny MODULA przygotowanej według indywidualnego projektu zależy od ilości zużytego szkła. Za metr bieżący szklanej tafli o wysokości 195 cm zapłacimy brutto ok. 2250 zł. Czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi w firmie Coram Poland (dystrybutor marki Provex) ok. 4 tygodnie.

Dopasowany brodzik
Kabina o nietypowych wymiarach zamówiona, ale co z brodzikiem? I na to jest sposób – brodzik ONFLOOR włoskiej firmy Cesana może zostać przycięty na określoną długość. I tak brodzik o szerokości 80 cm, który standardowo produkowany jest o dł. 140 cm, na życzenie klienta może zostać przez Cesanę „skrócony” do długości 130 lub 120 cm. Natomiast brodzik ONFLOOR o szerokości 90 cm, seryjnie produkowany o długości 180 cm, można przycinać co 10 cm aż do długości 140 cm.
Na brodzik ONFLOOR warto też zwrócić uwagę z innego powodu. Wyróżnia go nowoczesna, minimalistyczna linia oraz materiał, z którego został wykonany. Cristalplant® to wysokiej jakości tworzywo mineralne, wytrzymałe i ciepłe w dotyku. Brodzik ma piękną, matową i aksamitną powierzchnię, która pełni także funkcję powłoki antypoślizgowej.
Jak widać nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mieli kabinę czy umywalkę, która będzie nam idealnie pasować. Nie warto rezygnować z marzeń, tym bardziej, że producenci wyposażenia łazienek stwarzają możliwości, by one się spełniły.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/28.01.2012 21:55
Potwierdzam opinię poprzedników o firmie Luxum . Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni z umywalki z podwójna misą , zamówionej w Luxum . Jest bardzo ładna, nic się z nią złego nie dzieje. Bardzo fajny wyrób, dokładnie taki jaki chcieliśmy. Zamówiliśmy na podstawie wypowiedzi na tym forum i nie zawiedliśmy się. Polecamy nie tylko Luxum, ale także portal we-dwoje
/27.10.2011 14:24
Identyczną umywalkę zamówiłem w dobrej cenie na E-inclcusive, sklepie internetowym. Obawiałem się czy to będzie dobrze wyglądało, ale wygląda naprawdę super. Bardzo dobry wybór.
/26.11.2011 18:16
Umywalka podwójna w kolorze limonki , łącznie z kompletem szafek w tym samym kolorze. Zamówione w firmie Luxum . Idealnie dopasowane, a kolor prześliczny. Bajka ! Moja opinia o umywalkach na zamówienie , zrobionych przez Luxum jest jak najbardziej pozytywna.
POKAŻ KOMENTARZE (5)