Top 24 - biurka nie tylko szkolne

Są takie biurka, przy których praca to po prostu czysta przyjemność. Jeżeli twoje do takich nie należy to czym prędzej wymień je na jedną z naszych wspaniałych propozycji.
/ 14.10.2010 07:37

Są takie biurka, przy których praca to po prostu czysta przyjemność. Jeżeli twoje do takich nie należy to czym prędzej wymień je na jedną z naszych wspaniałych propozycji.

Podstawą każdego udanego kącika do pracy jest stół. Jego blat powinien być na tyle duży, abyśmy mogli swobodnie się na nim poruszać.

Jeżeli twoje biurko służy do pracy przy komputerze stacjonarnym, musisz wziąć pod uwagę jego rozmieszczenie. Na blacie powinien stać monitor a klawiatura powinna znajdować się na wysokości dłoni. Takie ustawienie nie obciąża mięśni i pozwala na dłuższe siedzenie. Ustawiając monitor pamiętajmy, że powinien stać tyłem do okna i  znajdować się ok 60 cm od naszego wzroku. 

Jeżeli często pracujesz do późna, koniecznie zadbaj o dodatkowe oświetlenie. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się niewielka lampka z regulacją ustawienia. Pokutuje przekonanie, że osoba praworęczna powinna korzystać z lampki ustawionej po lewej stronie biurka, bo wtedy jej ręka nie rzuca cienia na klawiaturę czy notatnik i odwrotnie.

O porządek w miejscu pracy zadbają segregatory. Taki jak ten po prawej możesz w bardzo łatwy sposób zrobić sama. Wystarczy ładne pudełko z wiekiem. Oklejamy je papierowymi serwetkami z różanym motywem i mocujemy sznurek. Na koniec pociągamy pudełeczko bezbarwnym lakierem.

Sekretarzyk wyglądający jak nadstawka na komodę to rozwiązanie dla osób, które nie lubią eksponować biurowych gadżetów. Wystarczy zasunąć zasuwkę i cały bałagan pozostaje niewidoczny dla gości.

Jeżeli zależy ci na tym, aby miejsce do pracy harmonizowało z wnętrzem, utrzymaj je w kolorystyce pasującej do reszty wystroju.

Bez wygodnego krzesła praca nie mogłaby być przyjemnością. Najlepiej sprawdza się fotel z wyprofilowanym oparciem. Ergonomiczny fotel powinien posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska.

Pułki i tablice są nieodzownym elementem uporządkowanego miejsca pracy, watro jednak pamiętać, że chaos na ścianie może sam niepotrzebnie rozpraszać.

Nie namawiamy cię do pracoholizmu, ale sama przyznasz chyba, że przy tak gustownie urządzonym i zorganizowanym miejscu pracy, nawet najtrudniejsze zadanie zamienia się w przyjemność.

fot. housetohome.co.uk