Talerze na ścianę

Ładne talerze powinno się eksponować. Po co więc mają zalegać w kredensie, skoro na ścianie każdy będzie mógł je podziwiać.

Ładne talerze powinno się eksponować. Po co więc mają zalegać w kredensie, skoro na ścianie każdy będzie mógł je podziwiać.

Gra w niebieskie

Biel i granat to najbardziej eleganckie połączenie. Porcelana wypiekana i szklona zasługuje na najlepszą ścienną ekspozycję.

Nasze babki ozdabiały nią kuchenne ściany. Tymczasem my zapraszamy ją na salony. Kompozycje przypominają misterne, przestrzenne dzieło sztuki. Z całą pewnością mają się lepiej niż reprodukcje nie jednego obrazu.

Jeżeli planujesz zmianę a twoje wnętrze utrzymane jest w gamie zimnych barw, spróbuj udekorować nią ścianę.

 

Na górze róże

Trochę cukierkowe, ale równie pomysłowe. Pasują do eklektycznego wnętrza, w którym nowoczesność ściera się z nostalgiczną zastawą po prababci. Jeżeli sprytnie zestawisz je z kryształowymi świecznikami, jest szansa na to, że zyskasz ciekawy efekt. Pamiętaj, że granica między kiczem a vintage jest bardzo cienka.

"Zastawa prosto ze ściany" ładnie komponuje się również z szarościami. Jeżeli dotychczas zastanawiałaś się, jak zagospodarować nudną ścianę - znaleźliśmy rozwiązanie.

 

Ludowo nam

Dobrze wyglądają przede wszystkim w spójnej kompozycji. Pozornie nie pasujące do siebie, na ścianie wyglądają jak dobrze przemyślane dzieło z gatunku sztuki przemysłowej.

Talerze zdobyły nie tylko kuchnię i salon. Teraz wybierają się również na wycieczkę do sypialni. Tam jednak warto umocować je znacznie mocniej... Pomoże nam w tym stelaż, swoją historią przypominający dawno zapomniany wieszak.

Nie bój się łączyć talerzy z obrusem w pasy. Obydwa elementy pasują do siebie, ponieważ każde z nich ma w sobie domieszkę bieli. Neutralne tło ściany łączy zastawę, ta z kolei daje tło wysuniętemu na pierwszy plan stołu. Białej zastawy i stołu nie byłoby, gdyby nie brązowa ściana. To ona stanowi podporę tej kompozycji.

 

Forma dla formy

O tym, że diabeł tkwi w szczegółach nie musimy chyba nikogo zapewniać. Intrygująca zastawa w czerni i bieli pasuje do oszczędnego, eleganckiego wnętrza. Alternatywą dla ceramiki ściennej są blaszane foremki.

Wieszanie czarno-białej zastawy na niebieskiej ścianie nie należy do najlepszych. Nie byłoby w tym jednak nic złego, gdyby nie mnogość pobocznych elementów.

fot. homedecorworld.com, midsouthstagers.blogspot.com, vi.sualize.us, janedavril.blogspot.com, myblackbook.free.fr, brabournefarm.blogspot.com, craftstew.com,

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/7 lat temu
tez chciałabym powiesić talerze, tylko w jaki sposób? na klej? szkoda mi ściany :(
/8 lat temu
cuda cudeńka
/8 lat temu
Wygląda bajecznie!
POKAŻ KOMENTARZE (3)