POLECAMY

Stylowe światło w domu

Jest niezbędne w pracy, daje ciepło i niesamowity klimat. Jednak musi się odpowiednio komponować ze stylem wnętrza, które oświetla – tak, by zachęcało do wejścia do domu, a nie tłumiło jego urok.
Jest niezbędne w pracy, daje ciepło i niesamowity klimat. Jednak musi się odpowiednio komponować ze stylem wnętrza, które oświetla – tak, by zachęcało do wejścia do domu, a nie tłumiło jego urok.

„Świetlnych rozwiązań” w domu jest mnóstwo – światło ma tyle funkcji, do ilu je przeznaczymy. Tak naprawdę jest to jeden z najważniejszych elementów wystroju domu, bo to on właśnie nadaje jemu charakter. Cel jest jednak jeden: ocieplić wnętrze, sprawić, żeby znajdujący się w nim mieszkańcy czuli się dobrze i bezpiecznie, ale także zaciekawić, bo era lamp ze zwykłym, prostym kloszem dawno minęła. Światło można więc odpowiednio zaaranżować dzięki różnego rodzaju lampom i świetlnym elementom, ale trzeba pamiętać, że nie każda z tych rzeczy pasuje do wszystkich wnętrz. Światło też ma swój styl.

Zwisające z niskiego sufitu „świetlne pończochy” (Light Sock) to wersja chyba najbardziej luksusowego oświetlenia: kamienie, które znajdują się w środku specjalnej siatki, to ogromne kryształy Swarovskiego, zawieszone w specjalnych siatkach na dowolnej wysokości. Wśród nich umieszcza się pojedynczą lampkę, może być nią zwykła żarówka, a światło, jakie ona daje, załamuje się dzięki skupionym dookoła niej kryształom, co w efekcie daje świetlną, choć odrobinę „zimną” kulę. Zaprojektowaniem kryształowej lampy także zajął się także Manuel Vivian, którego pomysł opiera się na skręconych, szklanych soplach, a każde ich skupisko ma ukryte w środku źródło światła. (Aura Light).

Stylowe światło w domu
dillerscofidio.com

Stylowe światło w domu
Axolight.com (via yankodesign.com)

Podobnym rozwiązaniem są bloki (The Block Lamp), w których środku wmontowane są zwykłe żarówki. Sześciany są dwuczęściowe, dlatego łatwo jest wyjąć z nich zużytą żarówkę i wstawić nową, a bloki dodatkowo nie przegrzewają się i nie powodują oparzeń, jeśli chcemy przenieść go w dowolne miejsce w domu.


Stylowe światło w domu
yankodesign.com

Światło z telewizora, które nie niszczy wzroku? Ekrany tych „tv odbiorników” emitują bezpieczne światło z diod typu LED, które dodatkowo nie zużywa tyle prądu, co normalne żarówki. A dodatkowo lampy te można dowolnie łączyć i ustawiać, dopasowując je do umeblowania wnętrza.


Stylowe światło w domu
glide-inc.com


Teraz coś cieplejszego: pomarańczowo-czerwone abażury w kształcie kul
czy raczej wydrążonych owoców cisa. Można je albo zawiesić, skupiając je w większej grupie lub jako pojedynczą lampę, albo postawić na każdej powierzchni. Wyglądają niesamowicie we wnętrzach urządzonych w ciepłym, drewnianym stylu.

Stylowe światło w domu
yankodesign.com


Papierowe abażury robią furorę – także i te, stylizowane na prześwitujące kamienie, które po włączeniu światła sprawiają wrażenie, jakby płonęły. Można je ustawiać w dowolnej pozycji, w zależności od tego, czy chcemy, by tylko „robiły wrażenie”, czy rzucały mocny snop światła. Lampy z serii Growth Series projektantki Dany Otto.

Stylowe światło w domu
Furnicraft.info


Jak z dwóch źródeł światła zrobić osiem? Za pomocą lustra. Ta lampa umieszczona w kącie sufitu z umieszczonymi odpowiednio pięknie stylizowanymi lustrami dzięki lustrzanym odbiciom zwielokrotnia w ciekawy sposób światło z dwóch żarówek. Projektant: Hye-Lim Yang.

Stylowe światło w domu
interiordesign.webzin.eu


Kolejne LED-owe rozwiązanie w orientalnym i jednocześnie prostym stylu: poprowadzone po ścianie czy zawieszone u sufitu świetlne instalacje można układać według własnego uznania, a umieszczona w nich dioda LED emituje bezpieczne i delikatne światło. Pasuje zarówno do surowych i nowoczesnych wnętrz, jak i bardziej tradycyjnych. Marrakesh Lighting.

Stylowe światło w domu
Mindspring-lighting.com


Magdalena Mania
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
lampynet na allegro - oświetlenie dla twojego domu
/9 lat temu
Świetne lampy!:) Najlepsze są te blokowe:)