POLECAMY

Stylowe przechowywanie żywności

Przechowuj żywność w hermetycznych pojemnikach, by dłużej cieszyć się wyjątkowym aromatem i smakiem.

Przechowywanie żywności jest bardzo ważne. Hermetyczne pojemniki na dłużej zachowują zapach, smak i wszelkie inne walory spożywczych artykułów, przypraw i ziół. Często nie przywiązujemy do pojemników wagi, a może warto? Różnorodność kolorów, wzornictwa i pojemności jest tak wielka, że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego do swojej kuchni.

Moja teściowa przechowuje przyprawy w oryginalnych opakowaniach. Babcia natomiast, preferuje małe słoiczki , do których wkłada wyciętą z opakowania nazwę. Mama lubi metalowe pojeStylowe przechowywanie żywnościmniki, które do nowoczesnych wnętrz pasują idealnie, ja z kolei wolę kolory i ciekawe kształty. Wydaję na pojemniki majątek, zarówno na te, które służą mi w kuchni, jak i na te do łazienki czy garderoby. Pojemniki porządkują przestrzeń i pozwalają zapanować nad mnogością produktów.

W pojemnikach istotny jest sposób zamykania. Nie może być on bardzo skomplikowany, żebyśmy nie musieli za każdym razem mocować się z zakrętką czy pokrywką. Nie może być też bardzo luźny, żeby pojemnik nie wypadł nam z ręki, gdy niefortunnie go chwycimy. Pojemność? W kuchni z pewnością dla każdej znajdzie się zastosowanie. Malutkie do przypraw, nieco większe do soli i cukru, a wąskie i długie do spaghetti. Czy wiecie jak cudownie smakują herbatniki przechowywane z truskawkowymi ciastkami w jednym metalowym, hermetycznie zamkniętym pudełku? Wyśmienicie! Spróbujcie sami…

Przygotowałam dla Was kilka ciekawych propozycji, z różnej półki i w różnym stylu – mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszam do galerii.

Karolina Małgorzata Górska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
wygoda i estetyka
/9 lat temu
Kilka produktów z podanej galerii ma sklep Rossi Magia Wnętrza, na prawdę bardzo ładne, estetyczne i z różnych materiałów: - ze stali nierdzewnej - z porcelany - ze szkła - z tworzywa sztucznego itd.