Stół świąteczny po królewsku

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niezwykły czas wspomnień, spotkań z rodziną i najbliższymi, często przy świątecznym stole. Tak ważne miejsce zasługuje, więc na specjalną oprawę. W Tesco podpowiemy Ci jak sprawić, by stół świąteczny w tym roku był nakryty iście po królewsku.
/ 14.12.2007 13:33

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niezwykły czas wspomnień, spotkań z rodziną i najbliższymi, często przy świątecznym stole. Tak ważne miejsce zasługuje, więc na specjalną oprawę. Podpowiemy Ci jak sprawić, by stół świąteczny w tym roku był nakryty iście po królewsku.

Wieczerza wigilijna oraz inne świąteczne posiłki gromadzą przy stole całą rodzinę. To sprawia, że stół staje się jednym z najważniejszych miejsc w naszym domu. To on buduje nastrój, to przy nim spotykamy się z najbliższymi i to przy nim dzielimy się opłatkiem. Zdradzimy Ci naszą tajemnicę - jak gustownie i wcale niedrogo zaaranżować świąteczny stół.

Koronkowe wariacje
Dekorację świątecznego stołu najlepiej zacząć od wyboru obrusu i odpowiedniego serwisu. Na wigilijnym stole idealnie będzie wyglądać obrus w łagodnych odcieniach beżu, błękitu czy różu, który przykryje świąteczne sianko. Możesz zdecydować się na wariant gładki lub z delikatną ornamentyką. Jeśli zastosujesz to ostatnie rozwiązanie, pamiętaj że obecnie modne są wzory ze srebrną lub złotą nitką. 
Teraz pora na wybór zastawy – to od niej będzie tak naprawdę zależał wybór stylu nakrycia stołu. Najmodniejsza w tym sezonie jest ażurowa ceramika w kolorze ecru, która idealnie współgrać będzie z wigilijnymi potrawami. Uzupełnieniem zastawy mogą być półmiski i patery, na których pięknie wyglądać będą świeże owoce, świąteczne pierniczki czy bakalie. Jeżeli nie jesteś zwolenniczką koronkowych dekoracji, wybierz gładkie w kwiatowe wzory czy nowoczesne o kwadratowym kształcie.

Ich wybór zależy od stylu w jakim chcesz udekorować swój świąteczny stół. Możesz pobawić się formą i kolorami, tak aby tegoroczne święta były tradycyjne, a zarazem niepowtarzalne i niezapomniane.

Coś dla ciała coś, dla ducha
Dopełnieniem świątecznej zastawy, w której podasz wykwintny barszcz, pyszne pierogi czy wigilijnego karpia mogą być szklane kieliszki, w których możesz podać wodę lub delikatne wytrawne wino. Trunek będzie wyglądał dostojniej jeżeli wybierzesz szkło z kwiatową ornamentyką. Jeżeli zdecydowałaś się na wybór kolorowej zastawy, możesz do niej dobrać również różnokolorowe kieliszki. Aby świąteczna kolacja była bardziej nastrojowa i pozwalała rozkoszować się rodzinną atmosferą warto również postawić na stole kilka ozdobnych świec. W świetle delikatnego płomienia każde święta wydadzą się bardziej nastrojowe i magiczne. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)