Smak nowego stylu

Nie bez powodu w gościnnych domach lubimy zatrzymywać się i przesiadywać w kuchni. Z tego miejsca emanuje energia na cały dom.
/ 28.02.2007 13:12
 
Z kulinarnymi obyczajami zwykle wiążemy wiele pozytywnych emocji. Wszyscy lubimy jeść, niektórzy lubią gotować. Jedno jest pewne: przy wspólnych posiłkach łatwiej nawiązać kontakt z drugim człowiekiem. Dlatego tak ważna w każdym domu jest kuchnia, a w niej dobrze zaplanowane miejsce do jedzenia.

Warto zastanowić się na początku, czy nasza kuchnia jest właściwie wyposażona i przestrzennie rozplanowana. Czy nie marnujemy czasu na gorączkową krzątaninę między nieustawnymi szafkami, zlewem, a oddalonym blatem? W komfortowo urządzonej kuchni czas przygotowywania posiłków skraca się do niezbędnego minimum. Właściwe dobranie wysokości blatów i mebli, rozmieszczenie poszczególnych sprzętów, bądź zastosowanie zaawansowanych technologii, poprawia komfort pracy i sprawia, że czujemy się wśród nich po prostu dobrze. Pamiętajmy, że gotowanie powinno być przyjemnością.
Pomieszczenia kuchenne rzadko bywają przestronne, dlatego warto tak zaplanować jej umeblowanie, aby wszystkie niezbędne do pracy elementy były w zasięgu ręki. Oczywiście, istotny jest także wygląd. Dobierzmy styl, w którym czujemy się najlepiej.

Podobnie jak moda, zmieniają się nasze potrzeby i upodobania. Przedstawiamy kuchnię, która dostarcza ciekawych możliwości. Zarówno miłośnicy nowoczesnego stylu, jak również tradycjonaliści, znajdą dla siebie pomysły na wymarzone wnętrze. W kuchni do wyboru są cztery typy frontów w pięciu kolorach. To duosystem: możliwe jest tworzenie własnych układów mebli z pojedynczych segmentów, a także komponowanie tych segmentów z korpusów i frontów. Daje nam to perspektywy wyboru stylu i koloru wnętrza, w którym przygotowujemy posiłki i spożywamy je wspólnie z rodziną.
Sprawiając sobie co jakiś czas nowe fronty, przy zachowaniu tych samych korpusów, nasza kuchnia może zaskakiwać świeżym wyglądem.