Roberto Palomba na „Projekcie Dizajn” 2010

Już w listopadzie bieżącego roku odbędzie się kolejna edycja „Projektu Dizajn”, wydarzenia, które od dwóch lat przyciąga setki osób zainteresowanych tematyką projektowania oraz warsztatem pracy znanych dizajnerów.
/ 05.08.2010 12:46
Ludovica i Roberto Palomba

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ na zaproszenie organizatorów Polskę odwiedzi Roberto Palomba, który otrzymał m.in. Elle Decoration International Award.

„Projekt Dizajn” to cykl spotkań z dizajnerami o międzynarodowej renomie, organizowany przez firmę ROCA Polska od 2008 roku. Do tej pory na jej zaproszenie odwiedzili nas hiszpańscy projektanci Ramón Benedito oraz Joan Gaspar. W tym roku do Polski przyjedzie Roberto Palomba, współpracujący z firmą Laufen, która należy do Grupy ROCA.

Spotkania projektantów z projektantami
„Projekt Dizajn” jest okazją do spotkania i podjęcia dyskusji na tematy branżowe dla architektów, projektantów wnętrz, dizajnerów, studentów kierunków projektowych oraz wszystkich osób, które pasjonują się dizajnem. Każda z edycji wydarzenia prezentuje warsztat projektowy zaproszonego gościa oraz jego współpracę ze światem biznesu. Z tego powodu „Projekt Dizajn” ma unikatowy charakter – dzięki niemu polscy projektanci i architekci mogą zapoznać się z praktyczną stroną działania międzynarodowych zespołów projektowych, realizujących zlecenia dla producentów z całego świata.

Dodatkową atrakcją konferencji jest wystawa prac występującego projektanta, która towarzyszy wygłaszanemu przez niego wykładowi.

Gość „Projektu Dizajn” 2010
Tegoroczny gość „Projektu Dizajn”, Roberto Palomba, wraz z żoną Ludovicą prowadzi od 1994 roku studio projektowe Palomba Serafini Associati. Ich pracownia realizuje projekty zarówno z zakresu architektury i wzornictwa przemysłowego, jak i kreacji artystycznej. Studio rozwija się również w kierunku design management.

W swoich projektach Roberto Palomba pragnie przede wszystkim połączyć przyszłość z przeszłością. Nie interesują go chwilowe trendy, lecz trwałe, funkcjonalne produkty. Za najważniejsze w pracy twórczej uważa bycie sobą. Jego projekty są bardzo przemyślane, łączą w sobie estetykę i etykę – dizajner kładzie nacisk na piękno formy, a jednocześnie troszczy się o środowisko.

O klasie projektów stworzonych przez Roberta Palombę świadczy liczba przyznanych mu nagród i wyróżnień. Są wśród nich m.in.: Design Plus (Niemcy 2001, 2005), Selezione Compasso d’Oro (Włochy 2001, 2004), Elle Decoration Award w kategorii „Best Design in Bathroom” (Wielka Brytania, Francja, Włochy 2003), Red Dot (Niemcy 2005, 2009), Elle Decoration International Award (2010).

Studio Palomba Serafini Associati współpracuje z takimi markami jak: Laufen, Zucchetti.Kos, Moroso, Nodus, Skitsch, Swan, Technogym, Foscarini, Fusital, Gandia Blasco, Hoesch.

Szczegóły dotyczące konferencji
Po aktualne wiadomości na temat „Projektu Dizajn” zapraszamy na stronę www.projektdizajn.pl, na której już wkrótce pojawią się wpisy informujące o miejscach oraz terminach tegorocznej edycji. Już teraz znajdują się na niej dokładne informacje dotyczące projektanta i jego dorobku zawodowego oraz poprzednich spotkań w ramach „Projektu Dizajn”.

Mamy nadzieję, że zachętą dla Państwa będą wypowiedzi uczestników ostatniej edycji zamieszczone na stronie “Projektu Dizajn”, m.in. pana Michała Stefanowskiego, prezesa Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, który stwierdził: „Tegoroczny >>Projekt Dizajn<< był bardzo profesjonalnie zorganizowany i zrobił na mnie świetne wrażenie. Organizacja bardzo dobra. Kompleksowa oprawa graficzna, dobra wystawa, zarówno od strony ekspozycyjnej, jak i samej zawartości. Bardzo ciekawa prezentacja. Wydarzenie na światowym poziomie. Dużo zależy od poziomu zaproszonego projektanta – tym razem był bardzo dobry. Bardzo istotny jest fakt, że >>Projekt Dizajn<< pokazuje różne aspekty wzornictwa, zarówno efekt pracy projektanta, jakim są wyprodukowane, piękne obiekty, jak i jego warsztat, technologie i inne elementy, które muszą być uwzględnione, żeby ten piękny obiekt mógł powstać i żeby mógł odnieść sukces na rynku”.

Organizator i patroni
Organizatorem „Projektu Dizajn” jest firma ROCA Polska, natomiast patronami wydarzenia zostali: Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, DOMO TV, „Dom & Wnętrze”, Radio PIN, „Architektura-Murator”, a także portale: Domosfera.pl, Muratorplus.pl, Trendz.pl i Architekci.pl.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)