Przyjęcie komunijne

Komunia dziecka to dzień wyjątkowy nie tylko dla niego, ale także dla całej rodziny. Wybieranie prezentów, kupno garnituru, dobór sukienki – wszystko to na długo przed niezwykłą niedzielą zaprząta głowę rodziców. Przyjęcie także musi być wyjątkowe. Villa Italia podpowiada co zrobić, aby komunijny stół zachwycił wszystkich gości.
/ 06.05.2008 21:44
Komunia dziecka to dzień wyjątkowy nie tylko dla niego, ale także dla całej rodziny. Wybieranie prezentów, kupno garnituru, dobór sukienki – wszystko to na długo przed niezwykłą niedzielą zaprząta głowę rodziców. Przyjęcie także musi być wyjątkowe. Villa Italia podpowiada co zrobić, aby komunijny stół zachwycił wszystkich gości.

Komunijny savoir-vivre
Dekoracja komunijnego stołu to sztuka, która zależy od Twojej pomysłowości. Możesz do tego celu wykorzystać świeże kwiaty, różnokolorowe serwetki, świeczki, wstążki i wiele innychPrzyjęcie komunijne dodatków, dzięki którym Twój stół będzie wyglądał wyjątkowo. Organizując przyjęcie komunijne musisz jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Na komunii nie podajemy raczej alkoholu – zrezygnuj więc z kieliszków i przy nakryciach ustaw tylko wysokie szklanki na sok lub wodę, np. te pochodzące z kolekcji Chiara marki Villa Italia. Pamiętaj także, że najważniejszą osobą przy stole jest twoje dziecko. Powinno więc zająć honorowe miejsce, a obok niego usadź chrzestnych, siebie, swojego męża, krewnych i znajomych. Możesz to wyjątkowe nakrycie podkreślić girlandą ze świeżych kwiatów, inną niż wszystkie karteczką z imieniem lub wyjątkową wstążeczką.

Elegancja
Jeśli chcesz, żeby komunijny stół zachwycał szykiem i elegancją, koniecznie połóż na nim biały obrus. Świetnym pomysłem będzie użycie stylowego obrusu Dolce marki Villa Italia wraz
z kompletem serwetek. Możesz je złożyć w lilijkę, położyć przy talerzu i poukładać na niej sztućce albo przełożyć przez pierścień.
W każdej opcji skromna serwetka stanie się oryginalną dekoracją. Z białym obrusem idealnie komponować się będzie kolekcja Plus Gold marki Villa Italia. Piękna biała porcelana zachwyca prostymi kształtami i niestandardowymi wykończeniami. Złote brzegi naczyń rozświetlają stół i pozwalają dekorować go na różne sposoby. Jeszcze tylko świeczniki ze skromnymi stroikami, takie jak te z kolekcji Scandia marki Villa Italia i już możesz zapraszać gości.

Lekkość
Majowa aura komunijnych przyjęć pozwala połączyć tradycyjne dekoracje z wiosennymi elementami. Odważ się więc i podkreśl wyjątkowe kształty delikatnej, białej ceramiki, świeżymi kwiatami. Dobrym pomysłem będzie użycie zastawy Sense marki Villa Italia. Ustaw ją na białym obrusie, a białe serwetki zwiąż zielonymi wstążeczkami. Możesz dodatkowo ozdobić każde nakrycie gałązką konwalii.
W centralnym miejscu stołu postaw bukiet biało – zielonych, świeżych kwiatów. Możesz ustawić także karteczki z imionami gości przy nakryciach. Jeśli będą zielone to dodatkowo ożywią stół i nadadzą całości świeżości i lekkości.

Dekoracja komunijnego stołu to duże wyzwanie. W tym wyjątkowym dniu jest on wizytówką domu i miejscem, w którym spotyka się cała rodzina. Uruchom więc wyobraźnię i spraw,
że będzie on wyglądał zupełnie wyjątkowo.

DOSSIER:
Obrus Dolce marki Villa Italia - zestaw obrusów i serwetek w ciepłym kremowym odcieniu.
Serweta 90x90 cm 73,00
Obrus 140x180 cm 234,00
Obrus 150x250 cm 293,00
Komplet 6 szt.serwetek 40x40 cm 98,00

Kolekcja Plus Gold marki Villa Italia – elegancka Przyjęcie komunijneporcelanowa kolekcja, wykonana z białej porcelany dekorowanej złotem. W skład zestawu obiadowego wchodzi 12 talerzy płytkich, 12 talerzy głębokich, 12 talerzy deserowych, 2 półmisy owalne,
2 salaterki, sosjerka z podstawką, waza. W skład zestawu do herbaty wchodzi 12 filiżanek ze spodkiem, 12 talerzy deserowych, czajnik, cukiernica, mlecznik.
Zestaw obiadowy 12/42 3 320,00
Zestaw do herbaty 12/39 1 800,00
Filiżanka/spodek do herbaty 78,00
Filiżanka/spodek do espresso 68,00
Bulionówka/spodek 88,00

Kolekcja Sense marki Villa Italia – zestaw obiadowy dla 6 osób, wykonany z najwyższej jakości porcelany w klasycznym kolorze, ale w nowoczesnej formie. W skład zestawu wchodzi: 6 talerzy płytkich, 6 talerzy głębokich, 6 talerzy deserowych,
1 półmisy owalny, 1 salaterka. W skład zestawu do herbaty wchodzi 6 filiżanek ze spodkiem, 6 talerzy deserowych, czajnik, cukiernica, mlecznik; kubek, talerz deserowy, bulionówka ze spodkiem, filiżanka do espresso. Naczynia mają ciekawą, lekko asymetryczną linię i opływowy kształt. Boki talerzy są delikatnie wygięte, a całość utrzymana jest w odcieniu kości słoniowej.
Zestaw obiadowy 6/20 761,00
Zestaw do herbaty 6/21 561,00
Filiżanka do herbaty ze spodkiem 41,00
Kubek 27,00
Talerz deserowy 18 cm 22,00
Bulionówka ze spodkiem 44,00
Filiżanka do espresso ze spodkiem 33,00

Świeczniki Scandia – kryształowe, nowoczesne w formie, stożkowate świeczniki jedno i dwuramienne.
świecznik kryształowy kwiatek 11,5 cm Scandia 88,00
świecznik kryształowy kwiatek 13 cm Scandia 137,00
świecznik kryształowy wysoki 17 cm Scandia 127,00
świecznik kryształowy wysoki 22 cm Scandia 144,00
świecznik kryształowy wysoki 12 cm Scandia 120,00
świecznik kryształowy wysoki 19 cm Scandia 168,00
świecznik kryształowy dwuramienny Scandia 278,00
świecznik kryształowy trójramienny Scandia 366,00
świecznik kryształowy pięcioramienny Scandia 366,00
ramka na zdjęcia kryształowa 14x20 cm Scandia 159,00
zegar kryształowy wysoki 11 cm Scandia 210,00

Sklepy firmowe VILLA ITALIA:
  • Centrum Janki, Galeria Real
  • Salon w Centrum Handlowym Blue City, ul. Al. Jerozolimskie 179, Warszawa
  • Centrum Handlowe ARKADIA ul. Jana Pawła II 82, Warszawa
  • C.H. Magnolia - Park, ul. Legnicka 58, Wrocław
  • C.H. Manufaktura, ul. Karskiego 5, Łódź
  • C.H. Rondo, ul. Zamenhoffa 133, Poznań
Ergo International to importer porcelany, ceramiki i szkła. Ergo International początkowo specjalizowało się w eksporcie, pośrednicząc pomiędzy polskimi producentami porcelany i zagranicznymi odbiorcami. Od 1996 roku zajmuje się również importem Przyjęcie komunijnei dystrybucją w Polsce zastawy stołowej i artykułów wyposażenia wnętrz. Firma posiada w swojej ofercie porcelanę, ceramikę, szkło, obrusy i dodatki stołowe.

Ergo International sprzedaje produkty pod własną marką Villa Italia, którą tworzą pełne elegancji porcelanowe serwisy obiadowe i herbaciane, zastawy z doskonałej ceramiki użytkowej, dodatki ze szkła kryształowego oraz obrusy. Wszystkie wzory powstają w studiu projektowym w Mediolanie i są zastrzeżone na rynku polskim. Kolekcję porcelany Villa Italia tworzą przede wszystkim serwisy obiadowe i herbaciane w kolorze białym, zdobione złotem i platyną. Ceramika Villa Italia wyróżnia się pięknym kremowym kolorem oraz delikatnością i precyzją wykonania. Jakość wyrobów podnoszą ręcznie wykonane i malowane elementy.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/01.03.2010 20:06
jaką suknię załorzyć na komunię?
/05.05.2011 09:57
ach... to dopiero problem
/05.05.2009 12:55
jak udekorowac stól na komunię dla dziewczynki????????prosze o szybka odpowiedz.