Sprytne schodki jako schowki

Zastanawiasz się jak zaaranżować mieszkanie, by pomieściło wszystkie bibeloty i ulubioną literaturę. Brakuję ci miejsca i pomysłu - oto kilka inspiracji.

Zastanawiasz się jak zaaranżować mieszkanie, by pomieściło wszystkie bibeloty i ulubioną literaturę. Brakuję ci miejsca i pomysłu - oto kilka inspiracji.

Sprytne schowki

Fot. Asia Monét , Freshome

Tajemnicze, zabawne, nietypowe - takie właśnie mogą być nasze nieocenione schowki. Początkowo nie bierzemy ich pod uwagę, a szkoda, bo to doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla dużej rodziny lub "moli książkowych", którzy nie wyobrażają sobie mieszkania bez porządnej biblioteczki. Ale ja te wszystkie rzeczy pomieścić jeśli nasz metraż jest mocno ograniczony? Wystarczy dobrze się rozejrzeć po mieszkaniu, a jeśli posiadamy dobrze ulokowane schody, sprawa jest praktycznie rozwiązana. To właśnie one pozwalają na bezpieczne ulokowanie ulubionych przedmiotów.

Zwykle potrzeba posiadania takich skrytek czy półeczek pojawia się wraz z nieogarniętym bałaganem i nie ładem w mieszkaniu. Do tego dochodzi frustracja i ciągle poszukiwanie przedmiotów, które przecież powinny mieć swoje miejsce. Oto kilka inspiracji podpowiadających, co zrobić z niezagospodarowana przestrzenią, aby skutecznie zharmonizować nam życie, tak by zwiększyć miejsce w sprytny i kreatywny sposób.

Sprytne schowki

Fot.  Asia Monét , Freshome

Tak więc, jeśli w twoim mieszkaniu są schody, prawdopodobnie twoja przestrzeń nie jest tak mała jak ci się wydaje. Schody to doskonały sposób na zagospodarowanie mieszkania. Mało tego, może okazać się również doskonałym źródłem inspiracji do stworzenia ciekawego stylu mieszkania lub wnętrza. Co warto wspomnieć, nim zdecydujemy się na schody otoczone ze wszystkich stron książkami, zastanówmy się czy nie przytłoczą nas (odpada dla osób, które maja klaustrofobię).

Sprytne schowki

Fot. Freshome

Optyczne zludzenie sprawia, że niz zwrocimy uwage na  schody widzimy ciekawe i intrygujące półki. W tak sprytny sposób możemy wykorzystać zarówno schody na piętro mieszkania jak i do piętrowego łóżka. Jedno i drugie z powodzeniem oszczędzam nam miejsce.

Sprytne schowki

Fot.  Asia Monét

To wersja bardzo tajemnicza. Tu nie ma większego znaczenia ich ekstrawagancki wygląd, a ich funkcjonalność. Tu z pewnością , możemy umieścić wszystko to czego nie chcemy wyeksponować. Ulokuj i zapomnij.... przynajmniej na jakiś czas.

Sprytne schowki

Fot. Asia Monét , Freshome

Piękna piel w połaczeniu z machoniowymi schodami- półkami to bardzo nowoczesne zestawienie, ktore nada wnetrzu wysublimowany i bardzo elegancki charakter. Natomiast jeśli chcielibyśmy coś "przebiegle" ukryć, to wersja po prawej stronie będzie idealna. Co ważne - nic nie rzuca się w oczy.

Sprytne schowki

Fot.  Asia Monét

Wyrafinowane i subtelne. Skrytki i półki pozwalają na innowacyjne rozwiązania wnętrzarskie.

Sprytne schowki

Fot.  Freshome, Asia Moné

Praktyczne schowki

Praktyczne schowki

Ściana pełna półek, połączona ze schodami? Czemu nie! To niezwykle nowoczesne zestawienie tworzy zaskakujący efekt. Tylko uważajmy, by nie zaprojektować takiej ściany jeśli salon będzie mocno zagospodarowany. W tej konstelacji warto postawić na niewielki zestaw mebli i dodatków, lecz lepszej jakości (mogą być za to masywniejsze). To doskonałe połączenie świetnie się sprawi w loftach.

Praktyczne schowki

Fot. Freshome (3)

t

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
bardzo praktyczne!!! :)
/6 lat temu
Ale świetne :)