Pokoje dla najmłodszych - We-Dwoje.pl poleca

Za pomocą kilku dodatków wyczarujemy wnętrze jak z najnowszego katalogu. Zobacz jak w łatwy sposób urządzić dziecięcy pokoik.
/ 24.01.2011 06:56

Za pomocą kilku dodatków wyczarujemy wnętrze jak z najnowszego katalogu. Zobacz jak w łatwy sposób urządzić dziecięcy pokoik.

Wschodzące gwiazdy

Soczysta zieleń na ścianach i miks kolorów to prosty przepis na bajkowy pokój.

Mebelki do dziecięcego pokoju wykonane są z bezpiecznych elementów. Różowe łóżko kontrastuje z zielenią ścian, co świadczy o tym, że oto chwilę wcześniej przekroczyliśmy próg pokoju, w którym wszystko się może zdarzyć. Dwie szafy, a między nimi skrzynia stwarzają wrażenie estrady, zachęcając tym samym do publicznych wystąpień.

różowe łóżko: Ikea, stołek: Ikea, poduszka w kształcie serca: Ikea, kinkiety: Ikea, słoń: Ikea, pudełka na drobiazgi: Ikea, lusto: Ikea, szafa: Ikea

 

Narodziny orientu

Jeżeli nie podobają ci się cukierkowe pokoiki dla dzieci, albo w części sypialni planujesz wygospodarować miejsce na łóżeczko, znaleźliśmy rozwiązanie.

Wystarczy odrobinę zmian, aby do sypialni dla dwojga wprowadzić łóżeczko. Pomieszczenie w klimacie wschodnim, wzbogacono o komodę, w której znajdą się pieluchy i ubranka. Nieco więcej miejsca zajmuje łóżeczko. Odrobinę dziecinne figurki gejszy przypominają o strefie przeznaczonej dla maleństwa.

łóżko, komoda, nadstawka: Meble VOX, gejsza: Meble VOX, bonsai: bonsai-express.pl

 

Maleńka dama

A teraz coś dla wielbicielek różu w bardzo eleganckim wydaniu.

Róż z bielą współgrają z kremowymi ścianami. Meble ograniczono do łóżeczka i komody. Klimat we wnętrzu tworzą dodatki. Bardzo ciekawym elementem jest ściana z fotografiami. W naszej propozycji pojawiły się wiklinowe koszyczki z kokardami. Uroczym dodatkiem jest rzeźbiony konik na biegunach.

komoda, łóżeczko i półka: Meble VOX, konik na biegunach: bellemaison, miś: bellemaison, żyrandol: Ikea, wieszak: lovely-home, zestaw koszy: lovely-home, poduszka: lovely-home

 

Wielki geniusz

Jasny, przestronny pokój z niebieskimi dodatkami to wymarzone miejsce dla chłopców. Piętrowe łóżko zajmuje mniej miejsca, niż wstawienie dwóch kanap. Watro pamiętać o tym organizując przestrzeń dla rodzeństwa.

Drugim istotnym elementem jest długi blat roboczy, pełniący rolę biurka. Niezbędne są również liczne pudełka i schowki na drobiazgi. Potrzebne notatki można zapisać na tablicy.

łóżko piętrowe, biurko i krzesło: Ikea, kosz na śmieci: Ikea, krzesło obrotowe: Ikea, tablica: Ikea, globus: Merlin.pl

fot. Ikea, Corbis, Meble VOX