Trendy w urządzaniu kuchni 2021 fot. Adobe Stock, denisismagilov

5 najważniejszych trendów w urządzaniu kuchni. Jeden jest naprawdę zaskakujący...

Szykujesz się do remontu kuchni? Zobacz 5 trendów, dzięki którym stanie się najlepiej zaprojektowanym i najmodniejszym pomieszczeniem w domu.
Małgorzata Machnicka / 16.05.2021 10:51
Trendy w urządzaniu kuchni 2021 fot. Adobe Stock, denisismagilov

Trendy w aranżacji kuchni zmieniają się co kilka sezonów. W 2021 roku nastąpił zmierzch błyszczących białych frontów, czarnych dodatków, a także zamkniętych przestrzeni. Zastąpią je matowe fronty, złote krany i uchwyty oraz kuchnie otwarte na salon.

Spis treści:

  1. Złote dodatki do kuchni
  2. Kolorowe, matowe fronty
  3. Tapeta w kuchni
  4. Drewno już nie tylko na blacie
  5. Kuchnia otwarta na salon

Złote dodatki do kuchni

Do niedawna najmodniejsze uchwyty i krany to te czarne, najlepiej o matowym wykończeniu. W 2021 roku to zdecydowanie złoto wysunęło się na prowadzenie.

Złoto jest niezwykle wdzięczne w aranżacji - dobrze komponuje się zarówno z bielą i czernią, jak i pastelami czy mocniejszymi kolorami. Możesz wybierać spośród tego matowego, szczotkowanego albo bardzo błyszczącego (uwaga, to drugie jest o wiele trudniejsze w czyszczeniu).

Kolorowe i matowe fronty

Już nie biel, szarość i beże tylko pastelowe i intensywne kolory. Najmodniejsze są zielone fronty kuchenne, ale w trendach pojawiają się również granatowe, różowe, a nawet błękitne. 

Rok 2021 to również koniec błyszczących, lakierowanych mebli. Zamiast nich pojawia się modny mat, najlepiej bez dodatkowych żłobień.

Tapeta w kuchni

To najbardziej zaskakujący trend tego roku, podobnie jak tapety w łazience. Jak wykorzystać modne kwiatowe wzory i tropikalne motywy w kuchni?

Tapetą możesz wyłożyć przestrzeń między górnymi i dolnymi szafkami, a jeśli masz kuchnię z wyspą otwartą na salon połóż ją na całą ścianę. Postaraj się, aby kolory z barwnej tapety pojawiły się jeszcze na innych dodatkach, dzięki temu całość będzie spójna i uporządkowana.

Drewniany już nie tylko blat

Do tej pory drewno królowało wyłącznie na kuchennych blatach, teraz drewniane są również fronty, podłogi i inne elementy wystroju wnętrza.

Najmodniejsze jest ciemnobrązowe drewno - dzięki niemu kuchnia zyskuje vintage'owy charakter, ale sprawdzi się również jasne, rozbielone - szczególnie jeśli jesteś miłośniczką skandynawskiego wystroju.

Kuchnia otwarta na salon

Czasy, w których kuchnia była odrębnym pomieszczeniem na dobre się skończyły. Teraz kuchnia powinna stanowić część salonu, najlepiej połączona z nim obszerną wyspą, która służyć będzie nie tylko jako blat roboczy i miejsce do gotowania, ale również miejsce spożywania posiłków.

Czytaj także:
Jak urządzić małą kuchnię?
Jak kolor frontów wpływa na kuchenną przestrzeń?
Róż w kuchni? Zobacz najmodniejsze aranżacje