Oświetlenie schodów wewnętrznych - kilka praktycznych porad!

Schody to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w domu. Dbając o bezpieczeństwo domowników warto zainstalować odpowiednie oświetlenie, aby nocne wstawanie i szukanie przełącznika nie stanowiło zagrożenia!

Najbardziej popularnym oświetleniem na schodach są kinkiety z podwójnymi przełącznikami. Ich wygląd musi jednak pasować do całości wystroju pomieszczenia, w którym znajdują się schody a to komplikuje nieco sprawę. Poza tym zdecydowanie ciekawiej prezentuje się oświetlenie samych stopni. Nie wybudza i nie powoduje całkowitego oślepienia intensywnym światłem.

Gra światła wprowadza nas w przyjemny nastrój i powoduje, że czujemy się bardziej wyjątkowo. Warto o tym pamiętać aranżując przestrzeń nie tylko wokół schodów, ale także całego domu.

 

Oświetlenie schodów - magia światła

Rozwiązaniem godnym uwagi są automatycznie podświetlane schody wykrywające ruch. Światła włączają się gdy wchodzisz na górę, a wyłączają gdy schodzisz.

Schody z czujnikiem

Schody z czujnikiem

Pierwszy krok aktywuje czujnik, który wysyła do instalacji sygnał, by zapalić lampy na każdym ze stopni. Z chwilą, gdy znajdziemy się na samej górze, uruchamiamy drugi czujnik gaszący kolejno jedno po drugim - od dołu ku górze. Identyczna sytuacja następuje przy schodzeniu, z tym że lampy zapalają się i gasną w odwrotnej kolejności - z piętra na parter.

Projekt jest niezwykle prosty i bardzo efektywny. Montaż samodzielnie uruchamiającego się systemu od razu stawia w innym świetle każdą klatkę schodową. Ma też niebagatelny wpływ na środowisko, bo przecież by wspiąć się po takich schodach nie będziemy musieli zapalać innych żarówek. Ekolodzy z całą pewnością  będą wniebowzięci.

Najważniejsze zasady oświetlania wnętrz!

 

Oświetlenie schodów - szklana tafla

Oświetlenie przy schodach najlepiej montować co 2-3 stopnie. Dzięki temu zmieni się zakres oświetlanego terytorium.

W szklanych schodach robionych na zamówienie można zamontować gotowe oświetlenie. To jeszcze bardziej rozbudzi nasze fantazje oraz gości, którzy z przyjemnością i zazdrością będą podziwiać naszą instalację.

 

Oświetlenie schodów - światło pod ręką

Oświetlenie możemy zamontować także w poręczy. Pilotem można regulować natężenie światła.

Niewielkie światełka w schodach sprawiają wrażenie jakbyśmy stąpali po czymś niezwykle kruchym.

Jak wybrać idealny żyrandol do salonu? 

Nieduży punkt świetlny może śmiało konkurować z lampą sufitową.

fot. Wnętrzarium.pl, pushpullbar.com, nhit-shis.org, trendir.com, crookedbrains.net, decorpad, materialicious.com

Zobacz także:
Eleganckie żyrandole do salonu - 16 propozycji!
Jak zrobić samodzielnie lampę? To proste!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
ciekawe lampki do oświetlania schodów wewnętrznych można znaleźć w sklepach
/8 lat temu
Światło buduje nastrój ale i jest powiąznie z funkcją, najlepiej zaplanować je podczas projektu całościowego wnętrz.
/8 lat temu
Zakładając projekt całego domu ,to już można skomponować oświetlenie między innymi schodów wewnątrz żeby było wizualnie jak najlepsze.