pokój dziecka fot. Materiały prasowe

Odśwież pokój dziecka za grosze – zobacz, jak zmienić wystrój w stylu back to school!

pokój dziecka fot. Materiały prasowe

AdvertisementMetamorfoza pokoju dziecka wcale nie musi być kosztowna! Nawet w przypadku niewielkiego pomieszczenia możliwe jest stworzenie kącika, w którym uczeń będzie miał zapewnione dobre warunki do nauki. Na jakie elementy wystroju warto postawić? Jak zorganizować przestrzeń, aby była jak najbardziej komfortowa? Podpowiadamy!

Podziel pokój na trzy strefy

W pokoju dziecka bezwzględnie powinny się znajdować podstawowe meble, czyli łóżko, biurko, krzesło i szafa na ubrania. Nie może również zabraknąć miejsca na zabawę, warto więc ustawić meble tak, aby podzielić pokój na trzy strefy – do zabawy, do spania i do nauki. Biurko i krzesło w miarę możliwości powinno się ustawić pod oknem, gdzie jest najlepszy dostęp do naturalnego światła. Tuż obok powinny znajdować się regał lub półki na książki. Chcesz szybko odświeżyć stare meble? Wystarczy pomalować je na inny kolor lub użyć okleiny. Taka mała zmiana niskim kosztem z pewnością tchnie nowe życie w kącik do nauki. A jakie kolory sprzyjają pogłębianiu wiedzy? Sprawdzą się: pastelowa żółć, naturalne błękity, szarości, beże i biele. Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty remontu, poszukaj odpowiednich materiałów na Allegro – dostaniesz tam wszystko czego potrzebujesz w okazyjnych cenach.

Po drugiej stronie pokoju można ustawić łóżko ze stolikiem nocnym oraz lampką. Z kolei trzecią strefę warto wydzielić gdzieś pomiędzy. W tym miejscu powinny się znaleźć zabawki oraz akcesoria służące odpoczynkowi. Dobrym pomysłem będzie zakup dużego worka do siedzenia jako miejsca relaksu po szkole. Jeśli pokój dziecka jest odpowiednio duży i wysoki, świetnym rozwiązaniem będzie hamak lub wygodny wiszący fotel, na którym można poczytać książkę.

Przydatne organizery i półki

W kąciku do nauki powinny znajdować się szafki lub otwarty regał, gdzie dziecko postawi książki i zeszyty. Oprócz tych elementów nie może zabraknąć miejsca na przybory szkolne. W tej roli doskonale sprawdzą się organizery oraz kosze. Warto wybrać przezroczyste, aby dziecko mogło bez problemu znaleźć najpotrzebniejsze rzeczy. Ewentualnie oznaczcie je kolorami przypisanymi do odpowiedniej kategorii. Uporządkowanie akcesoriów z pewnością będzie sprzyjało efektywnej nauce.

W przypadku małego pokoju dobrze sprawdzą się półki zamontowane nad biurkiem. Jest to niewielki wydatek, a bardzo pomocny w dobrej organizacji przestrzeni. Warto poszukać na Allegro potrzebnych nam elementów wyposażenia – wybór jest ogromny, a ceny bardzo zachęcające!

Tablice kreatywne lub korkowe

Tablice kreatywne sprawdzą się zarówno dla małych, jak i większych dzieci. Przyjmują najróżniejszą postać – mogą być stojące lub wiszące, o dowolnym designie. Elementy, które znajdą się na tablicy, zależą oczywiście od wieku dziecka oraz jego zainteresowań. Równie dobrym pomysłem, który nie pochłonie dużej części domowego budżetu, jest tablica korkowa. Można do niej przyczepić karteczki z notatkami, które przypomną o najważniejszych rzeczach. Jeśli powiesimy ją nad biurkiem, nasza pociecha będzie miała to, co najważniejsze zawsze w zasięgu wzroku. Do wyboru są również tablice magnetyczne lub kredowe. A może samoprzylepna folia kredowa? Jeżeli mamy w pokoju dziecka do dyspozycji kawałek niezagospodarowanej ściany, z pewnością będzie to doskonałe rozwiązanie!

Jeśli chodzi o tego typu dodatki, nie warto przepłacać. Możemy kupić je w najniższych cenach na Allegro. Tam bez problemu znajdziemy różne kreatywne akcesoria, które odmienią pokój dziecka i będą sprzyjać owocnej nauce.

Artykuł powstał z udziałem marki Allegro.