Niebieska kuchnia fot. Adobe Stock, Michael

Niebieska kuchnia - zobacz 5 inspirujących wnętrz

Niebieska kuchnia jest piękna! Wprowadza do domu ciepło i prawdziwie wakacyjny klimat. Modne są zarówno jasne, pastelowe odcienie niebieskiego, jak i ciemne granaty i kobalty.
Małgorzata Machnicka / 01.06.2021 12:37
Niebieska kuchnia fot. Adobe Stock, Michael

Niebieska kuchnia tworzy sielski klimat. Najpopularniejszym odcieniem jest baby blue, czyli jasny, pastelowy błękit, najczęściej zestawiany z bielą i ze złotem. Ale niebieskości dobrze komponują się również z drewnem, czernią, różem.

Spis treści:

  1. Z gładkimi frontami
  2. W stylu loft
  3. W wersji minimalistycznej
  4. W wersji total look
  5. Z wzorzystą podłogą

Niebieska kuchnia z gładkimi frontami

Gładkie, ciemnoniebieskie fronty świetnie komponują się z białymi dodatkami - kafelkami między dolnymi i górnymi szafkami oraz blatem. Kuchnię rozświetlają proste, złote uchwyty i kran. Dodatek zieleni sprawia, że wnętrze jest miłe i przytulne.

Niebieska kuchnia w stylu loft

W tym pomieszczeniu niebieskie, a właściwie granatowe fronty zestawione zostały z drewnem w ciepłym odcieniu, które okala okap, surową w formie kuchnią gazową wykonaną ze stali nierdzewnej i marmurowym blatem.

Loftowego charakteru nadają czarne, metalowe półki przymocowane do sufitu, duża złota, metalowa lampa oraz ciemnoszara mozaika.

Niebieska kuchnia w wersji minimalistycznej

W tej kuchni niebieskie fronty są tylko kolorystycznym urozmaiceniem - zostały zestawione z białymi i drewnianymi szafkami. Zamiast uchwytów pojawiły się frezy, które sprawiają, że całość jest prosta i nowoczesna. 

Niebieska kuchnia w wersji total look

Jeśli uwielbiasz niebieski kolor, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie kuchenne fronty były niebieskie. Warto wtedy jednak rozważyć zróżnicowanie odcieni - w tym pomieszczeniu wyspa jest zdecydowanie ciemniejsza od pozostałych szafek.

Przestronna kuchnia z wyspą daje duże pole do popisu - możesz szaleć z dodatkami i wzorami.

Niebieska kuchnia z wzorzystą podłogą

Niebieska kuchnia jest tak samo wymagająca jak różowa kuchnia. Do chłodnych pasteli trzeba umiejętnie dobierać barwy tak, aby całość była spójna. To, na co warto sobie pozwolić, to wzory - w tym pomieszczeniu wyrazisty motyw przypominający klimat Maroka, pojawił się na podłodze.

Frezowane fronty i modne, złote uchwyty w połączeniu z bielą i stalowymi sprzętami idealnie sprawdzą się w drewnianym domu pod miastem.

Czytaj także:
Biała kuchnia z drewnianym blatem - najpiękniejsze inspiracje
Czarna kuchnia - jak ją zaaranżować?
To najmodniejsze fronty kuchenne w 2021 roku

Tagi: kuchnia