Najnowocześniejsze domy 2012

Prezentujemy najciekawsze i najnowocześniejsze domy 2012. Któż nie chciałby spędzić w takim cudzie architektury chociaż paru dni i zrelaksować się w lazurowej wodzie tuż przy posesji lub chociaż nacieszyć oko niebanalnymi kształtami i zaskakującą konstrukcją? Mieszanka technologi, kolorów i dekoracji. Stylizowane na nowoczesną bryłę - przestronna i urzekającą.
/ 22.07.2012 06:59

Prezentujemy najciekawsze i najnowocześniejsze domy 2012. Któż nie chciałby spędzić w takim cudzie architektury, chociaż paru dni i zrelaksować się w lazurowej wodzie tuż przy posesji lub chociaż nacieszyć oko niebanalnymi kształtami i zaskakującą konstrukcją? Mieszanka technologi, kolorów i dekoracji. Stylizowane na nowoczesną bryłę - przestronną i urzekającą.

architektura nowoczesna

Fot. Trendir.com

Nowoczesne wille z modernistycznymi kolorami i układem ścian. Niektóre nawet wręcz ultranowoczesne, bardzo funkcjonalne, których forma i konstrukcja oddaje swoją pełną wyjątkowość i piękno, tak by bez trudny odróżnić się od innych konstrukcji. Tu nie ma mowy na banalność czy powielanie struktur. Nowoczesne domy zaskakują i rozwijają kreatywność.

Oto 10 najciekawszych domów:

Pierwotne założenie większości nowatorskich domów zakłada, skupienie się na świetle i tego jak można nim manewrować wedle zapotrzebowania, Rozmieszczenie okien - duże, wręcz majestatyczne, gęsto rozlokowane, dają wrażenie powiększonych pomieszczeń i symboliczną bliskośc z naturą. Konstrukcja dość subtelna.

Najnowocześniejsze domy 2012

Fot. Polishproperty.com

Bliskość wody , a więc  przestronnego basenu pozwala szybko i skutecznie zrelaksowac sie po ciężkim dniu, Dodatkowo szum spływającej wody niczym prosto ze strumienia uspokaja i daje wytchnienie od zgiełku miasta.

Najnowocześniejsze domy 2012

Fot. Beautyhomedesigns.com

Tu idealnie łącza się dwa żywioły - woda i ogień. Na środku majestatyczny kamienny kominek a tuz obok lazurowa tafla wody. Czysta przyjemność.

domek z basenem

Tu architekt postawił na nietuzinkowy kolor - róż połaczona z bordowym odcieniem drwenianego mostu. Niczym domek nad jeziorem i to jeszcze na wyłączność. Tylko do pozazdroszczenia.

oszklony dom

Fot.Goodreads.com

Ponadczasowa klasyka połaczona z przyjemnym i stosunkowo nieskomplikowanym kształtem. Dla tych którzy cenią sobie nowoczesność w uniwersalnej formie.

klasyczny dom

Fot.Trendir.com

Leśny klimat domku stylizowanego na letniskowy. Niby ukryty za ciemnym frontem, ale w rzeczywistości odkrywający całe swoje wnetrze.

domek letniskowy

Fot.Trendir.com

Niczym rozlana plama na trawie. Ciut mistyczny o podstawej barwie, lecz skomplikowanym krztałcie. Z dala od zgiełku i chaosu wielkiego miasta.

skomplikowana forma i śnieżna biel domu

Fot. Geniohouse.com

Tym razem architekt postawił na prostotę. Dwustronny dom prezentujący sie z jednej strony na drewniana konstrukcję a z drugiej eleganckie oszklone wnetrze ustawione wprost do basenu.

skromny i nowoczesny domek z basenem

Fot.Ideasforroom.com

40 metrów szerokości domu wzorowanego na kształt "polamanej fali" z oszklonym frontem. Ciekawe i nietuzinkowe.

wąski i oszklony

Fot. Digsdigs.com

Granitowa, ciężka elewacja domku jednorodzinnego, ukrytego gdzieś w odosobnieniu. Napawa zadumą i refleksją.

marmurowy domek

Fot. Homegallerydesign.com

Redakcja poleca

REKLAMA