Mix masz

Gorące kolekcje tkanin. Orgia deseni i barw.
/ 08.05.2006 10:35
Efektowne kraty, pasy i kwiaty jednocześnie. Gamy nasycone, pastelowe, w czystych kolorach tęczy. Romantycznie albo w stylu lat 70. Całkowite rozpasanie. I niezła zabawa. Zestawiaj i zmieniaj do woli.1. Nie mów „nie”, zanim nie zobaczysz. Uważasz, że kwiaty, kraty i pasy nie pasują do siebie.
Nic podobnego. Dla ułatwienia znajdź wspólny mianownik lub połącz przeciwieństwa. Wspólnym mianownikiem jest gama: czerwieni i różów o podobnym nasyceniu. Także pochodzące z Centralnej Azji motywy, czyli jeden styl.
Kolekcja „Jedwabny szlak”, od 312 zł do 672 zł, Pierre Frey2. Trening czyni mistrza. Zacznij od zabawy pościelą. Połącz prześcieradło, poszewki i kapę w różne wzory. Dla wzmocnienia efektu po kilka różnych poduszek. Możesz zmieniać bezkarnie. Nie ryzykujesz kosztów tapicera i tkanin.
Bielizna pościelowa „Bibbi Blad” 59,95 zł; poszewka na poduszkę „Bibbi Snurr”, 65x65 cm, 19,99 zł; pled „Bibbi” 99,95 zł; proj. Caroline Abild Jessen, Ikea3. Nie musisz iść na całość. Jeden modny akcent często wystarczy, by odświeżyć wnętrze. Para foteli w nowej tapicerce lub pokrowcach to dobry pomysł. To także sposób na wykorzystanie resztek tkanin.
Fotel z lewej, oparcie : „Anet”, 464 zł; siedzisko: „Dorine”, 359 zł; falbana: „Touraine”, 255 zł. Fotel z prawej, oparcie: „Les travaux de la Manufacture”, 435 zł; siedzisko: „Bussy”, 312 zł; falbana: „Gracay”, 255 zł; Braquenié4. Zaufaj swojej intuicji. Wybieraj tylko to, co lubisz. Styl, kolory, desenie. Podoba Ci się klasyczne zastawienie bieli i czerni? Kilka różnych tkanin w tych właśnie kolorach przełam trzecim, na przykład czerwonym. Modny efekt gwarantowany.
Kolekcja „Stockholm”, w sprzedaży prawdopodobnie w 2007 roku, Ikea5. Nie spoczywaj na laurach. Podnieś poprzeczkę. Już nie tylko kilka deseni razem. Także różne rodzaje tkanin i faktur. Sięgnij po bardzo modne żakardy, hafty, koronki.
Na ścianie: „Mersina” 473 zł. Na drzwiach: „Adana”, 359 zł. Na ławce: tapicerka „Ourmia”, 672 zł; poducha „Chic”, 331 zł. Poduszki „Bengale”, „Erevan”, 50x50 cm, 327 zł, Pierre Frey

Tekst Maria Tyniec
Zdjęcia serwisy prasowe