6 porad, jak urządzić apartament w stylu Carrie Bradshaw

Prosto z Manhattanu - nowojorski styl w polskich domach!
Mieszkanie w nowojorskim stylu fot. Fotolia
Apartament w stylu Carrie Bradshow? Czemu nie! Nie musisz przecież mieszkać na Manhattanie, aby cieszyć się urokiem nowojorskiego wnętrza. Z pomocą kilku charakterystycznych mebli i dekoracji stworzysz aranżacje znane dobrze z kultowych amerykańskich filmów i seriali. (inspiracji szukaj np. na Westwing.pl).

1. Prostota i minimalizm

Są takie mieszkania, które nigdy się nie starzeją i nawet po wielu latach wyglądają świeżo i współcześnie. Do tej grupy zdecydowanie należą wnętrza urządzone w stylu nowojorskim. W czym tkwi ich sekret? Podstawą nowojorskiego stylu są proste formy. Nie ma w nin miejsca na finezyjne wygięcia i dekoracje – meble wyróżniają klasyczne kształty i idealne proporcje, a w pomieszczeniach króluje symetria. 

Ważną rolę w nowojorskich aranżacjach odgrywają wyraziste, geometryczne wzory, które można łączyć i zestawiać na wiele sposobów – wyjaśnia Marta Suchodolska, wydawca, Magazynu Westwing.

2. Szlachetne materiały

Niezwykle istotnymi elementami wystroju są tkaniny i wzory: mocne, wyraziste i zgeometryzowane nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Długie zasłony, tapicerowane sofy i fotele, tapety, wreszcie dodatki: poduszki, pledy - wszystkie te przedmioty powinny być z innych kolekcji i w różnorodne wzory.

3. Unikaj mixu stylów

Wszystkie dodatki oraz meble muszą do siebie pasować i przenikać się, jeśli chcemy połączyć kilka trendów wnętrzarskich. Hawajskie dodatki nie będą dobrze wyglądały zaraz obok tych inspirowanych Afryką czy Marakeszem.

4. Drewniane wykończenia wysokiej jakości

Ważne miejsce w nowojorskich mieszkaniach zajmują także: piękna stolarka drzwiowa i okienna, wysokie listwy przypodłogowe oraz takie materiały jak szlachetnie wykończone drewno czy polakierowany nikiel.

5. Gra kilku dominujących kolorów

W kolorystyce również panuje zróżnicowanie – jest miejsce dla kilku kolorów, z jednym dominującym, ale na ścianach przeważają naturalne,
stonowane odcienie szarości, beżu i bieli
. Mile widziane są barwne akcenty, najlepiej monochromatycznie. 

6. Przestrzeń

Styl nowojorski kocha przestrzeń. Nie oznacza to jednak, że jest zastrzeżony wyłącznie dla wielo-metrażowych apartamentów. Pewne jego elementy prezentują się świetnie również na mniejszych powierzchniach, a nawet – optycznie je powiększają. Tak jak kanapy i fotele na nóżkach – dzięki odsłoniętej podłodze pokój wydaje się bardziej przestronny. Idealnie do mniejszych salonaów pasują także charakterystyczne dla nowojorskiego stylu delikatne stoliki i konsole. Podobnie jak klasyczne dodatki i dekoracje: lampy, wzorzyste poduszki, wazony, latarenki i świeczniki. A zatem, każdy może mieć swój własny kawałek Manhattanu. 

Więcej dodatków do mieszkania:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)