Ten warunek nie zawsze jednak jest możliwy do spełnienia. Możemy więc urządzić salon tak pomysłowo i funkcjonalnie by zrekompensować jego nieco skromniejszy metraż.
W dekoracji wnętrz wszystko zaczyna się od kształtów i kolorów. Dobrze dobrane mogą całkowicie zmienić charakter pomieszczenia. Jasne, pastelowe barwy optycznie powiększą jego powierzchnię, awangardowe tapety i tynki strukturalne ożywią wnętrze i uczynią bardziej wyrafinowanym.
Kolejnym krokiem będzie dobór i pomysłowe rozplanowanie ustawienia mebli. Jeśli salon pełnić ma jednocześnie rolę jadalni i pokoju dziennego nie może w nim zabraknąć stołu z zestawem wygodnych krzeseł, a także kanap i foteli. Możemy pokusić się o duży, drewniany stół na minimum 12 osób lub zdecydować się na mniejszy, jednak rozkładany. Podobnie z zestawami mebli wypoczynkowych. Sofę z funkcją rozkładania w razie potrzeby zamienimy w komfortowe miejsce do spania.
W naszym salonie nie może zabraknąć półek, regałów czy ewentualnej szafy. Ciekawym rozwiązaniem będą zatem zestawy mebli modułowych. Ich kształt i ilość części składowych modyfikujemy zależnie od indywidualnych potrzeb. Dowolnie wybieramy dogodne rozwiązania, spośród wielu zróżnicowanych propozycji. Komponujemy zestawy szuflad lub tradycyjnych szafek. Dostawiamy efektowne komody, witryny i coraz bardziej popularne niskie ławy.
Wszystko okraszamy dekoracyjnymi dodatkami. Dobieramy gustowne lampy, obrazy i wazony. Pamiętamy jednak o uniwersalnej zasadzie powściągliwego minimalizmu. Staramy się nie przytłoczyć przestrzeni wypoczynkowej nadmiarem przedmiotów.
źródło: 4 way communication