Magiczny blask świec

Czasem stajesz przed nie lada wyzwaniem – musisz zorganizować oficjalne przyjęcie, koktajl party lub spontaniczne spotkanie z przyjaciółką. W każdym przypadku bądź perfekcyjna i zadbaj o detale. Piękna porcelana i dodatki to nie wszystko – wyjątkowy klimat stworzysz dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu światła.
/ 17.11.2007 17:49
Czasem stajesz przed nie lada wyzwaniem – musisz zorganizować oficjalne przyjęcie, koktajl party lub spontaniczne spotkanie z przyjaciółką. W każdym przypadku bądź perfekcyjna i zadbaj o detale. Piękna porcelana i dodatki to nie wszystko – wyjątkowy klimat stworzysz dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu światła.

Oficjalnie
Kiedy organizujesz oficjalną kolację, z pewnością pomyślisz o wyszukanym menu, pięknej zastawie i oczywiście dobrze dobranej do całości dekoracji. Pamiętaj również, żeby zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie stołu, przy którym zasiądą Twoi goście. Kilka prostych wskazówek pomoże Ci w pełni wykorzystać magiczne właściwości świec i wyczarować wieczór o niepowtarzalnym uroku. Musisz wiedzieć, że wiele zależy od odpowiedniego doboru świecznika. Jeśli Twój stół jest okrągły - najlepiej postaw na nim jeden świecznik wieloramienny, jeśli jest owalny lub prostokątny - doskonale będą na nim wyglądać dwa lub trzy świeczniki dwuramienne (w zależności od długości stołu). W ofercie marki Villa Italia znajdziesz kryształowe, nieskazitelnie przezroczyste świeczniki z kolekcji Lyon, dostępne w wersji jedno-, dwu- i trójramiennej. Ich klasyczne kształty pomogą Ci stworzyć prawdziwie elegancki klimat. By dopełnić całości, zwróć również uwagę na odpowiedni dobór obrusu
i serwetek. Świeczniki Lyon będą wyglądać wytwornie na kremowym obrusie z kolekcji Fancy, o delikatnym roślinnym motywie, połączonym z serwetkami o tej samej fakturze. Dekorując stół warto zagrać również barwnymi akcentami. Idealne do tego celu będą kremowo-złote serwetki Golden Lace, lub ozdobione roślinnym ornamentem Glamour Cream. Na koniec pamiętaj też o tym, że świece białe, lub w kolorze obrusu, powinny sięgać do wysokości twarzy, tak by delikatnie oświetlać gości.

Koktajlowo
Na wieczorne przyjęcie warto przygotować coś oryginalnego. Pomyśl o przystawkach, które zaskoczą Twoich gości. Możesz przyrządzić inspirowane kuchnią francuską tortinki z wędzonym łososiem lub miniaturowe quiche ze szpinakiem. Pamiętaj o dobrym winie – białym półsłodkim i czerwonym wytrawnym. Kiedy już wszystko zaplanujesz, koniecznie pomyśl o interesującej oprawie świetlnej. Ciekawe świeczniki mogą w prosty sposób odmienić każde wnętrze. Jeśli więc chcesz, by Twoi goście odpoczęli od codzienności, pobaw się blaskiem świec. Do kryształowych kieliszków z kolekcji Chloe o stożkowatych kielichach na płaskich, prostokątnych nóżkach idealnie pasować będą nowoczesne świeczniki Simplicity. Rozstawione na meblach i parapetach, będą delikatnie oświetlać wnętrze. Ciepła, słoneczna kolorystyka szkła pomoże Ci stworzyć kameralny nastrój. Całość możesz uzupełnić złocistymi suszonymi kwiatami dołączonymi do tego zestawu. Jeśli chcesz, by Twoje przyjęcie miało bardziej elegancki charakter, wybierz oryginalne świeczniki z kolekcji Scandia. Kryształowe, dwuramienne o finezyjnej linii są doskonałym pomysłem na dopełnienie dekoracji stołu bufetowego. Jeśli jesteś zwolenniczką minimalizmu możesz dodać proste świeczniki z tej samej kolekcji – nowoczesne w formie, stożkowate świeczniki jednoramienne.

Spontanicznie
Kiedy w deszczowe dni z nostalgią będziesz wspominać lato, pomyśl jak dobrze wykorzystać dłużące się wieczory. Kiedy za oknem jest szaro i nieciekawie, rozmowa z bliską osobą może poprawić Ci nastrój i pozytywnie nastroić do życia. Na jesienną chandrę z pewnością dobrze zrobi ci spotkanie
z przyjaciółką. Zaproś ją na podwieczorek i zadbaj o relaksujący klimat. Zapal świece w szklanych świecznikach Tea Light w kształcie liścia, które mieniąc się stworzą przyjemny, kojący nastrój. Wyciągnij piękne filiżanki i zaparz aromatyczną kawę, która z pewnością poprawi Wam humor. Delikatna porcelana o subtelnym kwiatowym motywie np. z kolekcji Violetta przywoła wspomnienie słonecznych dni i pozwoli zapomnieć o jesiennej szarudze. Teraz pozostaje już tylko się odprężyć i cieszyć bliskością.

DOSSIER PRODUKTÓW:

Świeczniki Lyon – kryształowe, o nieskazitelnej przezroczystości, idealne uzupełnienie eleganckiej zastawy stołowej.
Świecznik trójramienny 27 cm : 237 PLN
Świecznik dwuramienny 16 cm : 156 PLN
Świecznik jednoramienny 22,8 cm : 156 PLN
Świecznik jednoramienny 15,2 cm : 115 PLN
Świecznik 7,6 cm : 51 PLN

Zestaw dekoracyjny SIMPLICITY nowoczesne szklane świeczniki o ciepłej, słonecznej kolorystyce z dołączonymi złocistymi suszonymi kwiatami : 20 PLN

Zestaw dekoracyjny TEA LIGHT - szklane świeczniki w kształcie liścia: 15 PLN

Świeczniki Scandia – kryształowe, nowoczesne w formie, stożkowate świeczniki jedno i dwuramienne.

Obrusy Fancy - kolekcja obrusów i serwetek w kremowym odcieniu z delikatną dekoracją roślinną.
Obrus prostokątny 140x180 cm : 202 PLN
Obrus prostokątny 150x220 cm : 237 PLN
Obrus prostokątny 150X260 cm : 268 PLN
Obrus prostokątny 150X300 cm : 302 PLN
Obrus prostokątny 150X350 cm : 339 PLN
Komplet 6 szt. serwetek 40x40 cm : 120 PLN

Obrusy Golden Lace kremowe zdobione złotem.
Poszewka 40x40 cm :102 PLN
Komplet 6 szt. serwetek 50x50 cm : 161 PLN
Bieżnik 30x175 cm : 110 PLN
Bieżnik 45x150 cm : 120 PLN

Obrusy Glamour Cream w kolorze kości słoniowej ozdobione roślinnym ornamentem.
Poszewka 40x40 cm : 102 PLN
Komplet 6 szt. serwetek 50x50 cm : 161 PLN

Kieliszki Chloe – kryształowe, o stożkowatych czaszach na płaskich, prostokątnych nóżkach.
Kieliszek do wina białego 240 ml: 40 PLN
Kieliszek do wina czerwonego 280 ml : 40 PLN
Kieliszek do szampana 160 ml : 40 PLN
Kieliszek do wódki 85 ml : 37 PLN
Kieliszek do martini 240 ml : 41 PLN

Zestaw Violetta – ręcznie wykończony zestaw do herbaty z motywem ażurowym.
Zestaw do herbaty 6/22 : 988 PLN
Filiżanka ze spodkiem do herbaty : 56 PLN
Talerz deserowy 20 cm : 59 PLN

Sklepy firmowe VILLA ITALIA:
  • Centrum Janki, Galeria Real
  • Salon w Centrum Handlowym Blue City, ul. Al. Jerozolimskie 179, Warszawa
  • Centrum Handlowe ARKADIA ul. Jana Pawła II 82 Warszawa
  • C.H Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5 tel. 42-631 02 52
Ergo International to importer porcelany, ceramiki i szkła. Firma działa na polskim rynku już od ponad 14 lat. Ergo International początkowo specjalizowało się w eksporcie, pośrednicząc pomiędzy polskimi producentami porcelany i zagranicznymi odbiorcami. Od 1996 roku zajmuje się również importem i dystrybucją w Polsce zastawy stołowej i artykułów wyposażenia wnętrz. Firma posiada w swojej ofercie porcelanę, ceramikę, szkło, obrusy i dodatki stołowe.

Ergo International sprzedaje produkty pod własną marką Villa Italia, którą tworzą pełne elegancji porcelanowe serwisy obiadowe i herbaciane, zastawy z doskonałej ceramiki użytkowej, dodatki ze szkła kryształowego oraz obrusy. Wszystkie wzory powstają w studiu projektowym w Mediolanie i są zastrzeżone na rynku polskim. Kolekcję porcelany Villa Italia tworzą przede wszystkim serwisy obiadowe i herbaciane w kolorze białym, zdobione złotem i platyną. Ceramika Villa Italia wyróżnia się pięknym kremowym kolorem oraz delikatnością i precyzją wykonania. Jakość wyrobów podnoszą ręcznie wykonane i malowane elementy.