POLECAMY

Lampy - ciepło, ciepło, coraz cieplej

Wystrój wnętrza odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu. Wybieramy z większą fantazją i odwagą, to co ma zagościć w naszych sypialniach, pracowniach, pokojach dziennych. Dom ma być naszą ostoją, przystankiem przed codzienną walką z pędzącym światem, jest odzwierciedleniem naszych pasji, wrażliwości, nastrojów.
Wystrój wnętrza odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu. Wybieramy z większą fantazją i odwagą, to co ma zagościć w naszych sypialnilampyach, pracowniach, pokojach dziennych.

Wątpliwej urody zestaw meblościankowy „Emilia” zastąpiony został raz na zawsze przez cudne meble, niedbała lampa z supermarketu ustępuje coraz częściej miejsca tej starannie dobranej, która ma być więcej niż „ubrankiem” dla żarówki. Do tego samego wniosku doszli szaleńcy-zapaleńcy prowadzący sklep internetowy www.SzczyptaSwiata.pl, którzy pomimo natłoku artykułów oświetleniowych na naszym rynku, zaczęli sprowadzać do Polski lampy z różnych stron świata. Dalekich i jeszcze dalszych :-) A warto było, bo są to lampy zupelnie inne...

Oświetlenie ma tworzyć klimat - nasze domy i mieszkania coraz rzadziej są eklektycznym pomieszaniem z poplątaniem. Dążymy do zachowania jakże potrzebnej harmonii i umiaru. Dom ma być naszą ostoją, przystankiem przed codzienną walką z pędzącym światem, jest odzwierciedleniem naszych pasji, wrażliwości, nastrojów. Lampa coraz częściej jest takim elementem, którego nie należy chować w kącie, wręcz przeciwnie, powinna zwracać na siebie uwagę. W kameralnym surowym wnętrzu może wprowadzić taki klimat i nastrój, że nie będziesz musiała już się głowić nad tym, co jeszcze wstawić do pomieszczenia, aby było przytulnie.

oświetlenieCoraz częstej wybieramy minimalizm, ale nie ma on nic wspólnego z surowym, metalicznym wnętrzem, z którego wieje chłodem. Nie uciekajmy od przedmiotów pięknych, wyrafinowanych, które sprawią, że house zamieni się w home, czyli takie miejsce, którego nie będzie chciało się nam opuszczać i do którego będzie się chciało wracać. Wyobraź sobie, zimowy, bardzo niemiły wieczór, ty najeżona po całym niewyobrażalnie trudnym dniu wracasz do ciepłego i miłego domku, siadasz wtulona w wielki fotel z kubkiem herbaty, puszczasz swoja ulubioną płytę i zapalasz lampę. Czujesz, że jest ci miło i bezpiecznie. Świat ma zawsze tyle kolorów, ile w nim dostrzeżemy, może warto to budowanie piękna, harmonii zacząć od siebie, od swojego świata. Jak powinna być idealna lampa? Oczywiście musi pasować do otocznia, ale musi być niebanalna i nie może być nudna. Nie oznacza to jednak przyzwolenia na kiczowate postmodernistyczne wzory rodem z dawnego NRD, czy inne koszmarki pamiętające czasy PRL-owskiego niedostatku, czyli lampę z frędzlowatym abażurem w kolorze musztardy…Brr...

lampaLampa powinna być ładna, powinna sprawiać, że tak na nią zareagują twoi przyjaciele, gdy ich zaprosisz na imprezę, lub kiedy dostaną coś takiego w prezencie powiedzą: Skąd wiedziałaś, że będzie mi się podobać? Ładna, czyli tworząca atmosferę. Już same nazwy lamp, a więc „Lampa Morska Kołysanka”, „Lampa Rozwichrzona”, czy „Lampa Kokosowy Duch” zachęcają do tego, aby dowiedzieć się, co kryje się za tymi określeniami. Wniosą one trochę egzotyki w twoje uporządkowane życie. Lampę taką można swobodne wstawić do altany albo na balkon, gdzie spędzasz długie letnie wieczory. Już od wejścia będą prowokować spojrzenia ciekawskich i bez wątpienia nie pozostawią nikogo obojętnym na ich magiczny urok.

Takie lampy, wykonane z przeróżnych materiałów, wydają się być idealnym materiałem na prezent i bez wątpienia dopasują się do każdego wnętrza. I te wykonane z włókien kokosa, jak i te połączone z innymi elementami stworzą naprawdę niebanalne i niecodzienne kompozycje. Czy „Lampa Roztańczona” nie będzie cię zachęcać do zrobienia szalonego przyjęcia w mroźną zimową sobotę? A super oryginalna „Lampa Rozwichrzona” wykonana z włókien palmy kokosowej sprawi, że na twarzy największego ponuraka w rodzinie pojawi się uśmiech i wszyscy będą się pytać: skąd ją przywiozłaś?! No bo w końcu, ile osób w tym ponurym kraju otacza się pięknymi przedmiotami posiadającymi duszę. A tego tym oświetleniowym cudeńkom, będących dziełami rzemieślników w dalekiej Indonezji odmówić nie można.

prezentJedno z niewielu miejsc w Polsce gdzie można znaleźć oryginalne indonezyjskie i kolumbijskie lampy to sklep internetowy www.SzczyptaSwiata.pl. Prowadzony jest przez parę pasjonatów, którzy od czasu do czasu włóczą się po świecie i przywożą stamtąd różne cuda. Jeśli zależy ci na oryginalnym, ręcznie wykonanym wyrobie, a nie fabrycznej produkcji z Chin czy Wietnamu, bądź nowoczesna i skuś się na zakup w tym internetowym zagłębiu pomysłów i kolorów. Zwłaszcza, że jest to zakup w 100% bezpieczny i dziecinnie prosty. Jeśli należysz do tych co na zimne dmuchają, za zakupy możesz zapłacić dopiero przy odbiorze. Mało tego – jeśli po otrzymaniu przesyłki w ciągu dziesięciu dni rozmyślisz się, po prostu odsyłasz zakupy i dostajesz pieniądze z powrotem! Przyznasz, że jeszcze nigdy kupowanie świątecznych prezentów nie było tak proste i nie sprawiało ci tyle frajdy! A do tego możesz być pewna, że nie podarujesz bliskiej ci osobie czegoś, co już posiada... Tylko zajrzyj na www.SzczyptaSwiata.pl, a usiądziesz z wrażenia.


Prawa autorskie do powyższego artykułu posiada Szczypta Świata.
www.szczyptaswiata.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)