Kwiatowe aranżacje na Boże Narodzenie

Wydarzenia jednoczą ludzi. Kwiatowe dekoracje idealnie pasują na szczególne okazje, nadają świąteczną atmosferę i tworzą podniosły nastrój. Zimą, zarówno pojedyncze poinsecje, jak i utworzone z nich aranżacje oraz efektowne ozdoby stołu, stanowią właściwą dekorację uroczystości.

Wydarzenia jednoczą ludzi. Kwiatowe dekoracje idealnie pasują na szczególne okazje, nadają świąteczną atmosferę i tworzą podniosły nastrój. Zimą, zarówno pojedyncze poinsecje, jak i utworzone z nich aranżacje oraz efektowne ozdoby stołu, stanowią właściwą dekorację uroczystości.

Uroczyste wydarzenie lub gala – jest wiele powodów do spotkań. Zarówno podczas wesela jak i bankietu, spektakularnego wydarzenia, eleganckiej kolacji czy konferencji wszyscy przychodzą w jednym celu – dobrej zabawy. Bez względu na okoliczność, zostawiają codzienność i chcą się zrelaksować.
Dekoracja jest ważną częścią każdego wydarzenia. W końcu sukces imprezy w dużej mierze zależy od panującej atmosfery. Piękno tkwi w szczegółach. Meble, oświetlenie, dodatki oraz kompozycje kwiatowe zawsze nawiązują do tematu imprezy i nadają jej charakter, który na długo zapadnie gościom w pamięci.

Symfonia kwiatów na ważne okazje
Kompozycje kwiatowe pełnią ważną funkcję podczas imprezy, ponieważ stanowią tło całego wydarzenia. Pojedyncze ozdoby kwiatowe, wymyślne aranżacje stołów lub przestrzenne formy - zieleń i kwiaty zawsze tworzą niepowtarzalną aurę. W związku z tym, dekoracje kwiatowe nadają szczególny charakter dużym pomieszczeniom, takim jak hale i foyer. Dzięki pomysłowości oraz dbałości o detale, rośliny stają się głównymi ozdobami. W zależności od okazji, motywu przewodniego i pory roku, floryści łączą odpowiednie rośliny, kolory i dodatki, tak by tworzyły harmonijną całość. Proste dekoracje kwiatowe, skomplikowane aranżacje w różnych stylach i wielkościach, pojedyncze kwiaty do dekoracji eleganckiego stołu – możliwości jest wiele, dlatego też floryści wykorzystują całe spektrum możliwości.

Kwiatowe dekoracje z poinsecją
Wybór roślin odgrywa decydującą rolę. Jakość roślin, ich kolor i kształt, możliwości aranżacyjne, dostępność oraz trwałość wpływa na charakter kwiatowej dekoracji. „W ostatnich miesiącach roku, poinsecja jest jednym z najbardziej ulubionych kwiatów na dekoracje imprez", mówi Mathias Barten, dwukrotny laureat nagrody Taspo i Dyrektor Zarządzający Florale Welten w Berlinie.
W żywych czerwieniach lub eleganckich kremach, w różnych kształtach i wielkościach, kwitnące zimą rośliny mogą być różnie wykorzystane w zależności od okazji i motywu przewodniego oraz dekorowane za pomocą dodatków i zawieszek.

„Styl kwiatów i moc jaką kryją w sobie to ważne kryteria przy wyborze dekoracji", mówi Mathias Barten. „Poinsecja posiada wspaniały, odświętny wygląd, co sprawia, że jest stworzona do szczególnie uroczystych dekoracji i jest przy tym ponadczasowa. Jest zarówno idealna do dużych, eleganckich aranżacji w wysokich naczyniach jak i do delikatnych, eterycznych kompozycji stołów z kwiatów ciętych" - mówi Barten.
Trwałość poinsecji - szczególnie kiedy jest używana jako kwiat cięty - jest kolejnym powodem dla którego warto ją użyć do ozdobienia pomieszczenia. Po obcięciu, łodyga powinna być zanurzona na krótko we wrzącej wodzie lub przypalona nad ogniem świecy, aby zapobiec utraty soku. Dzięki temu aranżacje z poinsecją są łatwe w pielęgnacji i stanowią długotrwały element dekoracyjny, który robi wrażenie i stwarza podniosłą atmosferę. Z kolei dekoracja florystyczna sprawia, że goście mają poczucie, że są częścią szczególnego wydarzenia. Doświadczają czegoś niezwykłego, co pozostawia im na długo pozytywne wspomnienia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)