Kupujemy meble przez internet - o czym pamietać?

Czasem trudno znaleźć w sklepach konkretny model mebli. Wówczas musimy szukać innych wariantów, które spełnią nasze oczekiwania lub rozwiązać problem inaczej - wyszukując upragnionego zestawu właśnie przez internet. Jeśli jednak chcemy, aby nasze zakupy nas w pełni satysfakcjonowały, koniecznie zwróćmy uwagę na kilka czynników!
/ 28.08.2013 07:32

Czasem trudno znaleźć w sklepach konkretny model mebli. Wówczas musimy szukać innych wariantów, które spełnią nasze oczekiwania lub rozwiązać problem inaczej - wyszukując upragnionego zestawu właśnie przez internet. Jeśli jednak chcemy, aby nasze zakupy nas w pełni satysfakcjonowały, koniecznie zwróćmy uwagę na kilka czynników!

Kupujemy meble przez internet - o czym pamietać?

Fot. Depositphotos

Dziś zakupy w internecie to wygodna i praktyczna funkcja z której korzystamy coraz częściej. Dają nam szereg udogodnień z których warto skorzystać. Dzięki nim, zamiast biegać po sklepach w poszukiwaniu naszego wymarzonego modelu, możemy w szybki i ekonomiczny sposób wyszukać wszystko co nam potrzebne w jednym miejscu - w zaciszu swojego domu.

Jesteśmy przyzwyczajeni  do zakupów w tradycyjnym sklepie, tymczasem take wirtualne zakupy mogą być świetną alternatywą dla wszystkich, którzy cenią sobie czas i pieniądze!

Minusem zakupów internetowych jest brak bezpośredniego kontaktu z kupowanym towarem. Nie mamy możliwości poczuć czy nasz wybór będzie spełnieniem naszych marzeń. Tak, więc, by powąchać, sprawdzić fakturę czy po prostu "poczuć" nasz nowy mebel trzeba będzie poczekać do wizyty kuriera.

Jeśli nadal masz obiekcje przed taką formą zakupów, przedstawiamy szereg zalet internetowych sklepów meblowych oraz czynników na które zwrócić uwagę, aby nasze nowe meble cieszyły nas na długie lata:

Atrakcyjność cen - nie da się ukryć, że sprzedaż internetowa charakteryzuje się konkurencyjnymi cenami w stosunku do klasycznego sklepu. Jest to wynikiem braku dodatkowych nakładów finansowych przy wynajmie odpowiedniego lokalu. Właściciele internetowych sklepów mogą sobie pozwolić na obniżki cen, ponieważ ponoszą znacznie mniejsze koszty jego prowadzenia niż we wspomnianym lokalu.

Kupujemy meble przez internet - o czym pamietać?

Uważajmy jednak na sytuacje, gdy nasze meble np. renomowanej firmy są znacznie tańsze w stosunku do tradycyjnego sklepu. Jeśli chodzi o branże meblarską podróbki, na które tak łatwo można się naciąć w internecie są wyjątkowo rzadko spotykane. Jednak zbyt nicka cena do jej faktycznej jakości powinna wyostrzyć naszą czujność i dobrze jest przed zakupem sprawdzić sprzedawce oraz rzetelność jego firmy. Nikt z nas nie chciałby otrzymać mebli z tzw. wystawki, które mogą być poobijane, zabrudzone czy nosić niewielkie, ale zawsze- ślady użytkowania.

Bogaty wybór - to nieoceniona zaleta zakupów internetowych. Możemy przeglądać, porównywać, sprawdzać opinię bez kilkugodzinnych maratonów po sklepach meblarskich w poszukiwaniach konkretnego modelu bądź też ciekawej inspiracji. Nikt też nad nami nie stoi, nie czeka, aż wreszcie zadecydujemy, czy wolimy komodę w kolorze liliowym czy lawendowym, choć przecież to bardzo zbliżone kolory, ale dla nas nawet delikatny odcień przecież ma znaczenie. 

Wszystko w jednym miejscu - możemy w ciągu kilku minut przejrzeć oferty salonów z różnych stron Polski, a to znacznie zwiększa nasz komfort i ułatwia podejmowanie decyzji. Jeśli nasz najbliższy sklep nie posiada konkretnego modelu możemy rozejrzeć się wśród innych, również tych zagranicznych i wybrać takie, które nam najbardziej odpowiadają. Uważajmy jednak z ofertami prywatnymi oraz wszelkimi komisami meblarskimi. Takie oferty warto za w czasu sprawdzić oraz  zadzwonić i omówić warunki sprzedaży. Bardzo ważna kwestią jest możliwość ewentualnego zwrotu w przypadku niezadowolenia z jakości czy wykonania mebli.

Kupujemy nowe lub używane - internet daje nam nieograniczone możliwości. Znajdziemy w nim również oferty mebli używanych np. z komisów (choć większą część zwykle sprzedawcy posiadają na miejscu w salonie). Możemy również kupić meble antyczne lub "białe meblarskie kruki", wychodzące poza konwencję salonów, które z pewnością będą naszą salonową perełką, unikatem, który z powodzeniem stanie się piękna i oryginalną dekoracja naszego wnętrza.

Podsumowując, kupowanie mebli przez internet może być szybkim, efektywnym i dobrze przemyślanym wyborem, trzeba jednak pamiętać o kilku wyżej wspomnianych zasadach.  Kupowanie mebli przez internet może być w pełni satysfakcjonujące i wygodne. To świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie oszczędność czasu i pieniędzy.

Redakcja poleca

REKLAMA