Kuchnia jak w Madrycie

Targi SICI – Salón de la Cocina Integral w Madrycie. Bohaterką jest kuchnia.
/ 19.04.2006 16:01
Na targach SICI prócz firm hiszpańskich swoje meble prezentują najwięksi producenci wyposażenia kuchni z Włoch i Niemiec. Przywożą do Madrytu najnowsze i najciekawsze modele, zaprojektowane zgodnie z aktualnymi trendami. Liczy się jednak nie tylko nowatorstwo rozwiązań i moda. Równie ważny jest gust miejscowych klientów. Zatem, co podoba się Hiszpanom?

Czarna

Meble kuchenne w tym kolorze (jeszcze niedawno nie do pomyślenia!) zyskują coraz więcej zwolenników nie tylko w Hiszpanii. Modna czerń jest bardzo ciemna, głęboka lub lekko rozjaśniona, bliska grafitowi . Fronty szafek lśniące, z płyt MDF lakierowanych na wysoki połysk, lub matowe.

Kolorowa
Kuchnia 2006, jeśli nie jest czarna, to w jaskrawych barwach: pomarańczowa, czerwona, seledynowa albo po prostu stalowa. Furorę robią też meble wykończone fornirami z różnych gatunków drewna egzotycznego.
Im bardziej wyrazisty rysunek słojów, tym lepiej. Jeśli nie fornir egzotyczny, to z drewna postarzonego lub pomalowanego na szaro.
Popularne są również okleiny imitujące drewno, ale nie w naturalnych kolorach, lecz czarne,
z rysunkiem słojów zaznaczonym białą kreską
. Znane z poprzednich targów szafki o szklanych frontach, choć już zdążyły trafić do salonów meblowych, wciąż są nowinką. Nowe zastosowanie znajduje nie tylko szkło, ale i kamień, którym wykańcza się meble: wyspy, stoły i wolno stojące blaty robocze, wiele z nich
w kształcie odwróconej litery C . Wciąż dobrze się mają kuchnie mobilne: z szafkami na kółkach, wysuwanymi stołami, rozsuwanymi blatami (w środku schowki).
A uchwyty szafek? Tu wciąż ten sam trend – są albo dyskretne, albo w ogóle ich nie ma...
Model „Iguazú” firmy Cuindec. Fronty szafek dębowe, malowane. Klasyczna zabudowa w kształcie litery L
z wolno stojącą wysoką szafką na sprzęt AGD. Ciekawe pomysły: czarne meble, ale także fragmenty ścian i sufitu; zegary jako główny element dekoracyjny; zamiast typowych uchwytów wycięcia we frontach szafek

Kuchnia firmy Santos. Funkcjonalna wyspa z nietypowymi szufladami głębokości 65 cm, o 30% większej
niż standardowa. Pojemne, doskonale wyposażone szuflady idealnie nadają się do przechowywania kuchennych sprzętów i produktów spożywczychKuchnia „Aran” firmy Cuindec. W tym zestawie połączono elementy z dwóch modeli o różnych frontach szafek: wykończonych fornirem w kolorze ochry i z płyty MDF lakierowanej na biało. Całość dopełnia dostawiany stół w barwie mahoniuModel „Aqua” firmy Cuindec. Do czerwonych frontów szafek pasują metalowe wykończenia. Kuchnia na zamówienie także w innych modnych kolorach


Tekst: Iwona Ławecka-Marczewska
Zdjęcia: serwisy prasowe