Kolory Świąt

Świat, który nas otacza to świat barw, dźwięków, zapachów i smaków. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad ilością otaczających nas doznań. To właśnie jednak zapachy, dźwięki, smaki i kolory malują nasze wspomnienia, zapadają w pamięć, a przywołane po latach odżywają i przywołują minione chwile.
/ 15.12.2007 06:07
Świat, który nas otacza to świat barw, dźwięków, zapachów i smaków. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad ilością otaczających nas doznań. To właśnie jednak zapachy, dźwięki, smaki i kolory malują nasze wspomnienia, zapadają w pamięć, a przywołane po latach odżywają i przywołują minione chwile.

Momentami, do których wraca się bodaj najczęściej, są te spędzane z rodziną
i przyjaciółmi. W naszej kulturze takie wspólne chwile związane są zazwyczaj ze świętami,
a szczególnie z magicznym dla większości z nas czasem Świąt Bożego Narodzenia.

Niemal każdy, lekko przymykając oczy opowie o świętach pachnących makowcem, cynamonem i suszonymi grzybami. Na zaszczytne miejsce przywołany zostanie również zapach zielonej choinki, czy sianka pod białym obrusem. Nawet nie zastanawiając się zbytnio usłyszymy dźwięk dzwonków i ciepłe nuty bożonarodzeniowych kolęd.
A gdyby spytać o kolor Świąt? Zieleni się choinka, błyskają różnokolorowe bombki, pysznią się czerwienią i złotem misterne łańcuchy, a srebrem mruga anielski włos. Na niebie,
w wigilijny wieczór, wesoło błyska jasna gwiazda, zdradzając największą z tajemnic.
W domu zaś bieli się świąteczny obrus, srebrzą sztućce i pysznią czerwone serwety.

Tak wiele wysiłku wkładamy w to, by stworzyć ten wyjątkowy, świąteczny nastrój. Warto sprawić, by nasze mieszkania i domy przygotować i odświeżyć na tę wyjątkową okazję. Wielu z nas właśnie przed świętami decyduje się zadbać o otaczające nas wnętrza. Czasami wystarczy zmienić tylko kolorystykę pomieszczeń, aby nadać mieszkaniu nowego i świeżego wyglądu. Każdy z naszych świątecznych kolorów możemy łatwo, szybko i bez wysiłku utrwalić na ścianach, drzwiach, czy oknach.

Jednak kolory świąt to nie tylko zieleń, czerwień i złoto. Szczególnie we współczesnych wnętrzach przeważają tradycyjne i jasne kolory jak: biel, beż i popiel, które optycznie powiększają przestrzeń pomieszczenia. Doskonałym dopełnieniem są klasyczne w kształcie meble oraz srebrne dodatki, które podkreślają nowoczesny charakter aranżacji. Na takim stonowanym tle zielona choinka i mieniące się wszystkimi barwami dodatki wyglądać będą jeszcze efektowniej. Żeby uzyskać taki rezultat możemy zastosować farbę Power Paint marki Dekoral w kolorze „kwiatu wanilii” lub „ziarnka piasku”, którą pomalujemy także kaloryfery i drzwi.

W ferworze przedświątecznych przygotowań nie musimy się już martwić o różne rodzaje farb do rozmaitych powierzchni, czy ilość czasu i trudu, jaki zazwyczaj kojarzy nam się ze zmianą aranżacji wnętrz. Malowanie ułatwiają farby wielozadaniowe, którymi możemy odnowić zarówno ściany, jak i drzwi i kaloryfery, nadając im nowy oraz niepowtarzalny charakter. Wśród produktów dostępnych na rynku szeroką gamą kolorów wyróżnia się farba Power Paint marki Dekoral. Ciekawy efekt dekoracyjny mogą dać takie kolory jak: „mus morelowy”, „herbaciana róża”, „soczysta papierówka” czy „dojrzała wiśnia”. W te święta wystarczy, że zadbamy, by obok kuchennego niezbędnika zawierającego całą gamę przypraw, znalazły się farby. Na nasze ściany możemy przenieść całe bogactwo ich pięknych i soczystych kolorów. To dzięki niepowtarzalnym barwom wydobędziemy
i podkreślimy piękno wnętrza, sprawiając, że nabierze ono niepowtarzalnego charakteru.

Nasze święta w tym roku mogą nie być śnieżne i białe, ale mogą z całą pewnością rozbłysnąć w naszych wnętrzach feerią kolorów, która towarzyszyć nam będzie jeszcze długo po tym, jak kolorowe bombki pochowamy w pudełkach.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)