Kolory natury

Fascynacja naturą oraz wnikliwa analiza form i struktur w niej występujących przynoszą zaskakujące odkrycia w dziedzinie koloru. Przekonali się o tym twórcy nowego trendu kolorystycznego Dulux®.
/ 19.09.2007 16:29
Fascynacja naturą oraz wnikliwa analiza form i struktur w niej występujących przynoszą zaskakujące odkrycia w dziedzinie koloru. Przekonali się o tym twórcy nowego trendu kolorystycznego Dulux®.

Paleta kolorów Dulux® Potęga natury to subtelna kombinacja barw inspirowanych światem przyrody. Odnaleźć w niej można ciepłe kolory neutralne, kojarzone z futrem, skórą czy drewnem. Połączono je z chłodnymi odcieniami charakterystycznymi dla muszli, kości i kłów. Wszystkie te barwy charakteryzuje naturalność i delikatność, dzięki czemu doskonale pasują do wnętrz, w których stworzyć chcemy atmosferę ciepła i bezpieczeństwa.

Trend Dulux® Potęga natury jest przykładem niezwykłej adaptacji kolorów i struktur wywodzących się ze świata przyrody na potrzeby aranżacji współczesnych wnętrz biurowych i mieszkalnych. Wykorzystanie w nich, występujących w naturze powtarzalnych wzorów, takich jak słoje drewna czy plastry miodu obok kolorów drewna i skóry współtworzy klimat dobrobytu. Atrakcyjnie ożywiają go akcenty dekoracyjne takie jak muszle czy pióra. Powstałe w wyniku ich zastosowania projekty należą do najśmielszych i najnowocześniejszych na świecie. To nie jedyny dowód na to, że Dulux® Potęga natury to mariaż natury z nowoczesnością.

Dużą rolę w realizacji projektów w duchu tego trendu odgrywa bowiem technika i komputeryzacja. Dzięki dostępności supernowoczesnych materiałów oraz programów komputerowych do prac nad obrazem, możliwe jest uzyskanie wizualizacji stanowiących idealne odwzorowanie świata natury. Podziw dla przyrody prowadzi tym samym do symbolicznego połączenia futuryzmu z naturalnością.

Kolory z trendu Potęga natury zostały wyselekcjonowane z palety barw dostępnych w ramach Mieszalnika Dulux®.

Geneza trendów kolorystycznych Dulux®
Co roku firma ICI prezentuje 5 kolekcji kolorystycznych, starannie wyselekcjonowanych przez grupę międzynarodowych ekspertów w dziedzinie koloru, zarówno z firmy ICI, jak i spoza niej. Palety te stanowią odzwierciedlenie najpopularniejszych i najbardziej aktualnych trendów w aranżacji i dekoracji wnętrz. Ich twórcy biorą pod uwagę przemiany zachodzące w kulturze, sztuce, muzyce, architekturze, modzie, ale również w stylu życia ludzi z różnych krajów i kontynentów. Na tej podstawie wybierają najmodniejsze kolekcje kolorystyczne na nowy sezon. Dzięki wymianie doświadczeń i obserwacji z całego świata powstają zestawienia kolorów, które najlepiej odzwierciedlają aktualne potrzeby konsumentów. Wszystkie kolory proponowane w ramach kolekcji są dostępne w Mieszalniku Dulux®.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)