Kolorowy kabel i żarówka - minimalistyczna lampa

Jak stworzyć oryginalną lampę, która wyróżni się spośród innych? Okazuje się, że wystarczy oplot, kabel i żarówka. Im prostsze rozwiązanie, tym lepszy efekt. Oto lampa, która jest absolutnym designerskim hitem.

Jak stworzyć oryginalną lampę, która wyróżni się spośród innych? Okazuje się, że wystarczy oprawa, kabel w oplocie i żarówka. Im prostsze rozwiązanie, tym lepszy efekt. Oto lampa, która jest absolutnym designerskim hitem. 

Pomysłowe, minimalistyczne rozwiązanie, które okazało się strzałem w dziesiątkę. Żarówki zawieszone na kolorowych kablach coraz częściej pojawiają się w restauracjach, biurach, czy mieszkaniach. I choć lampa może być dla jednych zupełnym bezguściem, dla zdecydowanej większości jest idealnym, genialnym w swej prostocie oświetleniem. 

Kolorowy kabel i żarówka- minimalistyczna lampa

fot. bialakuchnia.blogspot.com, profizorka.com, ilikedesign.blox.pl, cablepower.cba.pl

 

Tego typu oświetlenie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych. Na rynku jest całkiem spory wybór tego typu lamp. Ci, którzy znają się trochę na elektryce, z powodzeniem zrobią podobną lampę sami.

Mimo, że lampa jest bardzo prosta, a w dodatku bez klosza, daje ogromne możliwości aranżacyjne. Kolorowe kable mogą być zawieszone pojedynczo, mogą być w wiązce, splątane lub podwieszone na żyłkach tworząc nietuzinkowe kompozycje. Długości od 2 do 100 m stwarzają możliwość fantazyjnego splatania lub podwieszenia na różnych wysokościach.

Kable mogą być czarne, białe lub kolorowe, podobnie jak oprawy i maskownice sufitowe, daje to sporo możliwości do tworzenia własnych, niepowtarzalnych kombinacji. Ponadto w tego typu lampach można zastosować różne żarówki, okrągłe, przezroczyste, białe, o bardziej wymyślnych kształtach, czy kolorach. Efekt za każdym razem będzie zupełnie inny.

Oto, co oferują producenci kolorowych kabli w oplotach oraz jak można zaaranżować „zwykłą” żarówkę.

Kolorowy kabel i żarówka- minimalistyczna lampa

fot. thefancy.com, nudcollection.com

Kolorowy kabel i żarówka- minimalistyczna lampa

fot. pufadesign.pl, muuto.com, arrenwilliams.com, muuto.com

Kolorowy kabel i żarówka- minimalistyczna lampa

fot. cablepower.cba.pl

 

Kolorowy kabel i żarówka- minimalistyczna lampa

fot. architectureandliving.com, design-milk.com,articdesign.blogspot.com, cablepower.cba.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
ultranowoczesne ! :D