POLECAMY

Kolorowo, czyli o kolorach w aranżacjach wnętrz

Lubicie blues? Nic prostszego! Aby stworzyć wnętrze w nieco „przydymionym” klimacie bluesowych kafejek, możemy użyć zbliżonych do siebie odcieni szarości (Jedwabny popiel czy Intuicja z Akrylitu W, Gorąca bawarka z Power Paint)
„Kolory są muzyką dla oczu, gdyż dają się one zestawiać jak nuty” Eugene Delacroix *

...zabawmy się kolorami niczym kompozytor muzyczny nutami...

Lubicie blues? Nic prostszego! Aby stworzyć wnętrze w nieco „przydymionym” klimacie bluesowych kafejek, możemy użyć zbliżonych do siebie odcieni szarości (Jedwabny popiel czy Intuicja z Akrylitu W, Gorąca bawarka z Power Paint) w zestawieniu z intensywnymi granatami lub błękitami (Lodowy błękit z Akrylitu W czy Głębia oceanu z Emakolu), a żeby nie było nudno i monotonnie, dla kontrastu użyjmy czerwieni w postaci dodatków. Taki zestaw kolorystyczny stworzy zmysłowe i klimatyczne wnętrze. Do tego odpowiednia płyta i pełen relaks...

A może bliższe są wam klimaty folkowe, etniczne? Tu przychodzą na myśl barwy bardziej zdecydowane, nasycone, w klimacie zależnym od kultury określonego kraju, na którym się skupimy. Gorąca Afryka, Jamajka, Hiszpania a może po prostu nasza polska wieś? Dominującymi barwami będą czerwienie, błękity, zielenie, czy żółcie, w wersjach nasyconych, które znajdziemy pośród palety Dekoral (Czerwień flamenco czy Energia z Akrylitu W, Żar tropików z Power Paint).
Zatem przemalujmy nasz dom „na żółto i na niebiesko”, wsłuchajmy się w muzykę, która nam w duszy gra i przełóżmy ją na paletę barw, z których stworzymy naszą indywidualną symfonię kolorów. Przykładów może być nieskończenie wiele, jednak zawsze w takim przypadku – osobistym wnętrzu, będą one Wasze, czyli te najważniejsze kolory, ciepłe, gorące waszemu sercu.

Kolorowo

Do… Re... mi… fa… sol…

Sol – to nie tylko nazwa solmizacyjna jednego z dźwięków w muzyce, to także bóstwo rzymskie, Sol – nordycka bogini Słońca, Sol – norweskie imię a nawet określenie doby marsjańskiej (24 godziny 39 minut) itd. itd. Dla jednych to tylko „sol”, dla innych bardzo ważne SOL. Podobnie będzie z kolorem, dla jednych bluesowe odcienie Jedwabnego popielu, dla kolejnych Czerwień Flamenco, Pani z domku pod lasem wybierze Puszysty biszkopt z Akrotixu, a z kolei Pan grający w kwartecie smyczkowym o nie przypadkowej nazwie kwartetu „cztery kolory”, zdecydowanie postawi na Zieleń Amazonii z Akrylitu W. To puenta relaksu, osiągnięcia harmonii i odprężenia. Malując wnętrze w tym czy podobnym kolorze z gamy nie ryzykujemy szoku w odbiorze, raczej nudę. Lecz gdy zestawimy dowolną zieleń z inna zielenią lub barwą kremową, beżami czy na przykład bielą, wnętrze nabierze głębi i swoistego charakteru.

Kolorowo

Po udanej realizacji planu usiądźmy wygodnie w fotelu, zaparzmy gorącej herbaty i nie dajmy się jesiennej słocie za oknami, bo przecież nasze dusze przez cały rok mogą być KOLOROWE, więc przelejmy na ściany to, co nam w duszy gra...

Artykuł przygotowany przez dekoratorów wnętrz z
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)