Kabiny prysznicowe

Firma Coram Poland wprowadza na rynek dwie nowe kabiny prysznicowe marki Provex: narożną kabinę (model ME) z linii MODULA oraz kabinę ¼ koła z drzwiami uchylnymi (model ER) z serii E-LITE. Nowe kabiny kontynuują wzornicze i użytkowe założenia swoich kolekcji.
/ 16.06.2007 21:52
Firma Coram Poland wprowadza na rynek dwie nowe kabiny prysznicowe marki Provex: narożną kabinę (model ME) z linii MODULA oraz kabinę ¼ koła z drzwiami uchylnymi (model ER) z serii E-LITE. Nowe kabiny kontynuują wzornicze i użytkowe założenia swoich kolekcji.

Model ME, to nowa kabina z bardzo dobrze znanej polskim klientom serii MODULA. Kabina została wykonana z bezpiecznego 6 mm szkła hartowanego, które na życzenie klienta może być zabezpieczone powłoką anticalc zapobiegającą szkło przed osadzaniem się kamienia. Minimalna ilość zastosowanych profili podkreśla czystość linii i elegancję formy zaprojektowaną przez studio Talocci Design.
Narożna, otwarta kabina prysznicowa ma nowoczesną konstrukcję: jest w niej część sucha (przedsionek), gdzie można wytrzeć się i przebrać oraz część natryskowa. Kabina zbudowana jest z trzech tafli szkła: frontowej oraz dwóch paneli bocznych. Wszystkie tafle mogą mieć określoną przez klienta szerokość, oczywiście w ramach możliwości produkcyjnych firmy Provex. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć kabinę idealnie dopasowaną do potrzeb konkretnego użytkownika. Wysokość 195 cm oraz metalowa listwa zabezpieczająca szkło przy podłodze pozwalają na jej montaż bezpośrednio na posadzce.
Ważną cechą konstrukcyjną kabin z serii MODULA, a więc także nowego modelu ME, jest zastosowanie specjalnych profili przyściennych z piankową uszczelką nasączoną silikonem. Taka konstrukcja profili eliminuje użycie silikonu, co ułatwia montaż kabin. Producent gwarantuje, iż to nowoczesne rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale i bardzo trwałe.
Całość konstrukcji kabiny stabilizuje górne ramię wykonane z anodowanego aluminium. Kabina dostępna jest ze szkłem w kolorze transparentnym lub dymnym.

Kabina ER z serii E-LITE jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują kabiny eleganckiej i funkcjonalnej. Czteroelementowa kabina do zabudowy narożnej urzeka klarowną formą, której autorem jest włoskie studio projektowe Talocci Design. Duże tafle czystego szkła, minimum profili, eleganckie zawiasy tworzą całość doskonałą stylistycznie.
Kluczowym elementem konstrukcyjnym i użytkowym kabiny E-LITE są specjalne zawiasy, na których montowane są drzwi kabiny. To właśnie na nich, a nie na profilach przyściennych, odbywa się regulacja kabiny (nawet do 3,5 cm na stronę). Podczas otwierania, drzwi kabiny unoszą się na zawiasach o ok. 5 mm, dzięki czemu dolna uszczelka nie jest narażona na szybkie zużycie. Ponadto, dzięki „zatopieniu” zawiasów w szkle kabina ma gładkie powierzchnie tafli wewnątrz, przez co jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Długą żywotność zawiasów gwarantują zastosowane w nich teflonowe wkładki.
Bezpieczeństwo kabiny ER zapewnia 6 mm, bezpieczne szkło hartowane oraz specjalne, opatentowane przez producenta profile przyścienne z piankową uszczelką. Metalowa listwa zamontowana w dolnej części kabiny pozwala na ustawienie jej bez brodzika. Sprzyja temu także wysokość szklanych tafli, która wynosi 195 cm.
Na życzenie klienta szkło w kabinie E-LITE ER może być zabezpieczone powłoką anticalc. Szklane tafle dostępne są w dwóch kolorach: transparentnym i opalizującym.

Cena brutto kabiny ME z kolekcji MODULA – od 4500 zł
Cena brutto kabiny ER z serii E-LITE – od 6800 zł

Dystrybucja: CORAM POLAND