Jaką toaletkę wybrać do sypialni?

Toaletka, miejsce relaksu i świętego spokoju. Co najważniejsze - tylko dla kobiet. Obowiązkowy mebel za czasów naszych babć, dziś ponownie wraca do łask. Jeśli nie wiesz na jaką się zdecydować - podpowiadamy.
/ 09.03.2013 07:04

Toaletka, miejsce relaksu i świętego spokoju. Co najważniejsze - tylko dla kobiet. Obowiązkowy mebel za czasów naszych babć, dziś ponownie wraca do łask. Jeśli nie wiesz na jaką się zdecydować - podpowiadamy.

Jaką toaletkę wybrać do sypialni?

Fot.. homeklondike. com, easyliving.co.uk

Toaletka miejsce, to niezwykle osobiste, które nam kobietą, pozostawia pełna dowolność co do tego ma ma się na niej znaleść. Możemy ustawić na niej ulubione kosmetyki, a przed lustrem zrobić poranny makijaż. Obecnie nieco niedoceniany, a przecież idealnie dopełnia naszą sypialnię.

Jak toaletkę wybrać do sypialni?

Fot. Amazon

Nie zapominajmy, że sypialnia to miejsce wyjątkowe, które wymaga pieszczotliwego podejścia przy jej aranżacji. Dziś służy nam juz nie tylko samej funkcji spania, ale również to miejsce relaksu przy książce, czy dobrym filmie. Ale czy to wszystko? Ależ nie! W sypialni znajduje się wszystko co niezbędne: łózko, szafeczka nocna, komoda, ale również coraz częściej decydujemy się na toaletkę.Sypialnia jako miejsce spokoju i relaksu pozwoli nam dokonać naszych porannych czynności w harmonii i ciszy od domowego zgiełku. Dzięki niej nasz makijaż będzie idealny, a samo jego wykonanie będzie czystą przyjemnością.

Jak toaletkę wybrać do sypialni?

Fot. samhomebrewer.blogspot.com

Jak wybrać odpowiednią toaletkę?

  • Jesli nie urządzilismy jeszcze sypialni, dobrze jest za wczasu o niej pomysleć i  wybrać taka, która jest w komplecie a więc wykonana jest w tej samej kolorystyce i z tego samego materiału. Jednak jesli wolimy styl mieszany, zrobmy to po swojemu. Może być zupełnie kontrastowa, dzięki temu będzie przykuwała wzrok. Musi natomiast pasować do gustu kobiety, która będzie z niej korzystać w końcu to ma być jej kącik.
  • Toaletkę oczywiście dopasujmy do stylu naszej sypialni. Kobiety o duszy romantyczek, empatyczne i delikatne powinny postawić na pastelowe, jasne barwy takie jak biel, krem,róże, fiolety, delikatne zielenie.
  • Toaletka nie musi być ogromna, może byc to stolik z szufladą, na którym znajduje się wygodne dla nas lustro stojak na naszyjniki i ozdoby, kolorowe świeczki i szklane buteleczki z pachnącą zawartością.
  • Toaletka może byc wielofunkcyjna. Może spełniać rolę stolika komputerowego, a zamiast szkatułek na biżuterię wystarczy kilka haczyków przyczepionych do ściany.
  • Dla nastolatki: idealny będzie prosty stolik w jasnej barwie, a do tego dodatki w wyrazistych kolorach. To wymarzona toaletka młodej dziewczyny.
  • Dla kobiet pewnych siebie probonuję toaletke tradycyjną, z szerokim, stylowym blatem, połączonym z rzeżbionymi nogami i okuciami. Co do koloru, to idealnie sprawdzi się ciemne drewno. Łączymy to z duzym, ruchomym lustrem i stylowymi szkatulkami. Dodajemy kilka kolorowych bibelotów i toaletka jak marzenie.
  • Doskonałym rozwiązaniem dla indywidualistek będą również te ręcznie robione toaletki. Najlepiej wybrać te metalowe, kute, każda na swój sposób oryginalna i niepowtarzalna. Ręczne arcydzieła. To co jest niewątpliwym plusem takich modeli to fakt, iż kowal może wykonać taką toaletkę na nasze życzenie, według projektu.Toaletka z elementami kutymi może mieć blat szklany lub z kolorowego lakobelu. Pamiętajmy, że wygląd toaletki zależy także od koloru stali – kolor złoty nada jej dużo cieplejszy wygląd niż np. kolor czarny. Niestety taka toaletka zwykle nie posiada ani szafek ani półek.
  • Pamiętajmy, że toaletka nie może kontrastować z naszym charakterem, ponieważ zamiast ochoczo do niej zasiadać, uznamy to jako zwykły codzienny obowiązek. A jeśli dokonamy złego wyboru, jej obecność w sypialni może nam tylko psuć nastrój i stresować przy makijażu.
  • Wielkość toaletki jest rowniez sprawą kluczową. Powinna być ona dopasowana do wielkości pomieszczenia.. Powinna być przy tym na tyle duża, by jej wielkość pozwalała na swobodne korzystanie z niej.
  • Równie ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniej toaletki jest wygodne krzesło lub siedzisko. Jego rodzaj powinien zależeć od rodzaju toaletki, od jej stylu i od posiadanego miejsca. Przykładowo do drewnianej toaletki możemy dopasować zarówno taboret, pufę, krzesło oraz fotel. Toaletka w stylu nowocześniejszym może zamiast taboretu mieć kolorową pufę lub fantazyjne krzesło.

Jaką toaletkę wybrać do sypialni?

Fot. samhomebrewer.blogspot.com

Redakcja poleca

REKLAMA