Kwiaty z bibuły na kilka sposobów: jak zrobić szybkie kwiaty z bibuły, aby były piękne i trwałe?

jak zrobić kwiaty z bibuły fot. Adobe Stock, Rafa
Piękne kwiaty z bibuły sprawdzą się jako romantyczny, własnoręcznie przygotowany prezent na walentynki czy Dzień Kobiet, ale także jako wiosenna dekoracja do domu. Jeśli szukasz trwałej alternatywy dla żywych bukietów, to jest doskonała opcja. Zobacz szybkie sposoby na zrobienie kwiatów z bibuły.
/ 18.02.2023 05:49
jak zrobić kwiaty z bibuły fot. Adobe Stock, Rafa

Kwiaty z bibuły mogą kojarzyć ci się z czasami szkolnymi, kiedy to właśnie takie papierowe bukiety przygotowywało się na przedstawienia i wszelkie uroczystości. Możesz z nich jednak stworzyć piękną dekorację do salonu, sypialni czy dziecięcego pokoju. Jak je zrobić w szybki i łatwy sposób?

Spis treści:

  1. Jak zrobić kwiaty z bibuły?
  2. Szybkie kwiaty z bibuły krok po kroku
  3. Jak zrobić kwiaty z bibuły na wianek
  4. Kwiaty z bibuły do palmy

Jak zrobić kwiaty z bibuły?

Kwiaty z bibuły możesz przygotować na kilka sposobów. Możesz odpowiednio zwinąć kolorową bibułę, a następnie przymocować ją do stelaża czy wianka albo wyciąć kilka kawałków (płatków) i skleić je ze sobą.

Najbardziej popularne są róże z bibuły, ale możesz stworzyć wiele innych rodzajów, np. chabry czy malwy. Możesz przygotować same kwiaty lub dodać także łodygę na stelażu z cienkiego drucika lub drewienka, np. pałeczki do sushi lub długiej wykałaczki. Taki bukiet będzie pięknie wyglądał jak dekoracja w domu. Kwiaty z bibuły wyglądają elegancko w każdym pomieszczeniu.

Szybkie kwiaty z bibuły krok po kroku

Aby przygotować kwiaty z bibuły bez częstego cięcia czy podklejania elementów, przygotuj długi kawałek prostokąta, a następnie złóż go w następujący sposób.

fot. Szybkie kwiaty z bibuły/Pinterest

Tak przygotowana róża będzie wyglądać pięknie i sprawiać wrażenie naprawdę skomplikowanej konstrukcji. Tymczasem na jej przygotowanie poświęcisz zaledwie kilka chwil. Możesz końcówkę podkleić albo związać wstążką, aby nic się nie rozpadło.

Możesz do niej dodać także listki z bibuły i łodygę. Taki kwiat będzie też pięknie wyglądał jako flower box - wystarczy, że przykleisz lub przymocujesz w inny sposób róże do gąbki umieszczonej w ozdobnym pudełku.

jak zrobić kwiaty z bibuły

fot. Kwiaty z bibuły/Adobe Stock, Rafa

Jak zrobić kwiaty z bibuły na wianek?

Wianki to prawdziwy symbol wiosny. Bardzo często dzieci robią je w przedszkolu czy szkole, aby potem wykorzystać na wiosennych przedstawieniach i świętach. Kwiaty do wianka mogą być mniejsze, ale także całkiem spore. Najlepiej przygotować je z wydłużoną końcówką, którą będzie można wpleść we wianek.

fot. Kwiaty z bibuły do wianka/Pinterest

Te proste kwiaty z bibuły możesz wykorzystać nie tylko do przygotowania wianka, ale np. naszyjnika z bibuły. Taka dekoracja świetnie sprawdzi się np. podczas karnawału albo wakacji w hawajskim stylu. Bibułę możesz na koniec spryskać lekko lakierem do włosów, aby zachowała sztywność.

Kwiaty z bibuły do palmy

Bardzo popularną praktyką, jest wykorzystywanie kwiatów z bibuły do przygotowania palmy wielkanocnej. Wówczas najczęściej przygotowuje się niewielkie kwiatki poprzez odpowiednie zrolowanie długiego paska bibuły. Takie kwiatuszki możesz przykleić go kupionej palmy albo zrobić ją w całości z bibuły.

Możesz także wpleść w swoją palmę z bibuły kilka świeżych kwiatów, gałązek bzu czy bazi, a także bukszpanu.

kwiaty z bibuły do palmy

fot. Kwiaty z bibuły na palmę wielkanocną/Adobe Stock, Pawel Horazy

Czytaj także:
Jak suszyć kwiaty, żeby zachowały kolor?
Kolor i rodzaj kwiatów: jakie mają znaczenie?
Kwiaty z wytłoczki do jajek

Redakcja poleca

REKLAMA