3 kroki do modnych mebli

Sprawdź wnętrzarskie trendy na 2015!
/ 22.01.2015 16:17

Jakie meble są modne w tym roku? Projektanci stawiają na wygodę, indywidualizm i design. Dowiedz się, jakich akcesoriów szukać, by stworzyć wnętrza na czasie.

Jak mieć modne meble?

fot. serwis prasowy Häfele

Meble 2015 muszą być przyjemne w użytkowaniu, dostosowane do potrzeb domowników i ułatwiać codzienne czynności. Inteligentne stają się kuchnie i łazienki. To w dużej mierze zasługa nowoczesnych akcesoriów! Poznaj ich możliwości w 3 krokach.

Zapewnij więcej światła

Popularność zdobywa oświetlenie meblowe. Pozwala na to dynamiczny rozwój technologii LED. W tym roku hitem są oprawy, które dzięki specjalnym systemom czujników same rozpoznają, kiedy powinny zacząć świecić.
To obniża zużycie prądu przez oświetlenie. Oprawy meblowe stają się szczególnie popularne w zabudowie łazienkowej. Dzięki nim dostęp do kosmetyków i artykułów higienicznych jest bardziej komfortowy – mówi Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych z firmy Häfele.
Z pomocą taśm LED możemy stworzyć atmosferę świetlną w sypialni lub pokoju gościnnym. Z kolei oprawy doświetlą i uatrakcyjnią meble w kuchni i w łazience.

Liczą się indywidualne rozwiązania

Projektanci zwracają uwagę, że znaczenia nabiera również piękne wnętrze mebla. Dlatego rosnącym zainteresowaniem cieszą się sortowniki do szuflad, przegródki i dobrej jakości kontenery.
Obok indywidualizacji mebli, równie silnym trendem staje się zapewnienie jak największej wygody obsługi szaf i szuflad.

Musi być płynnie i komfortowo

Prawdziwy komfort we wnętrzu wymaga dbałości o takie elementy, jak zawiasy, prowadnice lub podnośniki frontów. Takie akcesoria powinny posiadać wbudowane hamulce czy spowalniacze, zapewniające ciche domykanie mebli.
Nowoczesne podnośniki pozwalają na pozostawienie frontu szafki w dowolnej pozycji. Bez obaw, że niespodziewanie spadnie nam na palce. Z kolei słowem kluczem dla prowadnic w szufladach jest "płynność ruchu".
Ciekawie przedstawiają się także zawiasy, pozwalające na otwieranie szafek bez konieczności montowania uchwytów – wyjaśnia Marcin Małecki. – Szuflady też mogą posiadać fronty bezuchwytowe.
To doskonałe rozwiązanie dla minimalistycznych aranżacji, opartych na jednolitych
i płaskich powierzchniach. Te ostatnie również będą bardzo popularne w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Podsumowując, modny mebel musi posiadać bogate wnętrze i elegancką, ale nie przesadzoną formę. 

Na podstawie materiałów prasowych firmy Häfele

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/29.08.2016 15:41
Ja na modę nie patrzę, wiem co mi się podoba i czego szukam. Mam eklektyczne wnętrze, sporo fajnych mebli mam z Italmeble. Moim zdaniem mają szczególnie fajny wybór siedzisk i kanap. Ja kupiłam jasną, bardzo miękką kanapę, fajnie się w nią zapadam, o takiej marzyłam chyba pół życia :)
/13.04.2016 15:18
Indywidualne rozwiązania to podstawa, ale jeśli chcemy mieć eleganckie wnętrze, warto zainwestować w meble dobrej jakości, do tego komfortowe. Ja swoje zamawiałam od Caya Design, duży wybor, piekne obicia, trudno bylo sie zdecydowac , ale bylo warto :)
/06.08.2015 22:31
Trzeba je po prostu kupić:) ale żeby efekt końcowy był extra to w salonie na ścianie za TV rewelacyjnie prezentuje się u mnie kamień loft brick. Każdy kto wchodzi jest zachwycony, zawsze to coś innego:)
POKAŻ KOMENTARZE (1)