Huśtawka we wnętrzu

Bo kochają ją nie tylko dzieci. Jest doskonałym miejscem relaksu i oryginalnym elementem wystroju wnętrz. Huśtawka w domu? Dlaczego nie. Oto wnętrza z huśtawką w roli głównej.
/ 30.04.2013 07:03

Bo kochają ją nie tylko dzieci. Jest doskonałym miejscem relaksu i oryginalnym elementem wystroju wnętrz. Huśtawka w domu? Dlaczego nie. Oto wnętrza z huśtawką w roli głównej.

O ile huśtawka w pokoju dziecięcym nas nie dziwi, o tyle w salonie nadal jest dość ekscentrycznym elementem. W małym mieszkaniu ciężko wygospodarować wystarczająco dużo miejsca. Jednak przy większych metrażach naprawdę nie warto się ograniczać, bo huśtawka z powodzeniem może zastąpić fotel. Nie wierzycie. Oto kilka pomysłów na huśtawkę w domowym wnętrzu.

Huśtawka we wnętrzu

fot. hkliving.nl, amaisondannag.blogspot.com, apartmenttherapy.com, tumblr.com,

 

W salonie lub sypialni

Jeśli salon jest duży i otwarty huśtawka może być doskonałym elementem aranżacyjnym. I to zarówno ta drewniana na tradycyjnych sznurkach, która wbrew pozorom wcale dużo miejsca nie zajmuje lub bardziej wymyślna jak przezroczysta bańka z siedziskiem w środku. Można pokusić się o huśtawkę ratanową, metalową lub mini hamak. Pomysłów na zaaranżowanie huśtawki w salonie jest mnóstwo. Może zastąpić fotel lub krzesło przy stole, może wisieć na środku na wypadek, gdyby ktoś miał ochotę zrelaksować się. Jeśli masz to szczęście, że mieszkasz w wysokim mieszkaniu np. w kamienicy, lofcie, to huśtawka będzie idealnym wyborem. 

Do montażu huśtawki można wykorzystać naturalne elementy konstrukcyjne, np. odsłonięte stropy lub elementy konstrukcyjne, jeśli akurat takie są. Ważne, by huśtawka była odpowiednio zamontowana np. w stropie, by oprócz funkcji ozdobnej była także bezpieczna i utrzymała ciężar osób, które na niej siądą.

Huśtawka może pełnić także inne funkcje, stać się podręcznym stolikiem lub szafką nocną. Odpowiednio dobrana sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, rustykalnych, vintage, a nawet orientalnych. Spełni funkcję jako miejsce do poobiedniej drzemki, kącik do czytania, oglądania telewizji czy po prostu oryginalne siedzenie.

A może w ogóle zaszaleć i zamiast tradycyjnego stołu z krzesłami wybrać stół-huśtawkę. Na pewno  goście będą pozytywnie zaskoczeni, ale takie rozwiązanie wymaga wolnej przestrzeni.

Huśtawka we wnetrzu

fot. lamaisondannag.blogspot.com, images.hkwholesaler.com, tumblr.com, nytimes.com

Huśtawka we wnetrzu

fot. homedit.com, frenchbydesign.blogspot.com, tumblr.com, shelterinteriordesign.blogspot.com

Huśtawka we wnetrzu

fot. 79ideas.org, designattractor.com, tumblr.com, tumblr.com

Huśtawka we wnetrzu

fot. csnstores.com, vosgesparis.blogspot.nl, keltainentalorannalla.blogspot.com, yankodesign.com

 

W pokoju dziecięcym

Bo nie ma dziecka, które nie lubi się bujać. A własna huśtawka będzie spełnieniem marzeń kilkulatka, a i nastolatek też z niej skorzysta. Huśtawka a la worek może zastąpić maluchowi  leżaczek-bujaczek. Przede wszystkim jednak ma pełnić rolę miejsca do zabawy i rozładowania niespożytej energii. Bo, gdy na dworze deszcz pada, w domu można świetnie się bawić.

Jeśli dysponujesz dużym pokojem z powodzeniem, możesz wydzielić strefę tylko do zabawy i stworzyć kącik niczym sala zabaw z prawdziwego zdarzenia. Jeśli nawet pokój jest niewielki można wybrać huśtawkę na sznurkach lub kokon, wcale nie zajmie aż tak dużo miejsca.

Które dziecko nie chciałoby mieć takiej huśtawki?

Huśtawka we wnetrzu

fot. design-home-house.blogspot.com, builtbykids.com, design-home-house.blogspot.com, ikeafamilylive.com

Huśtawka we wnetrzu

fot. interiorcoordinator.com, nooshkids.blogspot.com, apartmenttherapy.comhgtv.com

 

Na balkonie lub tarasie

Bo huśtając można się zrelaksować i odpocząć. Huśtawka zamiast tradycyjnych krzeseł to doskonały wybór. Można postawić na naturalne materiały np. wiklinę lub drewno, które będą doskonale komponować się z zielenią roślin. Do wyboru mamy huśtawki ze stelażem lub podwieszane do sufitu. Drewniana bujające się ławeczka lub pojedyncza huśtawka, można pokusić się także o stworzenie huśtawki z europalet. Idealne miejsce do odpoczynku wśród zieleni i na świeżym powietrzu, czyż to nie wspaniały pomysł?

Huśtawka we wnetrzu

fot. pinterest.com, puregreendesign.blogspot.com, tumblr.com, tumblr.com

Huśtawka we wnetrzu

fot. flickr.com, shelterinteriordesign.blogspot.com, pinterest.com, pinterest.com