wnętrze z drzwiami fot. Adobe Stock

Drzwi wewnętrzne – pomysły, jak je odmienić

Jeśli znudziły ci się wewnętrzne drzwi, które masz w mieszkaniu możesz je oczywiście wymienić. Ale są jeszcze inne sposoby, by nadać im całkiem inny wygląd – sprawdź jaki.
Małgorzata Świgoń / 11.01.2019 11:41
wnętrze z drzwiami fot. Adobe Stock

Drzwi wewnętrzne są ważnym wyposażeniem mieszkania. Nie warto z nich rezygnować. Zamykają poszczególne pomieszczenia, zapewniają domownikom ciszę i intymność, ale także dekorują wnętrze.

  1. Zastąpią tablicę. Jeśli drzwi są pełne, pomaluj je farbą tablicową lub magnetyczną. Będą doskonałym miejscem na pozostawianie wiadomości czy listy zakupów dla pozostałych domowników, a także zabawnym elementem dekoracyjnym.
  2. Wyciszą sypialnię. W starych kamienicach najczęściej są pełne drzwi z wgłębieniami. Możesz wypełnić je pianką tapicerską i pokryć materiałem. Przymocujesz go bez problemu zszywaczem tapicerskim. Drzwi dużo lepiej odizolują cię od hałasów docierających z innych pomieszczeń.
  3. Powiększą wnętrze. Niezawodnym sposobem na rozświetlenie i dodanie pokojowi głębi będzie wkomponowanie lustrzanej tafli w ramę drzwi. Podkreśli ona oryginalny styl wnętrza, ale będzie też praktycznym wykończeniem. Jeśli drzwi znajdują się naprzeciwko okna, lustro uchwyci naturalne światło i doda pomieszczeniom jeszcze więcej blasku.
  4. Do zadań specjalnych. Możesz kupić specjalny system smart montowany na drzwiach (mają go np. Vox). Wyposażony jest w pomysłowe półki i wieszaki, które w dodatku można dowolnie aranżować, zmieniać i umieszczać na najwygodniejszej wysokości. Takie drzwi świetnie sprawdzą się w pokoju dziecka lub nastolatka.
  5. Z roletą. Jeśli stare drzwi mają zamontowaną brzydką szybę, zasłoń ją roletą. Najlepiej zamówić roletę na wymiar. Umocuj ją nad górną krawędzią szyby. Jej dodatkową zaletą będzie to, że zasłoni prześwitujące przez szybę światło.

Inne pomysły na aranżację wnętrz znajdziesz na Polki.pl w dziale Dom.

Czytaj też:
Jak zamontować drzwi przesuwne
Czym nasmarować skrzypiące drzwi