Drzwi antywłamaniowe

Wyobraź sobie maksimum bezpieczeństwa i maksimum prostoty. Wyobraź sobie, że mieszkasz w otoczeniu, będąc pewnym, że nic nie jest w stanie zakłócić twojego spokoju, zarówno gdy przebywasz w domu, jak i poza nim.
/ 30.10.2007 21:57
Wyobraź sobie maksimum bezpieczeństwa i maksimum prostoty. Wyobraź sobie, że mieszkasz w otoczeniu, będąc pewnym, że nic nie jest w stanie zakłócić twojego spokoju, zarówno gdy przebywasz w domu, jak i poza nim.

Wyobraź sobie, że chronisz swój świat dzięki drzwiom, które jednym prostym ruchem zamykają się gwarantując bezpieczeństwo. Taką gwarancję daje Elettra – system drzwi antywłamaniowych firmy Dierre, wyposażonych w automatyczny zamek elektroniczny.

W dzisiejszych czasach zmienia się sposób pojmowania bezpieczeństwa. Korzystając z systemu Elettra, owocu poszukiwań prowadzonych w laboratoriach firmy Dierre, zawierzasz bezpieczeństwo swojego otoczenia najnowocześniejszym zdobyczom technologii. Drzwi typu Elettra to drzwi antywłamaniowe dające unikatowy system zabezpieczeń. System Elettra to rozwiązanie całkowicie zautomatyzowanych zamków elektronicznych. Pozwala na uzyskanie pełnego bezpieczeństwa. Jest uznawany przez najważniejsze certyfikaty branżowe na skalę europejską, m.in. certyfikat antywłamaniowy, ENV 1627, homologację Ift z Rosenheim (Niemiecki Instytut Badawczy w zakresie technologii zamków, jeden z najbardziej renomowanych Instytutów Certyfikacyjnych w Europie) oraz certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie.

Elettra to system prosty i szybki. Można wchodzić i wychodzić z domu będąc pewnym, że zbliżając się do drzwi, te automatycznie zamkną się, zapewniając pełnię bezpieczeństwa. A aby je otworzyć wystarczy tylko zbliżyć swój klucz elektroniczny do wyświetlacza.

System Elettra może być uruchomiany za pośrednictwem wielu urządzeń, zarządzanych przez oprogramowanie o wysokiej wydajności:
 • karta elektroniczna i klucz elektroniczny o niepowtarzalnych kodach (pojemność pamięci do 200 kluczy);
 • przycisk otwierający drzwi umieszczony na wewnętrznym panelu;
 • zdalny przycisk kodowany;
 • klawiatura numeryczna;
 • pilot zdalnego sterowania;
 • telefon komórkowy
 • DoorPass;
 • skaner termiczny linii papilarnych;
 • klucz mechaniczny – serwisowy.
Każdy klucz elektroniczny posiada swój własny, unikatowy i niepowtarzalny kod, wybrany spośród 1100 miliardów możliwych kombinacji. Zbliżając klucz elektroniczny do ekranu ciekłokrystalicznego, centralka rozpoznaje kod i uruchamia mechanizm bezpiecznego otwierania bądź zamykania drzwi.
Z Elettrą nie musisz już korzystać z dodatkowego zamka. Karta magnetyczna, klucz magnetyczny i wejściówka mogą zostać zakodowane jako klucz główny lub klucz zapasowy. Klucz zapasowy posiada uprawnienia wyłącznie do otwierania i zamykania drzwi. Klucz główny, natomiast, może ustawiać i wykorzystywać wszelkie funkcje Elettry, od kodowania nowych kluczy aż po kontrolę wejść i wyjść.
Kod jednego klucza może zostać wpisany do pamięci różnych drzwi (system Master Key), tak aby ten sam klucz elektroniczny mógł otwierać zarówno drzwi do domu, biura czy domku na działce – jednym, prostym ruchem.

Drzwi antywłamaniowe w systemie Elettra to nie tylko bezpieczeństwo – to również piękno i szeroka gama możliwości. Poprzez wybór paneli drewnianych lub jednego z wielu wzorów okładzin oferowanych przez firmę Dierre można dopasować drzwi do stylistyki domu i nadać im indywidualny charakter. Drzwi antywłamaniowe Elettra mogą również nawiązywać wyglądem do pozostałych drzwi wewnętrznych.
Skrzydło drzwiowe – do wyboru pojedyncze, podwójne, łukowe, pełne lub nawet przeszklone w dowolnym wymiarze (ograniczonym jedynie minimum konstrukcyjnym) oraz możliwość różnego rozmieszczenia doświetli i nadświetli sprawiają, że drzwi Elettra mogą zaspokoić najbardziej nietypowe wymagania stylistyczne i trafić w każdy gust.

Funkcje dodatkowe:
Pilot zdalnego sterowania - radio-pilot, w którym możliwe jest przypisanie każdemu przyciskowi odmiennej funkcji. Dzięki pilotowi użytkownik może nie tylko otwierać drzwi Elettra, ale także garaż, włączać i wyłączać system alarmowy lub zapalać i gasić światło.

Funkcja DoorPass - pozwala na automatyczne rozryglowanie i uchylenie skrzydła po zbliżeniu się użytkownika do drzwi.

Komunikacja za pomocą telefonu komórkowego umożliwia:
 • zamykanie i otwieranie drzwi;
 • kontrolę statusu bezpieczeństwa systemu (poprzez aktywację funkcji wysyłania SMS-a przy każdym wejściu i wyjściu przez drzwi lub przypadku próby włamania);
 • aktywacja i dezaktywacja kluczy, pilotów, kodów PIN, itd.;
 • wgląd do historii wejść i wyjść;
 • wysyłanie wiadomości SMS, która zostanie wyświetlona na wyświetlaczu wewnętrznym lub zewnętrznym.
Skaner termiczny linii papilarnych – to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu, kontrola dostępu polega na zbadaniu różnicy temperatur poszczególnych części linii papilarnych palca.