Dom w zieleni i czerwieni

Zieleń, pomarańcz i czerwień to naczelne barwy nie tylko jesieni. Idealnie sprawdzają się o każdej porze roku. Jeżeli brakuje ci pomysłu na remont w domu, zobacz razem z nami jak mieszkają inni. Wycieczkę po inspirujących wnętrzach czas zacząć.
/ 06.08.2012 06:02

Zieleń, pomarańcz i czerwień to naczelne barwy nie tylko jesieni. Idealnie sprawdzają się o każdej porze roku. Jeżeli brakuje ci pomysłu na remont w domu, zobacz razem z nami jak mieszkają inni. Wycieczkę po inspirujących wnętrzach czas zacząć.

Wyzwaniem dla 45-cio metrowego mieszkania było uzyskanie czystego projektu, w których dominuje kolor biały, ale w tym samym czasie zachować ciepło rodzinnego domu. Należało znaleźć sposób na wykorzystanie przestrzeni, ponieważ jego wysokość w niektórych częściach poddasza wynosi tylko 150 cm.

 

Funkcjonalne mieszkanie

Mało sprzyjająca informacja okazała się wyzwaniem dla projektującego aranżację. Efekt prac trudno jednak przecenić. Mimo niewielkiej funkcjonalności powstała spora przestrzeń do wykorzystania w sypialni i gabinecie.

 

Podział na kolory

W mieszkaniu zastosowano kolorystykę, która kojarzy miejsca z temperaturą barw. W sypialni gości zmysłowa czerwień wpadająca momentami w odcienie rudości. Zieleń to oznaczenie strefy przeznaczonej do relaksacji.

 

Szkło zamiast ściany

Konstrukcja pozwala na wizualną oddzielenie przestrzeni. Jednak nie same kolory sprawują pieczę nad tym jak prezentuje się wnętrze.

 

Dodatkowe oświetlenie

Szkło i różne strumienie światła w okolicy biurka oświetlają również inne części pomieszczenia. Ujednolicenie wprowadza biel, która łączy się z zielenią i czerwienią.

 

Szafa na wszystko

Duża szafa mieści w sobie większą część potrzebnego sprzętu. Jeżeli podoba nam się wyznaczanie przestrzeni za pomocą koloru powinniśmy pamiętać, że najłatwiej zrobić to na dużej powierzchni, ponieważ tylko wtedy efekty będą najbardziej widoczne.

fot. Freshome

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/21.02.2013 13:51
Jak ktoś lubi zieleń to polecam kolor "Zielona Herbata" z barw natury. U mnie króluje w domu pomarańcz i zieleń. Cały salon mam pomalowany właśnie zieloną herbatą. Jest przytulnie, ciepło i naprawdę stylowo. Bałam się trochę tej barwy, ale na początku sprawdziłam jak to wszystko będzie wyglądać w kreatorze wnętrz. Później już malowałam.
/20.02.2013 17:15
spróbuj może to sprawdzić np w kreatorze wnętrz. barwy natury mają na stronie taką zakładkę. zrób zdjęcie wgraj, i "wirtualnie" dopasuj kolory.
/13.02.2013 11:39
Mam salon pomalowany na "Rajskie Jabłuszko" z barw natury i własnie nie wiedziałam jakie dodatki powinnam do niego dobrać. Myślicie, że czerwony to dobry pomysł? Nie przepadam za tym kolorem, ale jeżeli miałby pasować to czemu nie. Czy czerwony dywan, ramki na zdjęcia i poduszki będą dobrze współgrać z zielonymi ścianami?
POKAŻ KOMENTARZE (4)