Dekoracje okien fot. Fotolia

Dekoracja okna na Boże Narodzenie

Jest już choinka, stroik na stole, wianek na drzwiach. A okno? Przystrojone w bożonarodzeniowe gadżety dopełni całości. Dekoracje będą pięknie widoczne także z ulicy.
Barbara Lasota / 21.05.2019 14:35
Dekoracje okien fot. Fotolia

Dekoracja okna na Boże Narodzenie  może, a nawet powinna się różnić od codziennej. Bywa, że dzieci w swoich pokojach przyklejają na szybach plastikowe Mikołaje lub gwiazdki śniegu wycięte z białego kartonu w formie ażurowych wycinanek. Te drugie są subtelne i ładne. Nawiązują do tradycyjnych wycinanek łowickich lub kurpiowskich, którymi w dawnych czasach dekorowano okna w chatach przed Bożym Narodzeniem. Plastikowe brzuchate Mikołaje urodziwe nie są. Pomyśl o ozdobieniu okna w stylu innych aranżacji, które masz w domu, by budowały nastrój w tym szczególnym czasie.

Dekoracja okna: do postawienia na parapecie

Najprostszą ozdobę stworzy stojący świecznik w towarzystwie zielonych gałązek lub kilka lampionów. Parapet możesz także wykorzystać do ustawienia stroika, kolekcji aniołków, szopki bożonarodzeniowej, tacy z cytrusami z wbitymi w nie goździkami (będzie pachniało w całym domu), kwiatów z akcentami Bożego Narodzenia.

Dekoracja okna: wisząca na karniszu

Powieś na jednakowych wstążkach, dopasowanych kolorystycznie do zasłon, obrusa, poduszek kilka okazałych bombek, gwiazdek, pierników, małe zielone wianki z gałązek lub piękne szyszki ozdobione zielenią. Możesz też owinąć wokół karnisza sznur światełek lub pozwolić im swobodnie zwisać.

Dekoracja okna: wisząca między framugami

Przymocuj do framug taśmą dwustronnie klejącą gruby sznurek lub wstążkę na wysokości wzroku osoby stojącej przy oknie. Poprzyczepiaj, np. klamerkami do bielizny, ładne świąteczne kartki, gwiazdki drewniane, serca zrobione z filcu lub tkaniny. Możesz także powiesić bombki na krótkich  tasiemkach lub sznurku.

Dekoracja okna: girlanda

Upleć z zielonych gałązek iglaków lub “oszronionych" farbą w aerozolu długą girlandę i opleć nią okno. Girlandę możesz ozdobić lampkami choinkowych i dowolnymi ozdobami.

Dekoracja okna na zewnątrz

W skrzynce lub koszu, w których latem rosły pelargonie, teraz możesz posadzić niewielką choinkę lub skomponować stroik z gałązek. Aby wiatr, śnieg lub deszcz nie zniszczyły ozdób, wykorzystaj do dekoracji plastikowe bombki, naturalne szyszki, suche gałązki dzikiej róży itd. Na balkonie możesz ustawić latarenki.

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)