Beton we wnętrzu

Pomysł wydawałoby się niedorzeczny, bo beton dobrze prezentuje się w garażu albo fabryce. Ale w mieszkaniu? To nie do pomyślenia. Nic bardziej mylnego. Beton pojawia się coraz częściej w mieszkaniach i domach, jako element zdobniczy o ciekawym wyrazie. Zresztą sprawdźcie sami.
/ 03.01.2013 07:41

Pomysł wydawałoby się niedorzeczny, bo beton dobrze prezentuje się w garażu albo fabryce. Ale w mieszkaniu? To nie do pomyślenia. Nic bardziej mylnego. Beton pojawia się coraz częściej w mieszkaniach i domach, jako element zdobniczy o ciekawym wyrazie. Zresztą sprawdźcie sami.

Beton we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, czy industrialnych to już niemal element obowiązkowy. Surowy w wyrazie,  jednak w połączeniu z drewnem i kolorowymi dodatkami może stworzyć całkiem przytulne wnętrze. Idealnie komponuje się z wnętrzami minimalistycznymi, dużą przestrzenią, tworzy ciekawe tło dla mebli czy innych dodatków. Beton pojawia się na ścianach, suficie, na podłodze, nie tylko w salonie, ale również w sypialni, kuchni i łazience, a nawet w dziecięcym pokoju. Miłośnicy betonu wybierają całe betonowe domy, zarówno na zewnątrz, jak i w całym wnętrzu.

Beton we wnętrzu

fot. interiorholic.com, zeospot.com, houzz.com, contemporist.com

Czy beton może dobrze prezentować się w domowych wnętrzach. Na pewno. Oto kilka bardzo ciekawych realizacji.

 

Betonowa ściana

Ściany betonowe pojawiają się coraz częściej w wielu domach. Najczęściej są to wnętrza nowoczesne i dość minimalistyczne. Beton jest doskonałym tłem dla nowoczesnych mebli, podkreśla charakter wnętrza. Ale i w domach rustykalnych wygląda bardzo dobrze. Drewniane pale, meble vintage tworzą ciepłe, przytulne wnętrze.

Aby uzyskać betonową ścianę możemy położyć specjalny tynk imitujący beton, zostawić surową betonową ścianę z całą jej strukturą, położyć specjalne płyty lub „betonową” tapetę. 

Beton we wnętrzu może wzbudzać zachwyt lub nie podobać się wcale, ale z pewnością nie można przejść obok niego obojętnie. Betonowe ściany dobrze prezentują się w salonie, kuchni, sypialni, łazience. Wszystko zależy od ostatecznego efektu, jaki urządzający, chcą uzyskać. Beton daje wiele możliwości, wnętrze może być surowe, chłodne, nowoczesne lub ciepłe i przytulne, wszystko jest kwestią zastosowanych mebli, kolorów i dodatków. Betonowe mogą być całe ściany i sufity, lub tylko wybrany fragment.

Beton we wnętrzu

fot. concreate.pl, houzz.com, concreate.pl, fotolia.com

Beton we wnętrzu

fot. archnewhome.com, akwarela.intelishop.pl, shelterness.com, murraymitchell.com

Beton we wnętrzu

fot. shelterness.com, iStockphoto, brightbazaar.blogspot.com, shelterness.com

 

Betonowa podłoga

Oprócz betonowych ścian w wielu wnętrzach pojawia się coraz częściej betonowa podłoga. I tutaj możliwości jest kilka. Podłogę można pokryć żywicą epoksydową imitującą strukturę betonu lub położyć kafle w kolorze zbliżonym do betonu. Szare podłogi są praktyczne, ponieważ nie widać na nich brudu i łatwe w utrzymaniu czystości. Przede wszystkim jednak są bardzo funkcjonalne, sprawdzają się w każdym wnętrzu i można łączyć je z wieloma barwami. Są także doskonałym tłem dla oryginalnego mebla. Betonowa może być tylko podłoga, ale dobrze prezentuje się także w połączeniu z betonowymi ścianami.

Beton we wnętrzu

fot. decoholic.org, shelterness.com, decoholic.org, nhit-shis.org

Beton we wnętrzu

fot. calfinder.com/blog, busydoor.com, houseindesign.com, designing.com

 

Betonowe meble i dodatki

Beton to materiał, który zainspirował wielu projektantów. Zamiast tradycyjnych mebli, dodatków, oświetlenia, ceramiki, pojawia się właśnie beton. Betonowe meble kuchenne, stoły, lampy i zlewy. Takie elementy mogą być bardzo oryginalnym, designerskim elementem. Dobrze prezentują się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach, mogą być łączone z innymi betonowymi akcentami lub występować samodzielnie jako jeden wyróżniający się z całego wnętrza element. 

Beton we wnętrzu

fot. decoholic.org,brightbazaar.blogspot.com, freshome.com, contemporist.com

Beton we wnętrzu

fot. customconcrete.co.nz, archinspire.org, shelterness.com, freshome.com

 

Betonowe domy

Dla wszystkich, którzy cenią surowe, dość oszczędne rozwiązania, taki dom to spełnienie marzeń. Beton interesująco wygląda z dużymi przeszkleniami. Proste, geometryczne kształty w połączeniu z betonem prezentują się bardzo nowocześnie, są oryginalne i wpisują się doskonale w naturalne otoczenie. 

Odpowiednie oświetlenie, nowoczesne baseny, duże okna sprawiają, że betonowe domy wyglądają niczym cuda architektury z jednej strony, a z drugiej -  może się w nich całkiem przyjemnie mieszkać. 

Beton we wnętrzu

fot. nhit-shis.org, housedesigngallery.com, zeospot.com, designs.blogspot.com

Beton we wnętrzu

fot. zeospot.com, zeospot.com, designomahe.com, designomahe.com