POLECAMY

Bajkowa kraina

Liczne badania prowadzone wśród różnych grup społecznych potwierdzają, że w ostatnich czasach w znacznym stopniu zmienił się sposób postrzegania świata. Ludzie mają bardziej optymistyczne nastawienie i starają się dostrzegać w wielu rzeczach ich pozytywne strony.
Liczne badania prowadzone wśród różnych grup społecznych potwierdzają, że w ostatnich czasach w znacznym stopniu zmienił się sposób postrzegania świata. Ludzie mają bardziej optymistyczne nastawienie i starają się dostrzegać w wielu rzeczach ich pozytywne strony.

Częściej puszczają wodze fantazji i otaczają się w znacznie większym stopniu niż przed laty zabawnymi, przyciągającymi wzrok przedmiotami, częstokroć wywołującymi zachwyt, zaskoczenie i miłe refleksje.

Zimowa tendencja określona mianem Look & Wonder (Bajkowa kraina) jest przepełniona przedmiotami nawiązującymi do świata fantazji i czarodziejskiej krainy, niekiedy przypominającymi stare bibeloty. Źródłem inspiracji są romantyczne i pełne symboliki baśniowe motywy. Wśród dodatków występują dekoracyjne i delikatne materiały jak kryształ, porcelana, koronka i tiul. Romantyczne wzory oraz nietypowe w formie naczynia sprawiają, że można się poczuć przyjemnie oderwanym od szarej rzeczywistości. Zarówno we wnętrzach jak i kwiatowych kompozycjach dominują jasne i delikatne kolory z dominacją różu, fioletu i pistacji. Modnym kwiatem tej zimy jest storczyk Cymbidium, którego wyjątkowy kształt i kolorystyka sprawia, że wygląda jak z bajki.
Bajkowa kraina
Jak w każdym sezonie obowiązują trzy style: nowoczesny, nastrojowy i klasyczny.
Kompozycje utrzymane w stylu nowoczesnym mają na celu pobudzenie wyobraźni. Są to często przestrzenne formy, w których dominuje biel z delikatnym akcentem różu i pistacji. Naczynia, w których są zaaranżowane mają oryginalne kształty.

Dla miłośników stylu nastrojowego floryści proponują bardzo dekoracyjne, bajeczne, pełne uroku, wręcz zaskakujące aranżacje.
Bajkowa kraina
Kompozycje utrzymane w stylu klasycznym najlepiej oddają słowa: niespodzianka, niezwykłość, elegancja. Te kompozycje wydają się same tworzyć baśń, którą każdy chętnie wysłucha w zimowy wieczór.

Tej zimy obok wspomnianego storczyka królują goździk (Dianthus), anturium (Anthurium), gipsówka (Gypsophila), zatrwian (Limonium) oraz eustoma (Eustoma).

Najmodniejsze kwiaty cięte – Zima 2008

CYMBIDIUM – STORCZYK CYMBIDIUM

Cymbidium to prawdziwa królowa Zimowej Krainy, która czaruje swoim eleganckim wyglądem. Wokół tego kwiatu roztacza się magiczna aura, która uwiedzie wszystkich miłośników prostoty i piękna. Bajkowe Cymbidium wywodzące się z królewskiej rodziny storczyków to dominujący kwiat zimowej tendencji.

DIANTHUS - GOŹDZIK
Goździk jest delikatną mgiełką w zimowym bukiecie, który swoimi pastelowymi płatkami nadaje kompozycjom niezwykle romantyczny charakter. Subtelne płatki kwiatu uroczo kontrastują z majestatycznym Cymbidium.

ANTHURIUM - ANTURIUM
Anturium to kwiat z klasą, który swoim ozdobnym liściem uszlachetnia wygląd kompozycji. Doskonale prezentuje się z Cymbidium tworząc niezwykłe szykowny duet. Kwiat ten jest dostępny w różnorodnej kolorystyce, choć tej zimy najlepiej prezentuje się w pastelowych odcieniach bieli, zieleni i różu.
Bajkowa kraina
GYPSOPHILA & LIMONIUM – GIPSÓWKA I ZATRWIAN
Gipsówka i zatrwian to kwiaty o drobnych płatkach, ale za to bardzo urokliwych. Magicznie wyrastające z łodyg są niczym płatki śniegu, spadające z nieba. Obydwa kwiaty nadają kompozycjom elegancki blask z nutą romantyzmu i tajemniczości.

EUSTOMA - EUSTOMA
Eustoma posiada niezwykle subtelne płatki, które z wielką gracją otulają pąk kwiatu. Możemy podziwiać ten kwiat w różnorodnej kolorystyce: fiolet, róż, czerwień jak i biel, zieleń. Eustoma o niezwykle zgrabnej linii doskonale czuje się w zimowej szacie czyniąc Bajkową Krainę jeszcze bardziej magiczną.

źródło: Materiały prasowe
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
bdb