Akcesoria do łazienki

O kimś, kto jest dobry i zawsze chętny do pomocy mówi się często człowiek-dusza. W wielu językach dusza to ANIMO. Taką też nazwę nosi wyposażenie łazienkowe marki Provex dedykowane osobom starszym i niepełnosprawnym. Nazwa produktu jest bardzo dobrze dobrana, ponieważ ANIMO pomaga i czuwa nad bezpieczeństwem korzystających z łazienki.
/ 10.09.2007 17:06
O kimś, kto jest dobry i zawsze chętny do pomocy mówi się często człowiek-dusza. W wielu językach dusza to ANIMO. Taką też nazwę nosi wyposażenie łazienkowe marki Provex dedykowane osobom starszym i niepełnosprawnym. Nazwa produktu jest bardzo dobrze dobrana, ponieważ ANIMO pomaga i czuwa nad bezpieczeństwem korzystających z łazienki.

Linia zawiera bogatą ofertę uchwytów, poręczy i siedzisk wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Ich atutem jest także przystępna cena.

Strefa kąpieli
Kąpiel to czynność, podczas której osoby starsze lub ograniczeniami ruchowymi powinny zachować szczególną ostrożność. Śliska od wody wanna, brodzik i podłoga to czynniki potencjalnego zagrożenia. Nic nie przyda się wtedy bardziej niż stabilny uchwyt. W serii ANIMO firmy Provex dostępne są różnej długości poręcze stałe (proste oraz wygięte pod kątem 90 i 145 stopni) przeznaczone do zamontowania pod prysznicem lub przy wannie, a także specjalny uchwyt pomocny podczas wchodzenia i wychodzenia z wanny. Wszystkie poręcze firmy Provex dostępne w tej kolekcji wyposażone zostały w specjalne, ryflowane wkładki wykonane z tworzywa. Wkładki pełnią rolę antypoślizgową – dzięki nim mokra dłoń nie będzie się ślizgać po poręczy.
W samej czynności kąpieli przydatne będą takie elementy jak siedziska, oparcia oraz krzesełka, dzięki którym kąpiel będzie nie tylko bezpieczniejsza, ale też bardziej komfortowa. Do natrysków przeznaczone są w kolekcji ANIMO dwa rodzaje siedzisk: składane, montowane do ściany oraz siedziska w formie stołków (do wyboru jest niski i wysoki). Kąpiel w wannie mają za zadanie ułatwić siedziska nawannowe oraz podpory pod plecy/nogi. Te ostatnie - montowane rozprężnie w niecce wanny - można wykorzystać także jako ogranicznik długości wanny podczas kąpieli małego dziecka lub jako krzesełko kąpielowe dla malucha.

Strefa sanitarna i umywalkowa
Do strefy w.c. dedykowane są w kolekcji ANIMO dwa produkty: poręcz ruchoma o długości 64 oraz 74 cm w wersji podstawowej lub z wieszakiem na papier toaletowy. Poręcz nieruchoma o analogicznych długościach przeznaczona jest do montażu przy umywalce. Zamontowana z jednej lub z obu stron sprawi, że bezpieczne, stabilne oparcie będzie na wyciągnięcie ręki. Kolekcję uzupełnia specjalne lustro o wymiarach 60x70 cm o dużym kącie nachylenia.

Bezpieczne i wytrzymałe
Poręcze z linii ANIMO dostępne są w standardowych wielkościach, można je też budować według indywidualnych potrzeb z dostępnych w ofercie profili, łączników i kolanek. I rzecz najważniejsza - wyposażenie ANIMO spełnia najwyższe europejskie normy bezpieczeństwa. Wkłady poręczy wykonane zostały ze specjalnego stopu aluminium, zaś nylonowe kolanka, profile łączące oraz elementy mocujące do ściany wzmocniono włóknem szklanym. Całość łączona jest za pomocą śrub ze stali nierdzewnej, odpornej na działanie wody. Każdy element ścienny mocowany jest do podłoża na 3 śruby, dzięki czemu jest bardzo stabilny.
- O tym, że włoski producent poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa świadczy np. fakt, iż wyposażenie z kolekcji ANIMO testowane jest obciążeniem razy 1,7. Znaczy to tyle, że jest w stanie wytrzymać obciążenie blisko dwukrotnie większe niż deklarowane przez producenta – mówi Tomasz Darewski, dyrektor handlowy Coram Poland, dystrybutora marki Provex na polskim rynku. - Producent zadbał też o estetykę – dzięki maskującym nakładkom nie są widoczne żadne mocowania ani śruby.

Większość osób wzbrania się przed zamontowaniem poręczy w domowej łazience kojarząc tego typu wyposażenie ze szpitalem czy ośrodkiem rehabilitacyjnym. Jeśli tak właśnie jest, może warto pomyśleć nad zakupem wyposażenia w innym kolorze niż biały? Niektóre krzesełka prysznicowe dostępne są z nakładkami siedzisk w kolorach: białym, żółtym, czerwonym i niebieskim. Piankowa nakładka jest nie tylko atrakcyjna kolorystyczne, wydatnie podnosi też komfort korzystania z krzesełka, które dzięki niej jest przyjemnie miękkie. Również elementy rurkowe poręczy w serii ANIMO mogą być kolorowe; do wyboru są: granatowe, czerwone, szare, żółte oraz błyszczącego aluminium – koloru, który idealnie będzie komponował się z wykończeniem np. baterii i łazienkowych dodatków. W ofercie znajdują się także poręcze z paskiem fluorescencyjnym ułatwiającym poruszanie się w półmroku.

Decyzja o zamontowaniu w łazience poręczy czy uchwytu z pewnością nie uczyni z nikogo osoby niepełnosprawnej. To przejaw zdrowej troski o siebie i członków rodziny. Warto więc pomyśleć o ofercie Provexu jako o uzupełniających łazienkowych akcesoria. Tym bardziej, że niektóre produkty – jak np. podpora wannowa czy krzesełko prysznicowe - mogą przydać się wszystkim domownikom.

Dystrybutorem produktów PROVEX jest firma CORAM POLAND

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)