8 x skuteczniejsza ochrona przed upałem

Gorąco na poddaszu? Jest rozwiązanie! Markiza FAKRO do okien dachowych
/ 10.05.2007 10:02


Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na nadejście słonecznego, upalnego lata. Jednak słońce tak miłe na plaży, może okazać się uciążliwe. Wie o tym każdy, kto mieszka na poddaszu, na którym zamontowano okna dachowe. Firma FAKRO znalazła rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się przyjemnym chłodem na poddaszu nawet w upalne dni.
Odpocznij w cieniuWprawdzie okna dachowe zwiększają doświetlenie pomieszczeń i zapewniają wspaniałe widoki, ale latem pomieszczenia na poddaszu są szczególnie narażone na nagrzewanie. Najlepszą ochroną przed upałem są akcesoria zewnętrzne (markiza, roleta). Szczególnie ważne jest stosowanie akcesoriów zewnętrznych w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach od strony południowej. Optymalnym rozwiązaniem jest markiza zewnętrzna, która absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i nie pozwala przeniknąć promieniom słońca do wewnątrz. Łatwa w montażu i obsłudze markiza chroni przed nadmiarem słońca, skutecznie zacienia wnętrze i jednocześnie nie zasłania widoku na zewnątrz.


Firma Fakro przetestowała skuteczność ochrony przed nagrzewaniem pomieszczeń za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. Badania przeprowadzono w jednakowych pomieszczeniach, w których od strony południowej zamontowano okna dachowe osłonięte różnymi akcesoriami. Przedstawione na wykresie wyniki badań jednoznacznie określają, że akcesoria zewnętrzne (roleta, markiza) najlepiej chronią przed upałem. Markiza zewnętrzna zamontowana na oknie dachowym chroni przed nagrzaniem poddasza do ośmiu razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca. Akcesoria wewnętrzne w ograniczonym stopniu chronią przed słonecznym promieniowaniem cieplnym, a ich głównym zadaniem jest dekoracja wnętrza oraz regulacja ilości światła.

Otocz się pięknem
Elegancki salon, przytulna sypialnia lub radosny pokój dziecinny? Teraz to możliwe także na poddaszu. Dekoracja okna może być łatwa i efektowna, dzieki dodatkom wewnętrznym do okien dachowych. Bogaty wybór typów i kolorów pozwoli otoczyć się pięknem oraz dowolnie kształtować charakter poddasza.

Baw się światłem
Mieszkając na poddaszu możemy cieszyć się dużą ilością światła. Wystarczy tylko nad nim zapanować, aby z łatwością do-pasować wnętrze do naszego nastroju. Dzięki akcesoriom do okien możemy uzyskać różne efekty świetlne, od delika-tnego rozproszenia, malowniczej gry światła, aż do niemal zupełnej ciemności. Zaciemnienie uzyskamy stosując zewnętrzną roletę ARZ lub wewnętrzną roletę ARF, co jest niezwykle ważne w sypialniach oraz pokojach dziecięcych. Jeśli w pomieszczeniu nie potrzebujemy zaciemnienia, to wystarczy zastosować roletę ARS lub ARP zasłonę plisowaną APS albo żaluzję AJP, która dodatkowo umożliwia sterowanie kierunkiem napływu światła. Dodatki te rozpraszają światło, tworząc w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Natomiast markiza AMZ zacienia wnętrze oraz chroni przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów.
Stwórz własny świat
Akcesoria do okien dachowych Fakro zapewnią poczucie prywatności isprawią, że poddasze stanie się twoim własnym światem. Akcesoria są dokładnie dopasowane do okien dachowych Fakro, dzięki czemu ich montaż jest łatwy i szybki. Wszystkie dodatki do okien dachowych montowane są od strony pomieszczenia, bez potrzeby wychodzenia na dach. Dodatki mogą być obsługiwane ręcznie a dla wygody użytkowników dostępne są również akcesoria sterowane za pomocą przełącznika lub pilota.

Chroń poddasze
Dodatki wewnętrzne oraz zewnętrzne ograniczają przenikanie promieniowania UV do pomieszczenia. Pomagają chronić przedmioty i materiały znajdujące się w pomieszczeniu przed wyblaknięciem czy żółknięciem.


Akcesoria do okien dachowych FAKRO dostępne są w sieci handlowej oraz w sklepie internetowym sklep.fakro.pl. Więcej informacji na www.fakro.pl