5 pomysłów na biel we wnętrzach

Biel pozornie kojarzy się z zimnym i nieprzyjemnie sterylnym wnętrzem, w którym wszystko jest na poważnie. Tymczasem biel to także bazowy kolor do stworzenia ciekawego zestawienia z niewielkim akcentem kolorystycznym. Efekt bywa zaskakujący.
/ 27.03.2013 07:46

Biel pozornie kojarzy się z zimnym i nieprzyjemnie sterylnym wnętrzem, w którym wszystko jest na poważnie. Tymczasem biel to także bazowy kolor do stworzenia ciekawego zestawienia z niewielkim akcentem kolorystycznym. Efekt bywa zaskakujący.

 biel we wnętrzach

Fot. fancycribs, ehomee(2),decodir.com

Kolor ma kluczowe znaczenie w aranżacji naszego mieszkania. Dzięki niemu możemy zastosować różnorodne modyfikacje, a co za tym idzie uzyskać imponujący efekt. Pamiętajmy również, że kolor pozwala nam optycznie modyfikować wnętrze. Pozwala on wizualnie je podwyższać, obniżać, poszerzać, zwężać a nawet wydzielać poszczególne części mieszkania.

biale wnętrze

Białe szaleństwo
Aby pozwolić sobie na te swobodne modyfikacje warto skupić się na bieli. Dlaczego? Ponieważ to doskonała baza. Jednocześnie ma niesamowitą moc, aby wydobyć z naszego wnętrza wszystko to co najlepsze. Nie bójmy się, że mieszkanie stanie się zimne i nieprzyjemne. Na to jak odbieramy wnętrze i jego estetykę mają również wpływ użyte zestawienia kolorystyczne i kompozycje, dlatego warto jest tworzyć ciekawe połączenia z innymi kolorami. Nie przytłaczające i subtelne, w których pierwsze skrzypce wciąż gra biel.

Z pewnością biel będzie wyjątkowo dobrze "czuć się" w obecności chociażby czerni, czerwieni czy błękitu. Biel jest bowiem doskonałym partnerem dla pozostałych kolorów. Ciekawą kompozycję i efekt spójności tworzy we wnętrzu powiązanie białych płaszczyzn z niebanalnym układem sufitów podwieszanych czy układem podłóg. Stonowane, jednolicie białe wnętrze możemy ożywić poprzez zastosowanie kontrastowych dodatków, aby stworzyć pomysłową aranżację. Czasami wystarczy jeden mocny akcent kolorystyczny czystego koloru, aby skutecznie ożywić mieszkanie i nadać mu charakterystyczny i unikalny styl. Jednobarwność ożywiona akcentami jest zawsze dużo atrakcyjna.            Fot. designyourlife.pl

Kolor biały może stanowić główny akcent w całości domowej kompozycji, ale i budować całe wnętrze. Wyznaczenie tej granicy zależy już od naszej kreatywności i tego na jakim efekcie końcowym nam zależy.                                                                           

 

Z kontrastową czernią

Zarówno czerń jak i biel to zestawienie kolorystyczne, które możemy wykorzystać kreując oryginalną aranżację domowego wnętrza. Te nowoczesne połączenie barw, które nada pomieszczeniu wrażenie elegancji i wyrafinowania. Ten wyrazisty duet kolorów nie wymaga wyszukanych form. Najlepiej ograniczyć je do minimum. Aby dopełnić formy postawmy na proste, pozbawione zbędnych detali meble.

biel i czerń we wnętrzach

aranżacje biało- czarne w mieszkaniu

wnętrza w kolorze bieli i czerni

Fot. freshome.com(6)

Neutralne tło w postaci śnieżono-białych ścian, optycznie powiększy nam przestrzeń. Dzięki niej, rozproszone światło dodatkowo zbuduje klimat sprzyjający relaksowi i koncentracji. Czarny, jako kolor odważny a zarazem zdystansowany i tajemniczy oraz spokojna, pewna siebie biel to nieprzeciętny duet kolorystyczny, który śmiało możemy zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu, począwszy od łazienki, na sypialni kończąc.

 

Ze zmysłową czerwienią

Kolejną propozycją, jest połączenie dwóch zupełnie odmiennych barw jakimi są biel i czerwień. Te nie jako dwa żywioły uspakajają i pobudzają. Intensywność wyrazistości naszego wnętrza jest ściśle uzależniona od mnogości czerwieni. Jeśli zależy nam na lekkim na energetyzowaniu wnętrza wystarczy tylko kilka subtelnych detali. Jeśli wolimy postawić na mocna aranżacje, możemy śmiało przemalować ścianę lub jej większą część.

Wnętrzach w kolorach bieli i czerwieni

białe wnętrze z czerwonymi dodatkami

 biel z czerwienią we wnętrzach

Fot. Carola Vannini Architecture(7).com

To biel to baza, która otwiera możliwości kreacji indywidualnej przestrzeni, eleganckiej, a przy tym współgrającej z naszym usposobieniem. Lawirując aranżacyjnie czerwienią, pamiętajmy, że jest to kolor agresywny i nie każdy będzie się w nim dobrze czuć, dlatego bezpiecznie jest stosować go oszczędnie.

 

Z wyciszającą zielenią

Zestawienie bieli z zielenią to bardzo świeża propozycja aranżacyjna. Soczyście zielone dodatki sprawiają, że wnętrze jest przyjazne zarówno dla oka jak i ducha. Relaksuje i sprawia, że nasz wzrok odpoczywa. Przyjemność płynąca z tego połączenia sprawia, że jest ona nie jako inspiracją zaczerpniętą wprost z natury.

biel z zielenią we wnętrzach

aranżację wnętrza w kolorze bieli i zieleni

biało-zielone mieszkanie

Fot. Inspiracionline.blogspot(2), homesdir(4).com

Nasza bazowa biel doskonale współgra z całością nadając jej urokliwy efekt końcowy niczym nie zachwianego spokoju.

 

Z pastelowym różem

Biel została już wystarczająco dobrze opisana, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na dość odważne, a dla niektórych nawet w pewien sposób infantylne zestawienie bielu z różem. Jednak nie dajmy się zwieść stereotypom. Róż może wyglądać ciekawie a zarazem bardzo oryginalnie. Nie namawiam do przesycania wnętrza tym kolorem, a jedynie zainwestowania w akcenty. Pastelowe meble i dodatki mogą nadać wnętrzu klasy i elegancji.

 biel i róż we wnętrzach

 biel i róż we wnętrzach

zestawienia bialo- różowe we wnętrzach

Fot. besthomedecorators(2), digsdigs, ehomee(2), ghoofie.com

Jeśli zdecydujemy się na róż w mieszkaniu, unikajmy ostrych, fluorescencyjnych odcieni, na rzecz rozbielonych, pudrowych, sprawiających ważenie lekko przybrudzonych. To magiczny kolor, którym można uzyskać przyjemne i przyjazne wnętrze.

 

Z beztroskim błękitem

Biel poprzez swoje rozjaśniające właściwości sprawdzi się zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach. Dodatkowo w połączeniu z błękitem czy nawet mocniejszymi akcentami koloru niebieskiego pozwoli nadać morski, orzeźwiający klimat.

biel i błękit we wnętrzach

bialo- niebieskie mieszkanie

aranżacje  bieli i błekitu

Fot. decodir, fancycribs(3), spyhomedesign, suziebeezie.tumblr.com

Białe wnętrze może być utrzymane w tonie minimalistycznym, ale może również być wystylizowane na styl np. skandynawskim, prowansalskim czy klasycznym.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/22.04.2013 10:45
biała podłoga, nasz ulubiona ;)