Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Podpowiadamy jaki drobiazg wykonany własnoręcznie wywoła uśmiech na twarzach ukochanych dziadków.
/ 19.01.2013 15:01

Każdego roku zastanawiamy się jak okazać naszym kochanym babciom i dziadkom jak bardzo są dla nas ważni. Choć przez cały rok zasługują na troskę, to właśnie 21 i 22 stycznia rozpieszczamy ich jeszcze bardziej! W jaki sposób podziękujecie im za to, że po prostu są? Słowem, kartką czy wyjątkowym upominkiem? Podpowiadamy jaki drobiazg wywoła uśmiech na twarzach ukochanych dziadków. 

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Tym razem postanowiliśmy przygotować dla was propozycje prezentów, w których wykonanie będziecie musieli włożyć troszkę pracy i przede wszystkim serca. Akcesoria niezbędne do wykonania naszych upominkowych typów są na wyciągnięcie ręki, a samo ich wykonanie z pewnością nie sprawi żadnej z was większego problemu. Zobaczcie zatem, jakie drobiazgi możecie podarować babci i dziadkowi w ich święto!

 

Fotograficzny drobiazg

Idealnym prezentem dla babci i dziadka będą zdjęcia ich ukochanych wnuków. Jednak, aby nie było banalnie, lecz oryginalnie - stwórz coś własnoręcznie (wykorzystując oczywiście wybrane przez siebie fotografie). Poniżej przedstawiamy sześć sposobów na wyjątkowy prezent. 

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Fot. tipjunkie.com, thoughtsinvinyl.com, icanteachmychild.com

1. Tradycyjna ramka

Pierwsza propozycja ma odmienić klasyczną, drewnianą ramkę. A to wszystko za sprawą literek z popularnej gry planszowej „Scrabble”, które należy przykleić na zdjęcie włożone do przygotowanej wcześniej ramy. Wybór napisu, pozostawiamy Wam! 

2. Fotograficzna tablica

Do przygotowania drugiego upominku będziecie potrzebować:

 • małego formatu zdjęcia wszystkich wnuków 
 • ozdobne spinacze
 • średniej grubości deskę lub sztywną kartkę
 • komputerowo lub własnoręcznie przygotowany napis
 • farba
 • klej

Teraz wystarczy deskę (kartkę) pomalować wybranym przez siebie kolorem, przykleić napis i spinacze, na koniec doczepić zdjęcia i gotowe!

3. Kolaż

Proponujemy zacząć pracę nad upominkiem od wycięcia dużego formatu literek, które na fotografii stworzą napis. Każdemu z wnuków wręczcie literę i do dzieła. Samo połączenie zdjęć nie będzie dla większości z was żadnym problemem, gdyż zrobicie to w podstawowym programie komputerowym do obróbki zdjęć. Jednak nie lada wyzwaniem będzie zebranie i sfotografowanie wszystkich wnucząt.

4. Brelok do kluczy

Oto propozycja prezentu dla zmotoryzowanego dziadka. Nadszedł czas, abyście wyjęli z szuflady stare karty płatnicze lub kredytowe, które już nie raz mieliście pewnie ochotę wyrzucić. Przetnijcie je na mniejsze części i naklejcie na nie zdjęcie, które chcielibyście, aby dziadek miał zawsze przy sobie. Szybki w wykonaniu, ale jakże miły prezent możecie podarować ukochanemu dziadkowi w dniu jego święta. 

5. Oryginalna doniczka

Do przygotowania kolejnego prezentu będziecie potrzebować:

 • zdjęcia
 • klej
 • doniczkę
 • wstążeczkę w dowolnym kolorze

Dowolną doniczkę oklej fotografiami wnuków z ich różnych okresów życia. Dzięki temu nasi kochani dziadkowie wrócą wspomnieniami do czasów, kiedy ich ukochane wnuczęta raczkowały i stawiały pierwsze kroki. Dodatkowo, oklejoną już doniczkę możecie udekorować ozdobną wstążeczką.

6. Mini album w zegarku

Otwierany zegarek na łańcuszku od jakiegoś czasu wiedzie prym. Postanowiliśmy go zatem wykorzystać i stworzyć w nim minimalistyczny album zdjęć. Przygotowane fotografie należy wyciąć do rozmiaru, który idealnie wpisze się w wymiary zegarka. Następnie należy wycięte zdjęcia skleić za pomocą bezbarwnej taśmy, włożyć do wnętrza zegarka, zamknąć i gotowe! 

 

Oryginalny upominek

Jeśli nie chcecie po raz kolejny zasypywać babcie i dziadka kosmetykami, witaminkami czy słodyczami, wygospodarujcie troszkę wolnego czasu i zróbcie coś samodzielnie. Zobaczcie nasze dwie propozycje!

Na początek polecamy oryginalną, informacyjną tablicę korkową. Do jej wykonania będziecie potrzebować:

 • korki po winie
 • stary obraz lub ramę
 • klej (najlepiej na ciepło, z pistoletu)

Każdy korek należy kolejno przyklejać na płytę obrazu, jeden przy drugim. Jest to czynność czasochłonna, ale efekt - rewelacyjny. Na tak przygotowaną tablicę możecie przyczepić wybrane zdjęcie lub kartkę z życzeniami. W późniejszym czasie posłuży dziadkom jako tablica informacyjna, na której będą znajdować wszystkie ważne daty, terminy spotkań towarzyskich czy wizyt lekarskich.

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Fot. decoracaoblog.com.br

Druga nasza propozycja to kubki z życzeniami lub dedykacją, które samodzielnie wypiszecie. Potrzebujecie wyłącznie jednokolorowych kubków i mazaków. Co się na nich znajdzie to wasz autorski pomysł. Mamy nadzieję, że ten prezent umili waszym ukochanym dziadkom popołudnia, kiedy już zasiądą wygodnie w fotelach z kubkiem ciepłej herbaty w ręku. 

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Fot. twoshadesofpink.blogspot.com

 

Szydełkowy podarunek

Wykonanie tego rodzaju prezentu wymaga szydełkowych umiejętności. Z pewnością jest wśród was ktoś, kto wyczaruje podstawkę pod filiżankę czy osłonkę na kubek lub słoik w mgnieniu oka. Zapewniamy, że samodzielnie wykonany prezent sprawi większą radość waszym dziadkom niż ten drogi kupiony w sklepie!

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Fot. centsiblestyle.com, lamaisonbisoux.wordpress.com

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Fot. kimpayne.blogspot.com