Odkurzanie może być przyjemnością? Tak, dzięki najnowszej technologii

Odkurzanie mieszkania kojarzy ci się z bólem pleców i drażniącym hałasem, który wywołuje panikę u domowych pupili? Zmienisz zdanie, gdy wypróbujesz nowe technologie ułatwiające codzienne sprzątanie. My już przetestowaliśmy Pure Q9, gorącą nowość z gamy odkurzaczy Electrolux.
15.09.2020 07:37

Czy taka drobnostka jak wymiana odkurzacza na lepszy może realnie wpłynąć na jakość życia? Tak, i nie chodzi tu wcale o badania wskazujące na związek porządku z samopoczuciem. Według raportu agencji Hunting Dynasty „Clean Environment’s Impact on People’s Happiness” z 2019 r. aż 95 proc. badanych czuje się lepiej w posprzątanym mieszkaniu, a 93 proc. wskazuje, że porządek ma też wpływ na jakość ich snu. Łatwo powiedzieć, ale dla każdego, kto nie przepada za sprzątaniem (zaliczamy się do tej grupy!), długie i żmudne porządkowanie domu poziom satysfakcji z życia skutecznie obniża...

Na szczęście idealny świat, w którym sprzątanie staje się praktycznie bezwysiłkowe, jest już coraz bliżej. Wszystko dzięki technologii, która pomaga porządkować szybciej, łatwiej i ciszej. Wypróbowaliśmy odkurzacz Electrolux z gamy Pure Q9, dzięki któremu sprzątanie przestaje być przykrym obowiązkiem.

Innowacje w odkurzaczach Electrolux Pure Q9

Odkurzacze Pure Q9 to urządzenia wolnostojące (i samostojące, więc odkurzanie możemy przerwać w dowolnym momencie). Zapewniają sprzątanie bez schylania się, bez plączących się kabli, bez regulowania długości rury. Po prostu odłączamy Pure Q9 od stacji dokującej i cieszymy się z wygody lekkiej i solidnej aluminiowej konstrukcji. Odkurzacz świetnie się prowadzi, jest bardzo stabilny, a skórzana rączka dobrze leży w dłoni. Elegancki szwedzki design sprawia, że Pure Q9 nie trzeba ukrywać w szafie - świetnie wygląda w kuchni, a wygodna stacja dokująca nie wymaga przykręcenia do ściany.

Zastanawiacie się, czy stojący odkurzacz bezprzewodowy poradzi sobie ze sprzątaniem kurzu w kątach i kątkach? Urządzenie Electrolux jest całkowicie podporządkowane skuteczności i wygodzie użytkowania. Łatwo wsunąć je pod meble, nawet te najniższe (minimalna wysokość to tylko 14 cm!), a błyskawicznie odłączany moduł ręczny pozwala na łatwe czyszczenie kanapy i samochodowej tapicerki. Nam szczególnie spodobały się bardzo moce lampki zainstalowane w szczotce, dzięki którym każdy pyłek jest widoczny gołym okiem!

Bardzo wygodną innowacją jest... samoczyszcząca się szczotka. Technologia BrushRollClean™, dostępna tylko w odkurzaczach Electrolux, pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek poświęcony usuwaniu włosów i sierści ze szczotki. Wystarczy nacisnąć przycisk i odkurzacz czyści się sam! Co z pozostałymi elementami odkurzacza, jak zbiornik na kurz, filtry i śruba? Wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Magia? Nie, technologia, która naprawdę ułatwia życie.

Sprzątaj ciszej i skuteczniej

Urządzenia nie trzeba doładowywać podczas sprzątania – bateria wystarcza na 55 minut pracy, co w praktyce przekłada się na odkurzenie mieszkania o powierzchni powyżej 160 m2. Do wyboru są trzy poziomy mocy, a urządzenie samo zapamiętuje ostatnie ustawienia. Ogromnym plusem Pure Q9 jest też cicha praca. Nieprzyjemny hałas udało się maksymalnie zredukować dzięki połączeniu płynnego przepływu powietrza i wyciszonego wydechu. Najcichszy bezprzewodowy odkurzacz Electrolux emituje dźwięk porównywalny z głośnością prysznica (73 dB).

Wisienką na torcie jest wyjątkowa czystość wydostającego się z odkurzacza powietrza, filtrowanego przez 5-stopniowy system. Wychwytuje on aż 99,9% cząstek o rozmiarach 0,3-10 µm. Czystsze powietrze to ważna (i zauważalna!) zamiana po wymianie odkurzacza na Pure Q9, ale dla nas najważniejszym argumentem pozostaje oszczędność czasu i energii. Ach, gdyby sprzątanie zawsze było takie proste...

 

Materiał powstał z udziałem marki Electrolux