POLECAMY

Zadbaj o nawilżenie powietrza w sezonie grzewczym

Jak utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia w domu? Sprawdź, jak działa najnowsze urządzenie marki Philips.
Zadbaj o nawilżenie powietrza w sezonie grzewczym fot. serwis prasowy Philips

Nawilżacz powietrza bazujący na naturalnych metodach nawilżania zminimalizuje problemy zdrowotne powodowane przez suche powietrze oraz sprawi, że w pomieszczeniu będzie się komfortowo oddychało i spało tobie i twojemu dziecku.

Nieuniknionym efektem rozpoczęcia sezonu grzewczego jest przesuszone powietrze w mieszkaniu, które może powodować nie tylko złe samopoczucie, ale ma także wpływ na zdrowie twojej rodziny. Dlatego tym bardziej zimą warto nawilżać powietrze, a już zwłaszcza w pokoju dziecka.

Przesuszone powietrze a zdrowie

Suche powietrze w mieszkaniu może wywoływać wiele skutków ubocznych. Najłatwiej zauważyć, że przesuszone powietrze wprost "wyciąga" wodę z organizmu, powodując podrażnienie skóry, włosów, oczu i wysuszając śluzówki górnych dróg oddechowych. Może się to objawiać poprzez trudności z oddychaniem przez nos i katarem oraz zwiększoną podatnością na infekcje górnych dróg oddechowych, a także swędzącą i pieczącą skórą. U dzieci można zaobserwować też kaszelek i tarcie swędzących oczu. Suche powietrze może też pogorszyć objawy alergii czy astmy.

Jak zmierzyć poziom nawilżenia

Podejrzewasz, że masz w domu przesuszone powietrze? Aby dokładnie sprawdzić poziom wilgotności w pomieszczeniu, należy użyć higrometru. Możesz też zaopatrzyć się w urządzenie wielofunkcyjne z wbudowanym higrometrem, zegarem i termometrem. Optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu powinien wynosić od 40 do 60%.

Sposoby na utrzymanie prawidłowego nawilżenia

Naturalnym filtrem powietrza są rośliny, zwłaszcza takie jak paprotki, bluszcz czy fikus, które wyparowują znaczną ilość pobranej wody. W większych mieszkaniach, a już zwłaszcza w sezonie grzewczym takie rozwiązanie jest jednak zdecydowanie niewystarczające. Co jeszcze można zrobić oprócz otaczania się roślinami doniczkowymi?

nawilżacz AirWasher HU5930/10 Philips

Nasze babcie wieszały na grzejnikach mokre szmatki, które miały zwiększać poziom wilgotności. Nie jest to jednak rozwiązanie zbytnio estetyczne. Innym pomysłem jest powieszenie specjalnych kamionek wypełnionych wodą. W tym wypadku nie będzie to jednak zbyt higieniczne, gdyż w pojemnikach mogą namnażać się grzyby i pleśń, a to jest równie groźne jak przesuszone powietrze. Najlepszym sposobem jest więc zastosowanie elektrycznego nawilżacza powietrza z nowoczesnymi technologiami.

Nawilżacz powietrza AirWasher HU5930/10

W nowym nawilżaczu marki Philips zastosowano technologię NanoCloud, która nawilża powietrze, utrzymując nawilżenie na stałym, rekomendowanym poziomie od 40 do 60%. Poziom nawilżenia może być ustawiony manualnie bądź sterowany automatycznie, a odpowiednie nawilżenie zostanie dopasowane do stanu powietrza w pomieszczeniu. Co równie ważne, technologia Philips NanoCloud uzyskała certyfikat potwierdzający jej higieniczne działanie.

nawilżacz AirWasher HU5930/10 Philips

AirWasher uwalnia do powietrza 99% mniej bakterii w porównaniu z ultradźwiękowymi nawilżaczami, chroniąc długofalowo zdrowie twoje i twojej rodziny dzięki powietrzu niemal zupełnie wolnemu od patogenów i pleśni. Ponadto nawilżacz tworzy tylko niewidzialną mgiełkę wodną i nie pozostawia nieestetycznych zacieków i plam na podłodze oraz meblach. Nowy nawilżacz chroni również przed alergenami, dzięki efektywnej filtracji NanoProtect, która filtruje z powietrza do 99% bakterii i zanieczyszczeń o wielkości 20 nanometrów (czyli 0,000002 cm), takich jak kurz i inne alergeny.

Wydajność nawilżania urządzenia to aż 500 ml/h. Duży zbiornik na wodę o pojemności 4l sprawia, że nie musisz jej często dolewać. Zasięg działania nowego nawilżacza to aż do 70m2, zatem nawilżone powietrze dotrze zarówno do pokoju dzieci, jak i Twojej sypialni, zapewniając całej rodzinie spokojny sen.

Rekomendowana cena nawilżacza AirWasher HU5930/10 wynosi 1599 pln.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
Niestety nie mogę polecić powyższego produktu. Produkt jak na swoją półkę cenową w porównaniu do konkurencji nie posiada zbyt wielu funkcji oraz zaawansowanego systemu filtracji. Na plus zaliczyć można ogólną estetykę urządzenia, niezbyt głośną pracę oraz dość dużą wydajność. Na minus samą eksploatację, która teoretycznie nie powinna sprawiać problemów, w praktyce przy intensywnej eksploatacji (24 h na dobę) urządzenie po dość szybkim czasie, wraz ze zużyciem wody, zaczyna wydalać bardzo, bardzo nieprzyjemny zapach, który moim zdaniem jest niedopuszczalny. Po umyciu filtra kołowego problem pojawia się po 2-3 pełnych dniach i procedurę mycia trzeba powtórzyć (filtr, prowadnica filtra oraz baniak z wodą). Niby nie jest to nic uciążliwego ale od urządzenia za 1600 zł oczekuję czegoś więcej. Filtr kołowy ulega również szybkiemu zakamienieniu, zapewne w zależności od jakości wody, w moim przypadku oczyszczam go co tydzień i procedura z udziałem octu na pewno nie trwa godzinę... Na największy minus zasługuje sama firma Philips. Od zgłoszenia problemów z urządzeniem (bardzo przykry zapach, który moim zdaniem nie powinien być generowany przez urządzenie tej klasy) drogą elektroniczną oraz telefoniczną minęły tygodnie, nie otrzymałem natomiast żadnej odpowiedzi oraz wsparcia. Kupując produkt tej firmy oczekiwałem czegoś więcej, niestety jest to ostatni produkt Philips, który kupiłem.
/rok temu
o nawilżaczach najlepiej jest poczytać jakies niesponsorowane blogi albo obejrzeć recenzje na yt, wtedy kochani będziecie mądrzejsi :)
/rok temu
@ita No ja wziąłe, na jakiejś promocji u nich taki co kosztuje koło 500 za jakieś niecałe 400 także lepszy na tej średniej półce
POKAŻ KOMENTARZE (4)