Kupujesz jakościowe produkty, lecz szybko tracą kolor i smak? Wiemy, jak tego uniknąć!

Samsung fot. Materiały prasowe
Najnowsza technologia pomoże w przechowywaniu żywności, by dłużej cieszyć się jej smakiem!
Samsung fot. Materiały prasowe

Po zimie jesteśmy szczególnie narażeni na niedobory witamin, dlatego warto pamiętać o zbilansowanej diecie. Jak przechowywać owoce, warzywa i inne produkty w lodówce, by dłużej cieszyć się ich świeżością?

Większości z nas zdarzyło się wyrzucić jedzenie. Choć dobrze wiemy, że to nieekologiczne i drogie, kupujemy na zapas, żeby nie tracić czasu w sklepach - tymczasem przechowywana żywność prędko traci smak, kolor i po prostu się psuje. Czy żeby jeść świeże i smaczne produkty, jesteśmy więc skazani na robienie codziennych zakupów? Niekoniecznie! Wszystko, co przyniesiemy do domu i chcemy zjeść w ciągu kilku dni, musimy jednak odpowiednio przechowywać, pamiętając, że każdy rodzaj produktów wymaga innych warunków do zachowania świeżości, aromatu i dobrego wyglądu.

Lodówka, która dba o świeżość produktów

W przechowywaniu może pomóc odpowiednia lodówka. Modele z serii Samsung Grand+ wyposażone są w nowoczesne technologie, które wpływają korzystnie na świeżość produktów.

  • Komora zero Optimal Fresh+ z precyzyjną regulacją temperatury gwarantuje, że owoce i warzywa, a także mięso, wędliny i ryby zachowają smak na dłużej niż w starszych modelach W szufladzie możemy ustawić inną temperaturę niż w całej lodówce, a dodatkowo za pomocą specjalnego separatora możemy wydzielić dwie strefy z różnymi temperaturami, np. -1 st C dla ryb i mięs oraz 1 st. C dla owoców i warzyw. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy w danej chwili.
  • Owoce i warzywa umieszczone w szufladzie Humidity Fresh+ zachowają swój smak, zapach, doskonałą chrupkość i wygląd nawet dwa razy dłużej niż w innych, starszych lodówkach. A to dzięki kontroli wilgotności powietrza we wnętrzu szuflady i unikalnej konstrukcji pokrywy. Bo nie tylko temperatura, ale właśnie wilgotność odpowiada za to, by świeże warzywa i owoce długo zachowały smak, sprężystość i wygląd. Parametr ten można regulować i dostosowywać go do przechowywanych we wnętrzu szuflady produktów: warzywa potrzebują około 80% wilgotności, a owoce najdłuższej zachowają świeżość przy 70%. 
  • System All-around Cooling zapewnia równomierne chłodzenie w każdym zakamarku lodówki., nie ma obawy, że przy tylnej ściance produkty nam zamarzają, a przy drzwiach tracą swoje wartości z powodu ciepła. Nie musisz zastanawiać się już, jak ułożyć jedzenie wewnątrz lodówki - wszystkie produkty będą miały optymalne warunki w jej każdym miejscu. 
  • Dodatkowo metalowe wykończenie tylnej ściany Metal Cooling gwarantuje większą stabilność temperatury wewnętrznej oraz szybszy powrót do ustawionej temperatury po otwarciu drzwi. Co nam to daje? Brak wahań temperatury, które niekorzystnie wpływają na przechowywane jedzenie oraz generują podwyższone zużycie prądu. 
  • Funkcja Power Cool przyspiesza chłodzenie produktów i napojów nawet o 32%. Szczególnie mocno można docenić to latem, kiedy dużo szybciej można cieszyć się zimnym arbuzem albo orzeźwiającą lemoniadą. 
  • Natomiast dzięki Power Freeze można zrobić kostki lodu lub głęboko zamrozić żywność w czasie szybszym nawet o 35% niż w klasycznej zamrażarce. 

Lodówki z nowej linii Samsung Grand+ mają pojemność aż do 385 litrów. Tak duża przestrzeń w środku urządzenia nie oznacza jednak zwiększenia gabarytów lodówki. Dzięki technologii Space Max™ rozmiar zewnętrzny pozostaje taki sam poprzez zastosowanie specjalnego systemu izolacji, które umożliwia zmniejszenie grubości ścianek. Jednym słowem, możemy robić większe zakupy na dłużej, nie martwiąc się o dodatkowe miejsce w lodówce.

 

Masz dużą rodzinę i potrzebujesz jeszcze więcej przestrzeni w lodówce? Na szczęście większa pojemność nie musi oznaczać kompromisów w zakresie proponowanych rozwiązań. Nowe lodówki Samsung Side by Sside wyposażono w szereg wiodących technologii, takich jak Metal Cooling, Precise Cooling czy Twin Cooling Plus, a ponadto oferują aż do 652l pojemności do przechowywania żywności i napojów. W szufladach, na półkach lodówki i w zamrażarce jest wystarczająco dużo miejsca maksymalnie dla cotygodniowych zakupów spożywczych, w tym produktów o różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu o wiele łatwiej jest zorganizować wszystko porządnie i sprawnie, aby następnie móc szybko i bezproblemowo odszukać interesujące nas produkty czy składniki potraw. Twin Cooling Plus to aż 5 inteligentnych trybów pracy do wyboru, w tym tryb umożliwiający zamianę zamrażarki w chłodziarkę.To gwarancja jeszcze bardziej elastycznej przestrzeni, którą możemy dopasować do bieżących potrzeb. Sprawdź na www.lodówki.samsung.pl

Idealne do nowoczesnych wnętrz

Technologie, w które wyposażone są lodówki Samsung Grand+ sprawia, że jedzenie dłużej utrzymuje świeżość, a tym samym walory smakowe i odżywcze. Duża przestrzeń i elastyczne rozwiązania służą wygodzie użytkowników, dopasowując się zmiennych okoliczności dnia codziennego. Możemy wybierać spośród wielu modeli, które różnią się m.in. wielkością, ale i designem. Dzięki temu nie tylko pełnią doskonale swoje funkcje użytkowe, ale także wizualnie stają się integralną częścią naszych mieszkań czy domów.  

Lodówki Samsung  dostępne są w kilku kolorach obudowy: białym, beżowym, grafitowej stali, szczotkowanej stali nierdzewnej, a także w metalicznym grafitowym oraz czarnym malowanym. Płaskie drzwi, ukryte uchwyty, dekoracyjna rączka i subtelne wykończenia detali są prawdziwą kwintesencją minimalistycznej elegancji. Świetnie wpiszą się nowoczesną przestrzeń loftową lub dopełnią mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim.

Zoptymalizowany pod kątem oszczędności kompresor Digital Inverter automatycznie dostosowuje swoją prędkość do zawartości lodówki. Dzięki temu urządzenie pracuje, emitując szum o głośności zaledwie 35 dB, czyli takiej, z jaką słyszymy delikatny szept. Dzięki temu lodówka może stać nawet w otwartej na salon kuchni i nie będzie nikomu przeszkadzać.

Więcej informacji na www.grandplus.samsung.pl

 

Przy współpracy z Samsung

Redakcja poleca

REKLAMA