Historia kuchenna

HTH to pierwsze litery imion i nazwiska Hansa i Tonego Haarów. Hasło firmowe nadal aktualne - "możesz liczyć na trochę więcej i lepiej w HTH".
/ 16.04.2008 14:02
W 1966 roku dwaj duńscy stolarze, bracia Hans i Tony Haarowie, rozpoczęli produkcję mebli kuchennych.
Stwierdzili, że "na pewno da się produkować dwa razy lepiej i taniej niż inni". Udało się. Dziś HTH jest największym producentem mebli kuchennych w Europie Północnej.

Siła marki
Dlaczego więcej i lepiej? Wszystko to zasługa marki. Kupujemy markowe ubrania, samochody i zegarki, bo doskonale wiemy, jakie mamy z tego korzyści. Za małym znaczkiem z logo stoją lata doświadczeń, nowoczesne technologie, modne wzornictwo i jakość w najdrobniejszych szczegółach. Marka w meblach też zaczyna odgrywać coraz większą rolę. Manufaktury i małe zakłady stolarskie nigdy nie osiągną takiej precyzji jak firmy, w których meble produkuje się seryjnie. Bo jakość osiąga się poprzez produkcję ciągłą. Pojęcie "standardowe rozwiązanie" oznacza także to, że w procesie produkcji i testowania ktoś zdążył popełnić błędy, dostrzec je i usunąć. Każdego roku ponad milion szafek opuszcza fabryki HTH. Meble produkuje się na maszynach numerycznie sterowanych, w oparciu o nowoczesne technologie, z zachowaniem norm ochrony środowiska i norm bezpieczeństwa.
Dla klienta oznacza to gwarancję jakości i na przykład to, że każda kuchnia sygnowana marką HTH została poddana testom na emisję szkodliwych dla zdrowia zapachów i substancji chemicznych. Można mieć pewność, że komponenty, lakiery, kleje stosowane przy produkcji są bezpieczne dla ludzi.

Magiczny moduł
W dzisiejszych czasach 60 cm to wymiar magiczny. Taką szerokość mają sprzęty AGD montowane w kuchniach. Łatwo jest konstruować zabudowę kuchenną, gdy taki wymiar mają szafki. Dziś sztuka projektowania polega na stworzeniu oryginalnej kuchni ze standardowych modułów.
Ale standard to nie to samo co unifikacja. Standard może być oryginalny i modny. HTH produkuje ponad 1000 kuchni tygodniowo. I o dziwo, nie ma wśród nich dwóch jednakowych. Każda złożona jest na specjalne zamówienie, dopasowana do wnętrza, wymagań użytkownika. Do wyboru jest kilkadziesiąt kolorów, materiałów i elementów wyposażenia: blatów, zlewów, sprzętów AGD i sposobów oświetlenia.
HTH możne oczywiście zrobić meble nietypowe, o niestandardowych wymiarach, ale nie jest to przyjęta strategia. Wszystko dlatego, że za każde niestandardowe rozwiązania trzeba dodatkowo zapłacić. A przecież chodzi o to, żeby było ładnie, solidnie, funkcjonalnie i za dobrą cenę.

Kupujmy po europejsku
W momencie boomu na polskim rynku nieruchomości współpraca producentów kuchni z deweloperami to norma. Tak jest w całej Europie, tak będzie w Polsce. Europejczycy kupują mieszkanie z gotową kuchnią, co podnosi wartość i funkcjonalność mieszkania. Firma HTH współpracuje z firmami deweloperskimi na całym świecie. Stosuje swoje rozwiązania w małych budynkach mieszkalnych i przedsięwzięciach budowlanych na wielką skalę. Dlatego właściciele nowych mieszkań od pierwszego dnia mogą normalnie i wygodnie funkcjonować we własnej kuchni. Nie oznacza to, że wchodzą do przestrzeni bezosobowej. Na etapie wykonania do projektu kuchni można wprowadzić indywidualne rozwiązania. Najważniejsze, że nie trzeba się o nic martwić: HTH zaprojektuje, wyprodukuje, dostarczy i zmontuje meble kuchenne. Właściciel mieszkania tylko zrealizuje swoje marzenia. A deweloper nowe mieszkanie z gotowym wyposażeniem kuchni sprzeda szybciej i lepiej.

Marta Suchodolska/ Dom & Wnętrze

Redakcja poleca

REKLAMA